• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    BUNDA: neni to OEM ...
    Spise netusim co mam delat, pac jsem reinstalul prvni pocitac a tam mi sviti CD KEY takovej ten 3344 na konci, ci jaky je format pro "zadny klic".

    Kdyz jsem reinstaloval na starym PC, tak se to aktivovalo prakticky po restartu a klic se sam doplnil.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ASACHI: rozhodující je, zda jde o OEM licence. Pokud ano, pak tvůj postup nebude legální byť bys to zprovoznil.
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    Heledte, netusite jak je to s Windows 10 pro retail verzi?

    Mam PC A - legalni licence WIN 10 Pro
    Mam PC B - legalni WIN 10 Pro ...

    Koupil jsem si PC X ... a na to potrebuju dat licenci z A, a na PC A potrebuju dat licenci z B .... a PC B hodit do kontejneru ...

    Projde mi automaticka aktivace na zaklade microsoft uctu, anebo budu muset nekam volat?

    Jeste dobry zminit ze jedna licence je na Win 8 upgradnuta na 10 ... takze nemam klic 10tkovy
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RATTKIN: překopnu jen ten bootloader a recovery budu řešit přes ofiko flashku..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RUDOLF: recovery máš na každém instalačním cd, jen musí sedět 32-64bit. může to být jiná edice. Microsoft nabízí i ke stáhnutí.
    imho pokud máš po ruce další počítač s netem, nebo instalačku, tak nepotřebuješ.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ARIAEL:
    RATTKIN: Bych právě rád měl recovery a bootloader na tom SSD, bez návaznosti na další disk, notabene, když vím že odchází. Tj. bootloader asi na SSD hodím, ale tu recovery partition tam už asi bez reinstalace nevytvořím?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUDOLF: Ten Win botloader se da prikazama modifikovat tak jak chces. Ale holt nejaky tam byt musi. A ten botloader win muzou mit kdekoliv, to je jim jedno. Pokud jsi to daval na system s Win 7 tak on pouzil uz botloader z win 7 jen ho povysil na svou verzi.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RUDOLF: 200mb partice není nutná, je tam recovery. bootloader se dá z instalačního cd obnovit, googluj nějaké návody, je to pár příkazů. dělal jsem to několikrát, děsná pakárna, obvyklý windows trik
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    zdar, provedl jsem čistou instalaci WIN 10 z flashky na komp s 2x SSD a 3 x HDD, na jednom HDD byl Win 7. Controller jede v EHCI módu.

    Instalace byla na jedno SSD, vše cajk.. pak jsem si hrál s hackintoshem (povypínal všechny ATA porty abych nešáhl na SSD s WIN 10) a pak jsem nahodil ATA port s win 10 a zjistil jseml že ho nemůžu nabootovat. Po chvíli jsem přišel na to, že abych nabootoal, musím ještě povolit disk s WIN 7 a pak se mi objeví opetim Windows bootloader nebo něco takového a nabootuju do win 10.

    Když kouknun partice s WIN 10, nemám tam žádných 200 MB na začátku, ale ten Win 7 systém má.

    a.) Chápu správně že instalátor se rozhodl mi nahodit boot loader s win 10 na jinej disk?
    b.) Jde s tím něco kromě reinstalace dělat?
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    VECTOR: barvu sere pes :) ale urcite "potrebuju" fingerprint :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    OVECKA_MJ: tu mi nedali :) jen tu klasickou. ale s fingerprintem meli jen v cerny barve stejne.
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    VECTOR: mas to s fingerprintem?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Tak jsem ted dostal zadarmo v Microsoft Store Type Cover 4 a musim uprimne rict, ze ac se na nem pise mnohem lip a vetsi touchpad je super, na Surface 3 moc nepasuje, ma nejaky jiny, min silny magnety, a je o par milimetru vetsi.

    Kdyby nekdo premyslel o upgradu.
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    OK, díky.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOBUK: To neni v update MS, ale v tom ze mas spatny driver zarizeni od Intelu. Jak ti rikaji pomuze downgrade driveru a pockat az Intel vyda opravu.
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    Windows: 30 let počítačového šílenství – Živě.cz
    http://www.zive.cz/clanky/windows-30-let-pocitacoveho-silenstvi/sc-3-a-180456/default.aspx
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    SCHUNA: To mi coby obyčejnému uživateli nic moc neříká. Mám si najít na stránkách Intelu starší verzi doho IMD (9.x), stáhnout ji a manuálně nainstalovat přes Spránce zařízení - Intel(R) Management Engine Interface - Ovladače - Aktualizovat ovladač... ? Není to moc riskantní?

    Mně by úplně stačilo, kdybych mohl ten update nějak zablokovat, aby se mi znovu automaticky neinstaloval. Bez něj mi běží všechno perfektně.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KOBUK: Mne na tieto issues pomohol downgrade intel management driver na verziu 9.x
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    Zdravím. Po čase se mi konečně podařilo vychytat všechny mouchy a Windows 10 (64) i všechny aplikace mi běžely prakticky bezchybně. I po tom velkém updatu na verzi 1511 bylo vše OK. Včera ale přišla další "kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1511 pro systémy x64" (KB3118754) - instalace a restart proběhly v pořádku, ale když jsem pak chtěl vypnout počítač, vypnul se mi jen monitor a komp běžel dál (aktivní ledka power, poblikávající ledka pevného disku, svítící ledky na klávesnici). Počkal jsem asi 5 minut, pak tvrdý restart a vše naběhlo v pořádku. Pak následoval druhý pokus o vypnutí a zase neúspěšně. Znovu tvrdý restart, odinstalace aktualizace KB3118754 a pak už se dal komp bez problémů vypnout.

    Co s tím dělat dál? Už mám tu kritickou aktualizaci zase ve Windows Update. Nemůžu ji nějak deaktivovat, aby se mi už neinstalovala? Přece ji nebudu muset před každým vypnutím počítače odinstalovávat. Tyhle vynucené aktualizace jsou pro mne zatím hlavním minusem Desítek...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUPEX: dam to na mega. Pry cca 30 minut upload.
    Akorat md5 nemam, protoze to neni z MSDN ale z MVLSC a tam touhle informaci nevladnou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam