• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    Cerstvy windows 10... baterry status ukazuje jen procenta a ne hodnoty vydrze.. nevi nekdo proc?

    ocekavany stav


    muj stav:

    KOBUK
    KOBUK --- ---
    ARIAEL: Aktualizoval jsem teď ovladač grafické karty přes NVIDIA GeForce Experience, tak uvidím...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOBUK: velmi pravdepodobne ovladac graficke karty. Asi neni tak dokonaly jak vyrobce tvrdi svym zakaznikum
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    Zkusím to pro jistotu i tady:

    Mám něco přes měsíc novou sestavu (MB ASUS B85-PRO GAMER, Intel Core i5-4460, GPU MSI GTX 960 GAMING 2G 2GB, Win10) a starosti mi dělá tohle: Už třikrát za ten měsíc se mi stalo, že při studeném startu počítače mi na monitoru najelo takové to čtyřdílné modré startovací okénko uprostřed a pak najednou místo přihlašovací obrazovky začal monitor nepravidelně blikat (Přitom se mi zdálo, jakoby ledka aktivity pevného disku poblikávala skoro stejně jako monitor, ale to může být jen dojem). Vyřešil to až tvrdý restart počítače, pak bylo zase všechno OK. Jinak mi komp běhá vcelku bez problémů, nikdy se neseknul apod. Nevíte, v čem hledat problém? Aktualizace BIOSU? Ovladače grafické karty nebo něčeho jiného? Předem díky za radu!.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    CROME: Vypadá to, že jsi nejspíš zrušil souborový oddíl na jednotce. Teď je otázka zda víš, jaký typ souborového systému měl ten oddíl, jak byl velký atd. Teoreticky by to snad šlo spravit s pomocí některých softu na hiren´s boot cd (čili nahraješ systém z cd do ram a provedeš opravu pomocí programu), ale vzhledem k vypsaným znalostem tomu nedávám moc šancí.
    Většina ntb s recovery oddílem umožňuje tento oddíl vyzálohovat na DVD. Bylo toto provedeno? Pokud ne, tak zkusit buďto kontaktovat podporu Acer a požádat o zaslání recovery DVD, nebo se na recovery vykašlat, nainstalovat tam Win8 nebo 10 podle vylepeného licenčního štítku (doufám, že už není ošoupaný a pokud, že si ho kámoška ofotila nebo opsala) a pak tam hodit ten linux.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BRAP242: Jsou na to programy. Pokud to neni korporat...
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    nemate nekdo nejakej spolehlivej zpusob, jak u windows 10 zjistit jaky bylo pouzity seriovy cislo?
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    ARIAEL: uz jsem ho vratil, pokud se to stane znovu, udelam to, diky
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    R3S3T: nech uplne odinstalovat graficky driver...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    CROME: No bud se ti povedlo ten tovarni oddil (partition) na disku smazat ci ponicit. Mozna jeste pokud by meli hloupe spousteni recovery (nejak natvrdo) a tobe se povedlo zmenit identifikace partiion (poradi, ci neco podobneho podle ceho to hleda)...
    V kazdem pripade takhle na dalku je to realne skoro nemozny spravne poradit.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CROME: aktivní partition nesouvisí s windows, to je věc MBR. já to zjišťuju a nastavuju přes gparted
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    diky za help
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    tyyy vole, uz se tomu probudilo GUI ,
    zkusim jsem
    KOC256:
    ale i vypnuti natvrdo (jednou) a od te doby to bootuje az do login screenu
    CROME
    CROME --- ---
    RATTKIN: to nemam, ja woknum prave moc nerozumim...da se to zjistit nejakym checkdiscem, do prikazovy radky se dostanu?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CROME: jaká partition je aktivní u kámošky a jaká je aktivní na jiných podobných acerech?
    CROME
    CROME --- ---
    Ahoj,
    nasel by se tu nejakej Win 8 wizard a poradil by me?
    Jsem zoufalej na notebooku Acer jsem byl pozadan o dual boot s linuxem a puvodnima win 8, bohuzel se me podarilo nejak rozborit partition s win systemem a ted nelze ani obnovit do tovarniho nastaveni za pomoci OEM recovery partition na tom disku. Hlasi to "počitač se nedá obnovit do továrního nastavení. Chybí požadovaný oddíl jednotky". Je nejakej zpusob jak ten "oddil jednotky" privest zpet k zivotu.

    Jsem naprosto zoufalej, nikdy se me nic takovyho nestalo, stravil jsem nad tim skoro celou noc a trham si vlasy a mlatim hlavou do zdi, pac to delam pro kamosku :(((
    KOC256
    KOC256 --- ---
    R3S3T: WinKey+R napis "cmd" enter napis "explorer" enter

    Nic?
    MUXX
    MUXX --- ---
    R3S3T: zazil jsem takovou situaci dvakrat. v prvnim pripade se mi takhle choval notebook s usmazenou grafikou. v druhem případě Windows kleklo po špatném zásahu antiviru.
    dostaneš se alespoň do BIOSu?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    R3S3T: Zkus zapnout safe mode. I kdyby tim ze to nekolikrat natvrdo schodis za behu - on si ho potom sam na startu vyvola opravu. Na vyvolani safe mode je od W8 jina kombinace klaves
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    TOOMIX: nelze , a to ani poslepu ,
    nejakym zahadnym zpusobem se mi jen podari rozchodit najake zvyky a pak to zacne jen opakovat zmacknute klavesy

    ARIAEL: ma to chip nVidia GT630M , jak je ale zkontrolovat, kdyz nic nevidim ?

    instalacku taky nema , delal to pres web , ale nejaky cas mu to normalne fugovalo (pry) , ale kdy vi, bezny clovek se v tech systemech dost malo vyzna
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam