• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ICARUS: A s tou drobnosti ze se ti za chvili vypnou, ale s tim se tady da snadno zit
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak si tapni na tu ikonu na liště ... a nebo to fakt nechápu ... proč ten mezikrok se start menu?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    JIMX: zas takovej neandrtál nejsem, jen mi bylo pohodlný to dělat touhle cestou, páč dost používám touchscreen na laptopu. jde jen o zvyk, nic zásadního. takže sem právě kliknul na Win a tapnul browser otevřelo se nový okno. Což nechci,tak se táži :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    HAWLIS: Alt+tab, Win+tab znáš? ... a taky máš ten browser na spodní liště, tak proč nezajet tam a hledat to někde ve start menu? ... nebo tě nechápu :-)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ještě mám z osmiček jeden zvyk - při otevřený hromadě okem sem jen kliknutím na klávesu start otevřel metro a kliknul si na otevřenej browser - ten zobrazil navrch. Tady se mi při kliknutí na "metro" / start otevře znova nové okno. Platí to pro všechny prohlížeče. Dá se to řešit? moc to nejde relevantně naformulovat do googlu, takže sem to nenašel a ptam se tady :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HAWLIS: Microsoft logic :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    TOOMIX: kecáááš :D super, to by mě nenapadlo :D

    tedko to swipování a zbytek už bych nějak zkousnul.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HAWLIS: 2) jdi na google.com, dej neco vyhledat. Teprve pak se Ti objevi google v nabidce jako default search ;)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    filtr mlčí a mám pls tři dotazy k Microsoft Edge browser. Budu rád za rady.
    1) gestures? Swipování na touchscreenu na předchozí stránku (zleva doprava) a zpátky (naopak) nefunguje?
    2) Bing - nejde mi v nastavení dát (krom twitteru??!!) další search engine do address baru, ale našel sem video, kde to jde.. jen u mě nemám možnost "add new" - to je nějakej update a už to nejde, nebo by to nějak mělo jít protlačit?
    3) Clear browing data - jde to skutečně jen tak, že smažu vše? na chromu se mi líbí "last hour" což používám, když se mi omylem podaří napsat třeba heslo do řádku jména a odkliknu to, tak to timhle smáznu s "filled forms", ale zbytek zůstane. Chětl bych moc?

    a vlastně ještě jedna věc mě tedko trkla - jsem na posledním řádku kurzorem uprostřed rozepsaného textu, tak dřív vždy šlo šipkou dolu skočit na konec řádku. tady nic.. taky chci moc? vzhledem k tomu že mám "home" a "end" pod Fn, tak se mi šipka dolu často pomohla.

    jinak se mi Edge zatím líbí a chtěl bych ho používat, ale tohle bych chtělo pořešit.
    dík za tipy.
    MUXX
    MUXX --- ---
    ICARUS: ... a po nejakym case se zacnou sami vypinat.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MELOP: ceny jsou z http://reddit.com/r/microsoftsoftwareswap
    kazdopadne jsem ted zjistil, ze neaktivovany windows funguji uplne stejne jako ty aktivovane, s tim rozdilem, ze si nemuzu zmenit tapetu a dalsi kravinky, bez ceho se v pohode obejdu :)
    MELOP
    MELOP --- ---
    ICARUS: Zajímalo by mne, odkud jsou ty ceny, protože by cena za variantu N měla být +/- stejná jako za normální edici (právě kvůli existenci balíčku pro podporu médií).
    Alespoň podle Wikipedie:
    Windows 10 editions - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_editions
    (jasně, je to jenom Wikipedie, ale zrovna tady bych se o pravdivost údajů moc nebál)

    ARIAEL: Viz výše - krom toho, AFAIK, zrovna MPEG2 od Windows 8 není v žádné edici Windows (jiné MPEG technologie tam jsou, o tom žádná, ale zrovna MPEG2 šel přes palubu a byl jen ve Vista a 7).

    Pokud má N edice nižší cenu, tak bych v tom spíš viděl snahu konkrétního obchodníka zbavit se ležáku.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ICARUS: Protoze to neni za media player ale za licenci za MPEG2 ktera neni microsoftu....
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ICARUS: tak problem vyresen - po stahnuti Windows 10 N to pri instalaci nabidne vyber z Home a Pro :)


    GIBON_FIODOR:
    bohuzel to takto nefunguje, microsoft to ma osetreny - vtipny je, ze rozdil mezi Home a Home N je $10 ($35 x $25), docela dost za media player
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    ICARUS: Vzhledem k tomu, že se balík pro podporu médií dá stáhnout zadarmo přímo od Microsoftu, tak bych řekl, že bude ten klíč fungovat i na normální W 10 home. Pokud teda nelpíš na tom N tak bych to zkusil.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    GIBON_FIODOR: ja vim co to znamena, ale nevim, co se mysli tim "windows 10 n" - existuje, pokud vim, jen home a pro verze a tak se ptam, ktera z nich to je Dulezity to pro me je protoze mam klic na home n a tedka shanim instalacku :)
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    ICARUS: Verze, která nemá podporu médií (chybí media player a možná něco dalšího) a máš volbu dodat si to tam sám. Už to je asi od 7 a trochu je napsáno tady.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    co se mysli tim "Windows 10 N"? Jedna se o Home nebo o Pro verzi? Bohuzel to nikde nejsem schopen dohledat... Alternativne, da se nekde sehnat W10 Home N .iso, krom torrentu?

    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Pls funguje tohle? https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
    chci upgradovat a (i když mám rezervováno, furt mi to upgrade nenabídlo, tak nastal cas si poradit sam) po stažení mi ten tool nejde spustit. jak na to pls? dík
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BESTIEVSAMETE: na cistou instalaci potrebujes boot cd nebo flash. nebo uz nejde se do pc dostat ani do biosu ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam