• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WOKURKA:
    tak snad ví co dělá, když už je v podmínce... :)
    GEORGE175
    GEORGE175 --- ---
    Ahoj, chtěl bych se zeptat, nepodařilo se někomu ve W10 změnit odkaz v "centrum akcí" - pozvánka z OneNote, který je zdarma na OneNote 2013( mám office 365) předem děkuji za rady.
    WOKURKA
    WOKURKA --- ---
    KOC256: Na jednom foru byla zmínka, že dostal podmínku a musel vracet peníze z prodeje jinak by dostal nepodmíněný trest...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WOKURKA:
    "Provozovatel toho webu pan Kočínský byl dokonce na základě prodeje neplatných OEM licencí několikrát stíhán Polici ČR."

    Když byl několikrát stíhán, tak byl i několikrát odsouzen?
    WOKURKA
    WOKURKA --- ---
    TOFI: Ahoj díky za reakci, trošku jsme pohledal na netu a není to tak jednoduché. Provozovatel toho webu pan Kočínský byl dokonce na základě prodeje neplatných OEM licencí několikrát stíhán Polici ČR.

    přikládm výpis jedné z diskuzí:
    ___________________________________
    objednavka normalne dorazila do 48hod, firma normalne komunikuje a funguje.. ale
    1/ dorazi vam orignalni DVD od DELLU PN D0V2K, "For Distribution only With a new DELL PC", to asi nicemu nevadi
    2/ dostanete vyriznuty stitek se SN ktery se da nalepit na PC
    3/ Licence je Windows Pro 7 OA, X16-96076 , coz je dle MS (a je to drina najit) urcita varianta OEM
    4/ nainstalovat a zprovoznit to jde hned na prvni pokus, zadnou aktivaci to nechtelo, a microsoft overeni pravosti proslo bez problemu.

    Osobne nad tim mame nadale dosti velke pochybnosti, nehlede na rozsudek EU. Vetsina lidi rekne mate na to fakturu a licenci a stitek tak je to legalni, odpovednost nese vyhodny SW..
    ___________________________________

    Sami uvádějí, že licence jsou nějaké DELL a LENOVO, na základě objednávky pak příjde toto:
    http://www.pc-help.cz/download/file.php?id=35832&sid=9090822feaa3d4814c732c8af868cbc8&mode=view

    "For distribution only with a new Dell PC" nebudí důvěru legálnosti, resp. neporušení licenčních podmínek...


    To si koupim raději nové Win10na USB za 3.000,- a budu v klidu :)

    TOFI
    TOFI --- ---
    WOKURKA: kolega tam kupovat W7 64b a spokojenost, jedinny problem byl ze klic nejdriv musel deaktivova (musel volat na MS support) protoze licence byla stale aktivni na puvodnim zarizeni
    WOKURKA
    WOKURKA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo zkušenost s nákupem OS zde http://www.vyhodny-software.cz/ ? Díky
    B3DA
    B3DA --- ---
    ARIAEL: nedelaj
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Ja mam pocit ze vsechny browsery delaji to ze novou stranku otviraji v prednastavenem zoomu...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Da se nejak v Edge nastavit aby "Lupa" na jednotlivý stranky zustala stejna ? Stava se mi dost často, ze třeba na Idnesu mam lupu na 150%, nasledne otevřu třeba nyx kterej mam normalne na 125% a on se taky zobrazi v 150% :( Zkratka mi prijde, ze se to nastaveni lupy nejak prepisuje coz me stve pac jinak me ten Edge docela bavi :(
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    ARIAEL: Díky, znovu jsem prošel nastavení a nakonec jsem to našel. Jmenuje se to: "Umožnit nastavení jiné metody zadávání znaků pro každé okno aplikace".
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOBUK: Stejne jako u starsich Windows je tohle nutne povolit v nastaveni jazyka - jmenuje se to nejak "pouzivat pro kazdou aplikaci vlastni jazyk"...
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    S novou sestavou jsem dostal i Windows 10 a mám následující "problém".

    Pracuju jako překladatel a při práci používám celou řadu programů. Potřebuju, abych mohl mít pro každou aplikaci nastavený jiný jazyk klávesnice. Např. ve Wordu píšu německy, do slovníku potřebuju zadávat slova česky (těch aplikací je ale víc). U Windows 7 si každý program pamatoval jazyk klávesnice, který jsem po jeho spuštění nastavil. U W10 se mi ale při každém přepnutí jazyka v jedné aplikaci stejně změní rozložení klávesnice všech ostatních aplikací. Takže mám buď češtinu pro všechno nebo jen němčinu pro všechno a musím při každém zadávání slova do slovníku nebo Googlu přepínat klávesnici, prostě otrava...

    Není ve Win 10 nějaké nastavení, které by tenhle problém vyřešilo? Předem díky za radu!
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    taky mam u zakaznika jedny 2003, bezi na nich nejaky zakladni citrix a desim se jakyhokoliv hlaseni poruchy ohledne toho stroje :P
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    taky mam jednu 2003 :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: fuj :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: Nam jeste kvuli projektu bezi v siti 2003 i s Exchange.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: No dnes jsem musel neco delat na 2012 serveru - to si fakt vzdy vzpomenu na ty kdo to musi pouzivat :) Ta R2 je proti tomu naprosto zlata.
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    nj, když ty původní win8 jsou naprostá katastrofa. čerstvej instal a ani to nespustí windows update.

    media creation tool je tahle, že jo

    Windows 10
    https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUPEX: ještě se doporučuje udělat zálohu, nejlépe původních w8, kdyby se aktivace nepodařila (jako třeba mě)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam