• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    SCHUNA: čistý reinstall nepřichází v úvahu ... ovladače můžu zkusit
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    JIMX: nj, asi na zaciatok aktualne win10 drivery od vyrobcu, potom popripade cisty reinstall win10. zalezi na co sa citis :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    no ja by jsem se podival spis na drivery k desce....
    JIMX
    JIMX --- ---
    SCHUNA: je tam nějaké SSDčko od Samsungu, po vypnutí a zapnutí bez problémů všechno naběhne, nastartuje a běží ... klasický restart bez vypnutí bohužel (asi) udělat nejde, protože wokna jsou v tu chvíli v podstatě mrtvý (ani ctrl-alt-del nejde, můžu se tak maximálně přepínat mezi aplikacema, co jsou zrovna v paměti) a na NB nemám reset tlačítko (nebo o něm nevím)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    JIMX: Aky tam mas disk? Zmizne po reboote?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Zdravíčko odborníci, včera jsem provedl upgrade na Win 10 build 1511 a dneska už se mi podruhé stalo, že mi zničehonic zmizel systémový disk a jediné co se dalo dělat bylo vypnout počítač natvrdo. Na webu jsem našel jenom informace o tom, že to dělal nějaký starý build před uvolněním pro veřejnost ... mám se začít bát o HW (cca 3 měsíce starý) a nebo to může souviset s tím updatem a mám se vrátit k předchozímu buildu?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: já jsem se taky zakazováním procesů několikrát dostal do stavu, že uplyne rok a nemůžu něco instalovat, protože neběží nějaká důležitá služba, o kterou si program neumí říct.
    třeba nejde instalovat pdf reader, protože není zařazování tisku.

    Jde to opravit znovupovolením toho správného procesu, ale někdy může být reinstall rychlejší ;)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    PETINY: dokud nevidis, ze se ti pocitac zasekava kvuli swapovani, neni zrani pameti vubec na zavadu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Navic XP a Win 8 se vubec nedaji srovnavat co se tyka memory managementu. A jit na to jako v XP vypinanim procesu je docela dobrej napad na rychly reinstal.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PETINY: jednotlivé procesy a služby se dají googlovat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PETINY:
    nepouživej chrome...

    No prostě pokud na webu se pořád něco dotahuje a bliká tam flash, tak to pořád něco žrát bude. Volnoběh tedy měř bez chrome. I ta RAMka se ti trochu zmátoří a pokud by se ti zdálo že ji máš málo, tak si dokup. V dnešní době je to levná komodita a je to levnějšíé než donekonečna řešit co kde ti ji žere...
    PETINY
    PETINY --- ---
    Ahoj, ještě když jsem frčel na XP, na nějakým českým webu o PC byl obsáhlej článek o procesech, který pod WinXP defaultně jedou s popisem, co kterej dělá a který se můžou zakázat.
    Hledám něco podobnýho pro Win8, protože mám pocit, že mi při "volnoběhu" PC žerou nějaký procesy zbytečně moc paměti (teď mám třeba 20% CPU a 55%RAM a v podstatě používám jen dva taby v Chromu a mIRC).
    Nevíte někdo o něčem? Díky
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    ASACHI: Tak todle funguje ... Diky
    SUPEX:
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    ASACHI: Zrovna teďkom jsem se dostal k instalaci svého obstarožního NB a zadání klíče proběhlo bez problému ;)
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    SUPEX: diky moc ...
    Mam jeste jeden pocitac co budu o vikendu reinstalovat s podobnym problemem, tak jsem napjaty jestli to sezere klic :)
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    ASACHI: Zrovna ses vlezl do lhůty, kdy kvůli nějakému bugu byl november update stažen jako zdroj pro MCT.

    Ofiko alternativní linky tu http://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    SUPEX: ja to tahal vcera pres ten media creation tool ... zjevne tam aktualni ISO neni.
    Je nejaky lepsi zpusob jak dostat instalacni medium?
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    ASACHI: Win 10 TH2 november update umí aktivaci pomocí klíčů z Win7, 8 a 8.1. Takže stačilo stáhnout nejnovější ISO a procesu upgrade by ses vyhnul.

    Activation in Windows 10 - Windows Help
    http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/activation-in-windows-10
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    ASACHI: tak odpoved ...
    je potreba nainstalovat windows 8, ty aktivovat, potom upgradovat na WIN 10, tam spojit s microsoft uctem, pak provest znova cistou instalaci WIN 10 a prihlasit se Microsoft uctem.

    Jestli existuje neco dementniho na svete, tak todle ...
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    BUNDA: neni to OEM ...
    Spise netusim co mam delat, pac jsem reinstalul prvni pocitac a tam mi sviti CD KEY takovej ten 3344 na konci, ci jaky je format pro "zadny klic".

    Kdyz jsem reinstaloval na starym PC, tak se to aktivovalo prakticky po restartu a klic se sam doplnil.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ASACHI: rozhodující je, zda jde o OEM licence. Pokud ano, pak tvůj postup nebude legální byť bys to zprovoznil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam