• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    SUPEX: dík moc ale není to plně funkční odstraní to opět jen pod aktuálním uživatelem ale jakmile přihlásím nového užíváte (nebo vytvořím) tak je to zpět to samé po přihlášení do domény.
    Myslel jsem že se to rozinstalovává z defaultního profilu ale asi ani tato úprava profilu nepomůže?
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    KOC256: To vím, odstranit to dokážu. Jde mi jen o to, jestli to můžu bez obav definitivně odstranit.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    KOBUK: Ten november update byl totiž z pohledu systému brán jako normální upgrade.

    How do I remove the Windows.old folder?
    http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOBUK:
    přes úklidovou aplikaci. dá se to jednoduše vygooglit
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SUPEX:
    bavíme se o mazání ne o nepoužívání. Já staále nejsem připojen ani na MS acc a tyto aplikace nepoužívám. Dokonce mi ani nevadí v metru, protože to taky nepoužívám. a jsem spokojenej... neřeším (případné) závislosti a jiné problémy...
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    Jedna věc by mne zajímala. po té velké kumulativní aktualizaci před pár týdny mi na systémovém disku přibyla složka s názvem Windows.old, která mi na mém SSD zabírá 18,8 GB. Můžu ji vymazat, nebo to k něčemu důležitému slouží?
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    KOC256: Tak zrovna v korporátu, kde není dostupná LTSB, je lidem nějaká xbox app úplně k ničemu a většinou se to stejně ani nenaloguje, páč je to hnané přes firemní proxy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GERLAT:
    A proč? abys ušetříl pár mega/giga? Nepotřebuji se v tom hrabat a pak se za měsíc divit že mi to nějak nejede a obviňovat MS že vlastně ono to je třeba občas přeinstalovat... :)
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    GERLAT: Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage

    Přepínač AllUsers je tam nutný. Jinak se to odebere pouze aktuálně přihlášenému uživateli.
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    Nevíte někdo jak se zbavit natrvalo aplikaci (xbox live,onedrive, win store) v Win 10 ? Po odebráni aplikaci v powershellu to vypadá ok ale po příhlášení nového uživatele jsou aplikace zpět. děkuji za jakou koliv radu (zkoušel jsem to dělat v defaultnim adminovi)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SCHUNA: No nejaka podpora je tam zatim jen pres update, ale je jenom castecna. Existuje SCCM 2016 TP4 kde je uz podpora W10 nativni, ale zase tam jeste neni dodelano spousta zbylych veci a je to jen na 60 dni.
    Ale pry je v planu novou verzi System Centra a Windows 2016 uvolnit po novem roce...
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ARIAEL: Nieco konkretnejsie k tomu SCCM a win10?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Nevim, ja W10 mam u znejakou dobu nasazene plosne na stovkach noteboku a prakticky zadny problem jsem nenasel.
    Jedine co me zatim sere je kompatibilita se System Center Configuration Managerem ktera je zatim dost mizerna a dokud nevyjde nova verze System Centra tak asi bude.
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: těžko říct, páčto po tom reinstallu a opětovné instalaci buildu 1511 jsem zkusil i znovu nainstalovat tenhle starej ExpanDrive ... a funguje bez problémů ...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: expandrive asi zhodí něco v kernelu, to bude tím, že je to stará verze.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ponaučení ze včerejška ... kdybyste někdo chtěl udělat downgrade desítek z buildu 1511 ... tak bacha ... u mne to skončilo nemožností nalezení bootovacího zařízení a po několika hodinách googlení jsem to dokázal rozjet jenom tak, že jsem vrátil wokna do továrního nastavení a přišel o všechny nainstalované programy ...
    JIMX
    JIMX --- ---
    ... tak jsem zjistil, že to není problém systému, ale jednoho konkrétního programu, který to po spuštění nějak rozbije ... konkrétně se jedná o ExpanDrive, který umí připojovat SFTP jako disk; bohužel tohle je nějaká stařičká verze a novou se mi nechce kupovat :-(
    JIMX
    JIMX --- ---
    teda nevím, co se MS nelíbí na ovladačích tiskáren ... ale už při přechodu z Win8 na Win10 mi zmizely nainstalovaný tiskárny a teď po dalším updatu na tenhle build opět :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    SCHUNA: čistý reinstall nepřichází v úvahu ... ovladače můžu zkusit
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    JIMX: nj, asi na zaciatok aktualne win10 drivery od vyrobcu, potom popripade cisty reinstall win10. zalezi na co sa citis :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam