• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    CPT_PLESARD: no
    je to boj
    ale jo
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    PSYSBEE: KB3035583 umi vstat z mrtvych ...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TOFI: nejaky zmeny jsem uz udelal drive - tj. vymazal adresar s GWX, smazal a skryl lonsky aktualizace, ktery za to mohly (KB3035583 etc..) a ted po tom poslednim zasahu a odstraneni tyhle "doporuceny" aktualizace uz to vypada celkem OK
    Tj. - ikonka okna neni, adresar GWX ani GWX proces v pameti nebezi, tajne instalacni adresare $Windows.~WS / $Windows.~BT nejsou a zadne dalsi podobne aktualizace uz mi to nenabizi..
    Na ty registry jeste mrknu, opatrnosti neni nikdy dost.. :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    PSYSBEE: nejlepsi je to poresit v registrech, da se tam pridat klic aby se tu 10 nikdy nestahovali, nekde jsem to tady davno sharoval, nebo se to da vygooglit, pouzivaji to hlavne firmy
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TOFI: sice doporuceny, ale minuly vikend se mi i pres vyskrtnuti, ze ho nechci a odstraneni/skrytí tohoto "doporuceneho" updatu, stejne stahl s ostatními doporucenymi aktualizacemi a chystal se na instalaci! (a to i pres to, ze vsechny aktualizace mam povolene pouze vyhledavani, stahnuti a instalaci musim potvrdit rucne)
    ... coz jsem mu nastesti stihl zatrhnout, vymazal ten korenovej adresar, kam se instalace desitek stahla a po restartu se nastesti pri startu spustil nejaky cistic disku, ktery automaticky vymazal zbytky desitek a W7 zustaly zachovany...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    a? Neco co neni predem oznameno pred pul rokem?
    TOFI
    TOFI --- ---
    Windows 10 jsou nyní "doporučený update" | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/windows-10-jsou-nyni-doporuceny-update/41797
    TOFI
    TOFI --- ---
    Zastoupení OS na desktopu – leden 2016: verze 10 konečně předhonila verzi XP | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/...i-os-na-desktopu-leden-2016-verze-10-konecne-predhonila-verzi-xp/41794
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HAWLIS: To je vec toho software. Ma pouzivat standardni volani funkci, potom to fungovat bude.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    UCKO: Dík, tohle jsem ale zkoušel. chkdsk se "zakousne" a poslední vypsaná zpráva je "Jmenovka svazku je..." Dál se nic nedělo...
    UCKO
    UCKO --- ---
    exFAT

    RoblomTech: How to fix an exFAT drive being write protected
    http://roblomtech.blogspot.cz/2010/08/how-to-fix-exfat-drive-being-write.html
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Mám problém s ext. diskem (sice HW problém, ale řeším ho na Widlích) - 1TB ext. USB3, exFAT... Po připojení chtěl klasicky provést kontrolu disku, tu jsem ignoroval a chtěl jsem uložit data na disk což se nepodařilo. S pokusem o změnu atributů složky odstranením "jen pro čtení" jsem nepochodil, neb na mě vyskočila hláška, že "svazek není čistý". Pustil jsem tedy kontrolu disku, která se za 60 min nehnula ani na 1%. Po násilném restartu PC se disk opět připojil, data vidím, ale nelze nadisk zapisovat.

    Netušíte někdo prosím co s tím? Nejlépe, abych data z toho disku nemusel nikam stěhovat?

    Díky
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    jde nejak implantovat do notifikací v W10 i notifikace newindows programu? třeba mi tu blikne z uTorrentu že dostahoval, ale v action center to pak nevidim..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Spis se tam cpe nejaky jiny software a vynuti heslem chraneny rezim drive. Ruzne bazmeky od vyrobce a mnohe dalsi "security"...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SCHUNA: Faktem je, že chipset mám už starší (P55).
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ROBIN_SNNS: No, podla toho, co hovoris, mas vsetko nastavene spravne. Teoreticky by to mohlo byt sposobene driverom? Win10 mali velke problemy napriklad s https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=intel+management+engine a prechodmi do sleepu atd. Muselo sa downgradovat na verziu 9.xx. Predpokladam, ze PC nie je v domene, ze by sa tam tlacilo nieco nasilu. Takze by som poradil aktualizovat vsetky drivery, naopak downgradovat IMEngine, popripade poziadat niekoho skusenejsieho, co by to pozrel priamo na PC, takto cez chat sa da iba hadat. :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SCHUNA: nastavení mám následovně - řízení spotřeby: po 15 min. vypnout monitor, po 2 hodinách přejít do režimu spánku. vypnout disky po 20min., během přehrávání videa nepřecházet do úsp. režimu, po probuzení vyžadovat heslo. Šetřič obrazovky vypnutý, kolonka na vyžádání hesla rovněž.
    GURBON
    GURBON --- ---
    ROBIN_SNNS: Podle toho muzes nastavit usinani aby chtelo heslo a monitor vypinat "prazdnym" sporicem.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ROBIN_SNNS: "kolonku na požadavek hesla mám prázdnou" si myslela asi to, co som napisal :)

    Po akom case sa vratis k PC a pyta heslo? Ako vyzeraju power&sleep settings?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    malo by ist o setting "On resume, display logon screen" :



    How to customize Screensaver on Windows 10
    http://www.thewindowsclub.com/customize-screensaver-settings-windows-10

    Teda za predpokladu, ze fakt zhasne iba obrazovka.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Imho to budou dve rozdilny veci - jedna vec je zhasnuti monitoru od screensaveru a druha je vypnuti monitoru od rizeni spotreby.
    Na jednom se heslo nastavuje a na druhem ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam