• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    PETER_PAN: fakt? no nepovidej ... já se teda radši smazu, aby se případně vytrestal i někdo další, že si neudělal zálohu ... holt pomáhat si tady očividně není v kurzu ...

    ... a proč nepatří soubory na plochu jsem se stejně nedozvěděl ...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    JIMX: Ze spravne udelany zalohy by jsi je kdykoliv obnovil i kdyby ti MS pri aktualizacich zformatoval HDD.

    bylo na to takove porekadlo:
    Uzivatele se deli na 2 skupiny. Na ty co o sva data prisli a pak na ty co o sva data teprve prijdou
    JIMX
    JIMX --- ---
    PETER_PAN: jako sorry, ale to mi přijde jako dost pritazeny za vlasy ... co je na souborech na ploše jako spatnyho? o co je složka documents bezpečnější než složka desktop hned vedle?

    a pokud jsi můj příspěvek pochopil jako, že ms náhodně maže soubory z desktopu, tak jsi to precti znovu, kdybych ty soubory nahrál do dokumentu, tak se stalo naprosto totéž ...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    JIMX: Tak to ze ma nekdo soubory na plose je samo o sobe hodno velkeho trestu ;-)

    Pred lety jsem spravoval nekolik PC v jedne firmne. Od sameho zacatku jsem ty lidi ucil zalohovat dulezite dokumenty ve verzich atp., sam delal periodicke zalohy, vysvetloval ze soubory nepatri na plochu, snazil se ucit ze ne vsechno co stahnout a ma pripomu .exe maji spoustet atp. Fungovalo to celkem dobre - kdyz jsem rekl ze se ICQ pouzivat nebude, platilo to - meli jinej program co pouzival ICQ protokol a nejak brali ze Petr vi proc to rika.

    Ovsem se soubory na plose (ba celymi adreasari) to bylo horsi. Takze kdyz doslo na problem a ja vytahl zalohy - zamerne jsem nevytahl zalohy souboru na plose (rozmisteni ikon na plose jsem mel ulozene ve screenshotu - to jsem peclive obnovil). Behem nekolika dnu telefonatu, zoufalstvi, proseb jestli prece nekde nejsou soubory z plochy - jsem v klidu nechal pusobit vyukovou lekci. Pak jsem prisel do kanclu, majitel firmy sedel ve sve kozenem kresle a brecel, povidal ze ta smlouva co mel na plose - tu pripravoval aso 6 mesicu a ze je na nejakej kontrakt za 150 M CZK. No pak jsem to "nahodou" vystrachal z toho rozbiteho HDD. No a od te doby bylo vsem zamestnancum prisne nakazano ze na plose nebudou zadne soubory; pod pohruzkou nejvetsich trestu a ja nevim ceho jeste. :-) Konec dobry vsechno dobre.

    Takze v 1 vete - na plochu nepatri zadne soubory dat. Dobre ze MS takhle skoli ;-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Dneska mě pěkně vytrestal update Win7=>10 ... spustím upgrade, něco to hodinu chroustá, pak nakonec naběhne plocha, novejch W10 ... super, nainstalováno a kdepak máme soubory, co byly na ploše ... aha tady, tak je tam přesunu. Ještě dám pro jistotu restart ... a kampak najednou zmizely soubory, co byly na ploše ... aha ... tak je po nich no ...

    ono to totiž napoprvé nastartovalo do nějakého TEMP usera, přičemž původního usera to nechalo zachovaného vedle ... a já vzal ty soubory z toho uživatele vedle a přesunul je na plochu toho TEMP usera ... a teprve po dalším restartu (který to ale samo od sebe vůbec nevyžadovalo, ani nikde nevarovalo, že nejsem přihlášenej pod původním userem) se to přihlásilo do původního usera a tam už ty data samozřejmě nebyly, protože jsem je přesouval ... a user TEMP byl úplně prázdnej ... dokonce ani undelete mi nic nenašel :-(
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PSYSBEE: doufam ze to nekdy neproleze pres wsus...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TOFI: tak uz je rve vsem, bez rozdilu..
    Microsoft začal nutit své nové Windows všem uživatelům |
    http://archiv.ihned.cz/c1-65150670-microsoft-nuti-nove-windows-vsem
    "Microsoft se o ni nicméně bude pokoušet opakovaně, dokud to uživatelé nevzdají" - tak to je ovsem dobry vedet :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    CPT_PLESARD: no
    je to boj
    ale jo
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    PSYSBEE: KB3035583 umi vstat z mrtvych ...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TOFI: nejaky zmeny jsem uz udelal drive - tj. vymazal adresar s GWX, smazal a skryl lonsky aktualizace, ktery za to mohly (KB3035583 etc..) a ted po tom poslednim zasahu a odstraneni tyhle "doporuceny" aktualizace uz to vypada celkem OK
    Tj. - ikonka okna neni, adresar GWX ani GWX proces v pameti nebezi, tajne instalacni adresare $Windows.~WS / $Windows.~BT nejsou a zadne dalsi podobne aktualizace uz mi to nenabizi..
    Na ty registry jeste mrknu, opatrnosti neni nikdy dost.. :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    PSYSBEE: nejlepsi je to poresit v registrech, da se tam pridat klic aby se tu 10 nikdy nestahovali, nekde jsem to tady davno sharoval, nebo se to da vygooglit, pouzivaji to hlavne firmy
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TOFI: sice doporuceny, ale minuly vikend se mi i pres vyskrtnuti, ze ho nechci a odstraneni/skrytí tohoto "doporuceneho" updatu, stejne stahl s ostatními doporucenymi aktualizacemi a chystal se na instalaci! (a to i pres to, ze vsechny aktualizace mam povolene pouze vyhledavani, stahnuti a instalaci musim potvrdit rucne)
    ... coz jsem mu nastesti stihl zatrhnout, vymazal ten korenovej adresar, kam se instalace desitek stahla a po restartu se nastesti pri startu spustil nejaky cistic disku, ktery automaticky vymazal zbytky desitek a W7 zustaly zachovany...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    a? Neco co neni predem oznameno pred pul rokem?
    TOFI
    TOFI --- ---
    Windows 10 jsou nyní "doporučený update" | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/windows-10-jsou-nyni-doporuceny-update/41797
    TOFI
    TOFI --- ---
    Zastoupení OS na desktopu – leden 2016: verze 10 konečně předhonila verzi XP | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/...i-os-na-desktopu-leden-2016-verze-10-konecne-predhonila-verzi-xp/41794
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HAWLIS: To je vec toho software. Ma pouzivat standardni volani funkci, potom to fungovat bude.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    UCKO: Dík, tohle jsem ale zkoušel. chkdsk se "zakousne" a poslední vypsaná zpráva je "Jmenovka svazku je..." Dál se nic nedělo...
    UCKO
    UCKO --- ---
    exFAT

    RoblomTech: How to fix an exFAT drive being write protected
    http://roblomtech.blogspot.cz/2010/08/how-to-fix-exfat-drive-being-write.html
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Mám problém s ext. diskem (sice HW problém, ale řeším ho na Widlích) - 1TB ext. USB3, exFAT... Po připojení chtěl klasicky provést kontrolu disku, tu jsem ignoroval a chtěl jsem uložit data na disk což se nepodařilo. S pokusem o změnu atributů složky odstranením "jen pro čtení" jsem nepochodil, neb na mě vyskočila hláška, že "svazek není čistý". Pustil jsem tedy kontrolu disku, která se za 60 min nehnula ani na 1%. Po násilném restartu PC se disk opět připojil, data vidím, ale nelze nadisk zapisovat.

    Netušíte někdo prosím co s tím? Nejlépe, abych data z toho disku nemusel nikam stěhovat?

    Díky
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    jde nejak implantovat do notifikací v W10 i notifikace newindows programu? třeba mi tu blikne z uTorrentu že dostahoval, ale v action center to pak nevidim..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam