• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    ARIAEL: Toho času je mně hodně lito ale nasadit jsme to potřebovali do provozu čisté. Představa že uživatelé budou testovat všechny možnosti a nebudou mít místo na profile a podobné věci s tím související. Bohužel používáme Ein 2k3 doménu a GPO 10 tím nedám.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: Kdyz mas krabici a nainstalujes to na PC, tak mas beznou instalaci. Tu muzes NEZAVISLE na krabici povysit na Win 10 OEM - ano je to locknute na HW.

    Nejak jsi zapomel na "drobny" fakt ze ta krabice tu zustava (ano nepribehne zly trpaslik a nesezere ji), takze kdyz mas jiny HW tak muzes ty krabicove Win nainstalovat znovu a upgradovat zase na Win 10 OEM.

    Jo zrusis si tim tu puvodni aktivaci, to je asi jasny.
    A jen pro upresneni detail - tohle plati pouze do konce leta, potom VSECHNY upgrade z Win cokoliv na Win 10 zadarmo konci.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GERLAT: Ja jen marne koukam proc jsi zoufaly z toho ze tam mas par veci co nepouzijes? Nebo snad zkoumas vsechny soubory Windows a ty ktere nepouzivas dostatecne casto tak mazes?
    Neni ti lito toho casu ktery jsi mohl venovat necemu daleko uzitecnejsimu - treba koukani z okna?
    GERLAT
    GERLAT --- ---
    tak jsem zoufalý pracně odinstalované aplikace ve Win 10 přes power shell mam zpět stačí přihlásit noví lokální nebo doménový účet a je to tam :) nevíte jestli to lze řešit přes lokální GPO ?
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    TOOMIX: Me jde hlavne o to zjistit, jaky to bude pro obycejny uzivatele a jejich domaci pocitace, notebooky, ktere nejcasteji koupili uz se systemem. Ted treba upgraduji a nebylo mi jasny, co se stane a jak postupovat pri cisty instalaci po nejakym problemu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Pokud má člověk krabicovku 7, 8 nebo 8.1 a udělá upgrade, stane se z těch 10 OEM
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    DUBAS_: z http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/activation-in-windows-10 jsem pochopil, ze po upgradu z windows 7 na 10 pro dany hardware vnikne 'digital entitlement', kterym se pak bude aktivovat. Pokud se mi po roce napriklad rozbije disk, koupim novy, stahnu si instalcni medium win 10, nainstaluju, tak by aktivace mela probehnout bez problemu (microsoft pozna, ze na tomhle hw byly rocnim v limitu instalovany a aktivovany win 10)? Pokud jo, pak je to super.
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    CHILDINTIME: no je rozdil rozbit pc a preinstalovat

    pokud preinstalujes upgradovanej pocitac opet s win 10 melo by vse fungovat jelikoz ms pc jiz zna z predesleho upgradu

    pokud ti v kompu shori deska a budes chtit opet prejit z tech win7 na 10ky tak to uz nejde ale win7 budou normalne fungovat
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    DUBAS_: a jak tedy vlastne budou fungovat normalni bfu, kdyz si vsichni tedka upgradovali, za rok si zavirujou pocitac a budou chtit cistou instalaci? nebo 'pravo k pouzivani' windows 10 nahraje do live uctu? .. jediny co me napada je zaloha cely systemu, ale po recovery to pak obcas taky chce znovu aktivovat.
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    CHILDINTIME: ne nepujde
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    ahoj, kdyz si mam koupene windows 7, upgraduju na windows 10 a za rok se mi rozbije pocitac a budu ho chtit znovu nainstalovat, pujde z win 7 opet upgradovat na 10? nebo pujdou windows 10 aktivovat klicem co mam k win 7?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUPEX: mě strašně irituje animace dlaždic, jak reklamní bannery. hlavně xbox s těma hranatejma zombie zrůdama
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: Vidim to hodne stejne...
    Ja do startu v podstate nechodim doma vubec a v praci tam mam (spise historicky) ikonu (dlazdici) na spusteni vpn. Jinak nic. Zbytek mam priple na liste a s tim si vystacim.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Treba ten program mail je daleko lepsi nez se zda...

    Ale jinak uz davno nevidim zadny duvod proc to odstranovat. Zadne "misto" tim neusetrim (jako kdyby nekomu o nejake slo) a o nic jineho nejde... A ve firme neznam snad nikoho kdo by tam lezl, kdyz si ty aplikace ktere pouziva proste pripne na listu a na plochu - je to daleko efektivnejsi nez jakkekoliv stare menu z windows stredovek...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN: Jsem se neodvazil napsat. Prijde mi ze to je az dalsi level :)

    Jinak tech napadu bych mel jeste par mno...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: a text
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN: Casovac je prima. Jeste by to chtelo vestaveny nastroj pro zakladni geometricke obrazce - obdelnik, oval, sipka. Jo a multi spusteni. :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: jo dokování oken taky používám denně, no dobře předsvědčili jste mě ;)
    a časovač ve snip.exe
    JIMX
    JIMX --- ---
    metro? jaký metro? na nedotykovém desktopu úplná zbytečnost, ne? :-)

    ... jinak jsem si docela rychle zvykl na možnost více ploch, mezi který si můžu rozházet lépe spuštěné appky ... a pak na vychytanějši možnost dokování oken ... ale bez toho bych se klidně obešel a zůstal na Win7, kdybych měl možnost ... ale v zásadě mi desítky přijdou příjemnější než osmičky, takže jsem upgradoval a už u nich zůstanu :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: kromě vylepšeného cmd.exe a možnosti metro aplikací v okně pro mě w10 nic zajímavého zatím nepřináší.
    cmd.exe pořád není ono a metro aplikace co jsem zkoušel mě nezaujaly.
    v poslední době pro mě nejlepší byl task manager na w8, který je ale na serveru ořezaný, chybí výkon disku.

    teď mám zadání na w10 pracovní stanice, které nesmí na internet a nesmí mít metro a vůbec mi není líto metro vyřezat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam