• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    CHILDINTIME: ne nepujde
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    ahoj, kdyz si mam koupene windows 7, upgraduju na windows 10 a za rok se mi rozbije pocitac a budu ho chtit znovu nainstalovat, pujde z win 7 opet upgradovat na 10? nebo pujdou windows 10 aktivovat klicem co mam k win 7?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUPEX: mě strašně irituje animace dlaždic, jak reklamní bannery. hlavně xbox s těma hranatejma zombie zrůdama
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: Vidim to hodne stejne...
    Ja do startu v podstate nechodim doma vubec a v praci tam mam (spise historicky) ikonu (dlazdici) na spusteni vpn. Jinak nic. Zbytek mam priple na liste a s tim si vystacim.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Treba ten program mail je daleko lepsi nez se zda...

    Ale jinak uz davno nevidim zadny duvod proc to odstranovat. Zadne "misto" tim neusetrim (jako kdyby nekomu o nejake slo) a o nic jineho nejde... A ve firme neznam snad nikoho kdo by tam lezl, kdyz si ty aplikace ktere pouziva proste pripne na listu a na plochu - je to daleko efektivnejsi nez jakkekoliv stare menu z windows stredovek...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN: Jsem se neodvazil napsat. Prijde mi ze to je az dalsi level :)

    Jinak tech napadu bych mel jeste par mno...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: a text
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN: Casovac je prima. Jeste by to chtelo vestaveny nastroj pro zakladni geometricke obrazce - obdelnik, oval, sipka. Jo a multi spusteni. :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: jo dokování oken taky používám denně, no dobře předsvědčili jste mě ;)
    a časovač ve snip.exe
    JIMX
    JIMX --- ---
    metro? jaký metro? na nedotykovém desktopu úplná zbytečnost, ne? :-)

    ... jinak jsem si docela rychle zvykl na možnost více ploch, mezi který si můžu rozházet lépe spuštěné appky ... a pak na vychytanějši možnost dokování oken ... ale bez toho bych se klidně obešel a zůstal na Win7, kdybych měl možnost ... ale v zásadě mi desítky přijdou příjemnější než osmičky, takže jsem upgradoval a už u nich zůstanu :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: kromě vylepšeného cmd.exe a možnosti metro aplikací v okně pro mě w10 nic zajímavého zatím nepřináší.
    cmd.exe pořád není ono a metro aplikace co jsem zkoušel mě nezaujaly.
    v poslední době pro mě nejlepší byl task manager na w8, který je ale na serveru ořezaný, chybí výkon disku.

    teď mám zadání na w10 pracovní stanice, které nesmí na internet a nesmí mít metro a vůbec mi není líto metro vyřezat
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    moc nechaspu co ma spolecneho metro s nadsenim windows...

    To je jako hodnotit browser podle toho jak na nem jede JENOM FB
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GERLAT: z prvotního nadšení z win10, které jsem, jako z každé předchozí nové verze měl, se stává zase zklamání. a rychleji, než u w8 a to je co říct.

    a nebo jinak, znáte dobrou metro aplikaci, která je lepší než webová aplikace?
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    tak po instalaci aktualizaci se tyto aplikace natáhnou zpět :) tzn ani DisableWinTracking nepomohl
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    Tak žádný z těchto power shell skriptu nepomohl (po přihlášení nového usera ) se vždy programy vraceli ale narazil jsem na program (skript) DisableWinTracking který pomohl :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOBUK: když windows.old odstraníš, nemůžeš se pak jednoduše vrátit zpět na předchozí verzi, kdybys narazil na nekompatibilitu.

    za pár dní se to má odstranit samo

    já to přes vyčištění disku mažu, když mám ověřeno, že všechno funguje
    JIMX
    JIMX --- ---
    GERLAT: na to existuje nějaký ten kiosek režim, ne? ... že se dá skoro všechno zakázat ... vídám to třeba na samoobslužnejch počítačích v copy centrech, kde je dostupná jenom usb flashka, word, excel, browser a adobe reader :-)
    MICKK
    MICKK --- ---
    GERLAT: dle http://winaero.com/blog/how-to-remove-all-bundled-apps-in-windows-10/
    Get-AppXProvisionedPackage -online | Remove-AppxProvisionedPackage -online
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    KOC256:

    Jedná se o uživatele bez přístupu na internet, kteří používají cca 3 aplikace a ostatní je bude mást a dezorientovat a navíc se to bude stále pokoušet přistupovat ven.
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    SUPEX: dík moc ale není to plně funkční odstraní to opět jen pod aktuálním uživatelem ale jakmile přihlásím nového užíváte (nebo vytvořím) tak je to zpět to samé po přihlášení do domény.
    Myslel jsem že se to rozinstalovává z defaultního profilu ale asi ani tato úprava profilu nepomůže?
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    KOC256: To vím, odstranit to dokážu. Jde mi jen o to, jestli to můžu bez obav definitivně odstranit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam