• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOFI
    TOFI --- ---
    Russia :-)
    Ruský poslanec chce zakázat Windows 10. Prý jsou nástrojem špionáže | Svět | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...ou-nastroj-spionaze-pxa-/zpravy-svet.aspx?c=A150811_083113_ln_zahranici_ele
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MARSHUS: pokud máš nějaké předplatné microsoft, nebo jestli to MS nabízí ke stáhnutí jako demo.
    Staří to jakékoli iso. Verze není problém změnit v souboru ei.cfg.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    Tak o vikendu si to zacalo aktualizaci stahovat samo a vcera jsem bezbolestne prosel instalaci. Zatim to nic poo me nechce tak si myslim ze to je OK. ale jeste nechci predbihat ;-)
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    jde Windows 8 někde stáhnout a instalovat jak kdysi šlo Win 7? Máme OEM verzi, ale když to budu instalovat znova z Aceru recovery CD tak se mi tam zas nasype mraky bloatware.

    Dik
    BOPA
    BOPA --- ---
    RATTKIN:
    RAINBOF:
    Jojo, už tam jsou 4GB RAM.... zítra jdu instalovat - a dám to na to HP... Mám sice 64bit instalačku, ale snad nebude problém skrze HOTLINE překopat na 32 bit... Už jsem neinstaloval ani nepamatuju, tak snad všechno klapne :-) .-)))))

    Díky moc za rady :-))))
    MUXX
    MUXX --- ---
    MUXX: *dělají to i osmicky
    MUXX
    MUXX --- ---
    REFLEX: je to v pořádku. jsou to cache a buffery. dělaji i osmičky. mám 16gb a taky je to plny.
    SMRGL
    SMRGL --- ---
    Ňo ;)
    Otázka ke krabicákovi..

    ------------------------------------
    Dobrý den eSHa64,

    Děkujeme za zájem o Windows 10.

    Aktuálně nejsou k dispozici podrobné informace o typech licencí Windows 10, které budou v prodeji.

    Bezplatný upgrade je určen pouze pro zařízení, na kterém byl poprvé proveden. Jestliže budete chtít vyměnit hardware počítače nebo celý počítač a způsobíte tak zánik vaší bezplatně získané upgrade licence Windows 10, máte následující možnosti:

    Zakoupit novou licenci Windows 10
    Koupit počítač s předinstalovaným systémem Windows 10
    Vrátit se k Windows 7

    Neváhejte se na nás obrátit v případě dalších dotazů. Těšíme se na Vaši brzkou odpověď.

    S přáním pěkného dne,
    Patrik
    --------------------------------------


    http://answers.microsoft.com/...ate-krabicov%C3%A1-verze/f7245257-b0a5-4841-b497-bc007ac951bc?auth=1
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    REFLEX: si admin? běžný uživatel vidí jen svoje procesy. taky to může být cache. dej si sledování prostředků
    LACIF
    LACIF --- ---
    REFLEX: nevim jak 10tky, ale 8.1 treba ukazovali CPU na 99% a pritom bylo vse ok.. asi bych hledel hlavne na soucet dle taskmanagera..
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    zdravim,

    mam windows 10 a mam problem, ze i kdyz mam vse vypnute tak mam vyuziti pameti 99% (celkem mam 8gb) a kdyz dam spravce uloh tak ten soucet rozhodne neda 8gb nejvic zabira 50mb system, zkousel jsem googlit a nic jsem nenasel :D

    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BRENMCGUIRE: a neni spis problem v urcitem hw a ovladacich k knemu, nez ve win? :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: jo N je pro evropskou unii. něco museli vyndat a zaplatit nějakou antimonopolní pokutu + přidat obrazovku výběru prohlíže4e (slepneer vede)
    slyšel jsem, že u w10 to už není, ale nepamatuji se
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: tak přehřívání by být nemělo. mimochodem já jsem přešel z amd 6-core 6100 na intel i3 a je to velké zrychlení a menší spotřeba.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: když máš microsoft account, tak se některé nastavení přenese na nový počítač samo.
    někdo (thurrot) radí udělat pc reset - že to je prý rychlejší než reinstall, ale taky to všechno vymlátí.

    Když si necháš program files, tak se taky plno věcí zachová, pokud se ovšem nezachová taky nějaký bordel
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BRENMCGUIRE: netusim z ceho vychazis, ale ja na win 8.1 i na 10 zatim rozjel uplne vse a naprosto bez problemu. Bud jsem mel stesti (coz vzhledem k tomu, ze zkousim kdejakou ptakovinu neni moc pravdepodobny), nebo povidas bludy :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Spis by jsem si tipnul na mega bordel v systemu preneseny pres upgrade...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BRENMCGUIRE: ad vychozi program - to ti nepsal system, ale ten program ktery se to pokusil zmenit stejne jako u starych Windows. A mysli si ze se mu to povedlo. Jenze u tehle Windows to musis ty skutecne zmenit v tom centru - tam se jen zaregistruje ze ten a ten program zadal o tu moznost a muzes ho tam zvolit.

    da licence esetu - Windowsum je naprosto ukradene jakou mas licenci antiviru. Takze rozhodne to nebudou resit. Pokud ti to nejde tak tu hlasku posila Eset. A to ze se ti zobrazuje v seznamu systemovych hlaseni - no to bude tim ze Eset pouzije to co ma pouzit (tedy systemove volani pro zobrazeni upozorneni), Windows ho prevezmou, zobrazi a ulozi do toho seznamu.


    Klavesnice se ti prepina podle toho jak ji mas nastavenou a jak jsi nechal prepnuty jazyk v danem okne (to si pamatuji).

    ad daeomon tools - to je preci uz davno uplne k nicemu, ISO umi primo otvirat uz windows 2 verze zpet.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE: seš admin?
    já mám prohlížeč google chrome 64-bit, co máš ty?
    pochybuju že to obecně nefunguje, to by tu psalo víc lidí.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BRENMCGUIRE:
    výchozí prohlížeč zkus nastavit ve windows Výchozí programy.

    psát heslo při spouštění windows - vítej ve 21. století. Až budeš mít děti, oceníš to. nastav si pin, pokud máš heslo složité (což by si měl mít, dá se resetovat přes web)

    komerční eset řeš s podporou, pokud tomu věříš (efektivita antivirů zřejmě klesá)

    co se týče sledování, tak microsoft je asi poslední, kdo ještě svoje uživatele nesledoval. teď to dohání. jestli si na facebooku, nebo google, nebo máš internet, nebo s sebou nosíš mobil, tak už tě microsoft nerozhází.

    trochu hraju witchera 3 a problém na w10 nemám. navíc directX 12 slibuje plno novinek, tak snad s hrama problém nebude.

    daemona jsem už několik let nepoužil, vždycky rozbalím iso 7zipem. Zkus se podívat, jesti je to služba. nebo smazat soubory z disku v nouzovém režimu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam