• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ROBIN_SNNS: "kolonku na požadavek hesla mám prázdnou" si myslela asi to, co som napisal :)

    Po akom case sa vratis k PC a pyta heslo? Ako vyzeraju power&sleep settings?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    malo by ist o setting "On resume, display logon screen" :



    How to customize Screensaver on Windows 10
    http://www.thewindowsclub.com/customize-screensaver-settings-windows-10

    Teda za predpokladu, ze fakt zhasne iba obrazovka.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Imho to budou dve rozdilny veci - jedna vec je zhasnuti monitoru od screensaveru a druha je vypnuti monitoru od rizeni spotreby.
    Na jednom se heslo nastavuje a na druhem ne.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    GURBON: Nečetl jsi mě pozorně. To není co potřebuji. Já se chci přihlašovat heslem po probuzení počítače, ale nechci se přihlašovat po probuzení monitoru.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Když jsem přešla ze sedmiček (kde jsem měla přihlašování nastavené pouze po probuzení, nikoli jen vypnutí monitoru) na desítky, tak mi to takto fungovalo i na desítkách. Nyní po čisté instalaci win10 marně hledám kde to nastavit.
    Šetřič obrazovky nepoužívám, kolonku na požadavek hesla mám prázdnou.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Mám triviální, ale iritující problém. Po zhasnutí obrazovky a zpětném příchodu k počítači po mě Win10 chtějí znovu přihlásit se do účtu. Nechci přihlášení vypnout po probuzení, ale jen po znovu rozsvícení obrazovky. Nemůžu najít kde to nastavit, v řízení spotřeby to nevidím.
    Poradí mi prosím někdo?
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    RESIDENTE: upgrade vist na win7 zdarma urcite neni... takze bud zakoupit licenci 7ek, nebo to nejak obejit :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: no proto varuju, aby si někdo nemyslel, že tam po reinstallu najde určitě všechno a radši dopředu zálohoval ... největší problém jsem zaznamenal u složek program files, ve který některých programy zůstaly komplet, některý úplně zmizely a některým zmizela třeba jenom část dat ...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: No dost to zalezi i na tom zda ve chvili toho reinstalu tam uz nejaky windows.old uz mas...
    A u win 10 on rozlisuje sve aplikace a aplikace tretich stran - chova se k nim ruzne. Taky je to podle dostupneho mista na disku (na to se docela zapomina). Preci jen kdyz se mu to tam nevejde tak to proste neulozi.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: podle mých nedávných zkušeností, kdy se mi nějak divně udělal update win10 na nejnovější build a musel jsem udělat reinstall, se rozhodně nepřesouvá všechno ... dokonce se ten systém u zálohování ani nerozhodoval podle adresářů, ale třeba některý soubory v jednom adresáři zazálohoval a jiný ne ...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SALE: to by šlo. je plastová bude se luxusně škvařit.
    SALE
    SALE --- ---
    RAINBOF: ne, ale musíš si pak sloupnout nálepku W ze svého notebooku a nalepit ji na náš toustovač
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GORG: Reinstaly OS se uz nejakou dobu deji stejne - vse se presune do windows.old
    Jedine kdyz zvolis ze smazes i soubory tak se dela i kompletni cisteni disku....
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GORG: ty jsi fakt experimentator... tohle se nás živými daty nedela.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SALE: a musím byt vegan?
    GORG
    GORG --- ---
    supr, našel jsem zálohu dokumentů ve Windows.old
    GORG
    GORG --- ---
    kurna mi to smazalo i dokumenty...
    no poměrně znepokoující, že ty Windows jsou schopné se kdykoliv zničehonic takhle dosrat. starší windows šly kdykoliv přeinstalovat a aplikace zůstaly a samozřejmě i osobní soubory.
    RESIDENTE
    RESIDENTE --- ---
    WENTOLINE: no spise mne slo o prechod zdarma min na win 7 to bych byl moc spokojeny :) s vistama jsou jen potize ale pokud to jinak nepujde budu i tak rad
    GORG
    GORG --- ---
    Už jsem dal novou instalaci, dokonce nešlo dát ani "obnovení továrního nastavení" - psalo že je disk zamknutý, ať ho nejdřív odemknu

    Problém vznikl zřejmě tím, že při bootování se počítač vypnul kvůli přehřívání (laboroval jsem totiž v biosu s nastavením CPU), tak ho to muselo nějak rozchodit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam