• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    KOC256: ano, na mojem vlastnim ntb taky w8 net jede, na tom druhem notebuku nejede. viz. KOCOURMIKES:
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCOURMIKES: A na jinem OS (jinem pocitaci) internet jede jo? Vypada to ze k wifi jsi pripojeny ale net na te siti neni dostupny.

    Zkusil bych pro zacatek nejake pingy a tracerty...
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    potrebuju poradit, mam notebook s widlemi8, ikonka pripojeni wifiny pise ze je pripojeno k siti (wifina, ktera funguje). prohlizec firefox ale nenacita web a skype taky nenajizdi.

    jsou nejake nastroje jak to spravit ve widlich8 aby fungoval web a skype, nebo je nutne preinstalovat widle?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Jo to se da udelat jen pri instalaci...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KULA:
    takový nástroj by musel znát co kde má daný SW kde uložene... dříve existovaly takové nějaké nadinstalátory, které si při instalaci zapisovaly co kde vzniká... ale na to už je asi pozdě a stejně ty bys tento scan potřeboval i při té registraci.

    Zavolat do té firmy nemůžeš?
    KULA
    KULA --- ---
    Zdravíčko ve spolek, řeším takovou lapálii...Máme software, máme licence atd atd. Problém je, že ho nemůžeme nainstalovat jinam, na jiné pc, protože při první zapnutí si chce pokecat se serverem, který ale druhá strana vypla. Tak si říkám, jestli nemáte v klobouku odzkoušený nástroj, který umí čapnout veškerá data vč. registrů atd a připravit ho pro přesunutí jinam. Díky za tipy nebo případné nasměrování.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    diky, byly to home
    nainstalovano. Zatim nefunguje jen zvuk z televize pres hdmi, ale ted uz na to prdim, zitra je taky den :)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    AVATAR:
    Tu by som si bol viacmenej isty, ze pouzivas Windows 8.1 home x64, cze :)

    popripade win+r a systeminfo

    to by ti malo ukazat verziu win
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AVATAR: Licenci mas napsanou v nakupnich dokladech
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    nevim, kde mam licenci, ale na obvyklych mistech to nak nepisou :)
    https://ctrlv.cz/shots/2015/09/17/9Jnt.png
    https://ctrlv.cz/shots/2015/09/17/cC6A.png

    na tomhle screenshotu tam oznaceni distribuce je:
    Jaký operační systém Windows používám? - Nápověda k Windows
    http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/which-operating-system
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AVATAR: No verzi mas snad napsanou ve svy licenci...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ok, diky... jakou verzi si mam stahnout? V aktualnich wydlich mam jen Windows 8.1 a netusim, jakou distribuci mi to tam nainstalovalo predtim :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AVATAR: dokud nevymenis motherboard tak to pojede rovnou na W10
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    AVATAR: podle me cista instalace windows 10 by se ti uz mela aktivovat ( zadani klice preskocis pri instalaci )
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    dotaz
    odeslo mi ssd s win10. Na notasi mam predinstalovany win8.1, ktere se mi nainstalovaly na hdd.
    vyreklamoval jsem ssd. Jaky nejrychleji a nejsnaze ted dostat win10 na ssd?

    Jde to ze stavajici instalace na hdd? Nebo vytahnout hdd a na ssd nainstalovat win8.1, postahovat vsechny aktualizace a pote nainstalovat win10? Nebo stahnout nekde nejakej image? Nebudu potrebovat aktivacni kod, ktery mi to vygenerovalo pri poslednim upgradu (a o ktery jsem prisel s diskem?)?
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    RATTKIN: ok.. dík .. já se s XP stále setkávám.. ale seriózní věci v nich nedělám.. na to mám aktuální HW s win7
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMMANDER: ty máš nejen jedny XPčka, ty jich máš víc?
    disk google mi občas blbne, někdy pomůže odinstall, reinstall.
    sorry, víc ti neporadim, XP už jsem několik let neviděl
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    RATTKIN: nepodporuje ani tak, že ve starém IE pod XP neotevře ani web google.com není právě normální.. v práci na starém kompu www.google.com na IE@XP otevřu.. nechápu
    ono by mi to bylo buřt, ale ta aplikace google drive se po instalaci při přihlašování otevírá v IE frejmu (byť není defaultní a v XP ve výchozích progamech přístup odepřen).. nechápu..
    jinak ta appka Google drive mi na jinejch XPčkách normálně funguje..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMMANDER: google už xp a ie nepodporuje víc jak rok
    nepodporuje = nefunguje a nebude fungovat
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    snad ne OT, ale nevim..
    windows XP, instalovaná aplikace Google Disk, ale při přihlašování vyhodí dialogové okno ala IE o tom, že stránku nelze zobrazit
    to bude souviset s tím, že na IE (je tam defaultní XPčkovská vezre IE 6.0) nejde zobrazit web google, zkoušel jsem i verzi 8.0 (max verze pro XP) a ani tam nejde ani web googlu (opět, že stránku nejde zobrazit)
    DNS ok, v tom IE jsem to zkoušel i přes IP adresu googlu, ve Firefoxu (který je tam jako defaultní prohlížeč), je google ok
    vím, že se ptám na nesupportovaný a potenciálně nebezpečný OS, ale tu google drive appku tam potřebuju rozjet a vůbec nechápu, proč se ani google.com nespustí v IE
    díky moc za radu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam