• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    tohle mi ukazuje u toho kritickýho svchost

    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    PRAASHEK: skusal si resource monitor?

    How to Use Resource Monitor | PCWorld
    http://www.pcworld.com/article/241677/how_to_use_resource_monitor.html
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ta druhá instalace v dualbootu má volných asi 200GB btw, akorát na plotňovém disku
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    250GB SSD, 6GB volných, pořád cca 50% cpu práce a stabilně 250MB paměti si ten proces bere. plz, po dlouhé době jsem se k té hře zas dostal aniž bych padal na hubu z nevyspání a takhle mi to vyjde dík jakési win kravině :) já vim, život není fair
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    to jsem si dal, teď po restartu to zas instaluje aktualizace na ten druhej systém v dualbootu :) teď píšu s noťasu (win7 pro) a ten žádný tyhle anomálie nevykazuje. to j fakt na palici
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    dá se tomu nějak zabránit, resp to pozdržet? trvá to už nějak dlouho. zkusil jsem druhej boot těch samých win na tom samým pc, které tam mám jako backup (btw legálně) a taky se to začalo hned dít. akorát ty druhý jsem neměl zapnutý tak tři měsíce .)
    MICKK
    MICKK --- ---
    PRAASHEK: občas se po updatu .net kompilujou knihovny a trvá to nějakou dobu
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    restarty nepomohly, po spuštění mám v msconfig jenom tři věci, které mi ovládají myš a klávesnici. a stejně to tam zas vyleze
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    sledování zápisu dat na C: rovná se nula (takže o tahání dat se asi nejedná). člověk jsem chce takhle zastřelit pár lidí na internetu a voni mu to takhle ztěžují...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    win7 home btw
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    hele, jak zjistím, co mi takhle bere práci cpu? když to killnu, tak se po chvíli odbarví spodní lišta z vojenské šedi na tradiční šeď (via red dwarf, alkoráte teda ta změna barvy fakt proběhne), ale už mě to serie. dřív se to takhle chovalo, když se systém rozhodl stahovat pseudoupdaty dopředu po výborné nabídce win10 (což jsem zrušil a smazal i těch cca 5GB dat, co se najednou objevily v novém adresáři na Cčku), ale teď to asi bude cos jiného

    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    KOBUK: Nic proti ale tohle se hodí do firmy kde instaluješ x stejnejch kompů měsíčně. Ale až budeš "za rok" potřebovat obnovit svůj počítač tak budeš stejně většinu věcí přeinstalovávat na novou verzi či dohrávat updaty, takže ve výsledku na tom srávíš stejně času jako při čistý instalaci.
    MUXX
    MUXX --- ---
    KOBUK: udelej si backup cele partition v clonezilla programu.
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    ARIAEL: Může tehle "tovární stav" včetně aplikací vytvořit i obyčejný uživatel? Teď mi běhají W10 včetně všech programů perfektně a něco takového by se mi hodilo. V nastavení mám sice "Obnovit počítač do továrního nastavení", ale ne, jak ho vytvořit.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Nee:) Zamesnal jsem servicedesk:)
    Nechtel jsem hromadny update. Takze nove kompy se rovnou upgraduji na W10 a stare jakmile maji jakkykoliv problem tak taky.
    No a jakmile uz mas W10 tak muzes na reseni problemu pouzivat reset do tovarniho stavu.

    A kdyz to cele nastavis tak ze si poladis W10, nainstalujes cely set aplikaci co tam maji mit a to cele teprve oznacis za "tovarni stav" - coz W10 umi - tak uz nikdy nebudes potrebovat reinstalacni image:)
    A i blbe problemy lze vyresit resetem
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: jak jsi provedl ten update hromadne ?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Ja tedy mam uplne vsechny typy licenci:) Ale pouzivam ty koupene OEM updatovane na W10. Nejak nevidim duvod na notebooky placat zbytecne dalsi licence.
    O stejnou konfiguraci ntb se postara system center takze neni treba zadny instalacni image.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: ja korporat nemam. proto nevim pisu ze jedeme OEM bez problemu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: No to si precti co mas ve svy smlouve... A nebo se zeptej dodavatele te vasi korporate licence.
    Ty si s ni muzes premazat ty OEM nejakou firemni image a dal pripadne i pozmenit typ. Presto potrebujes mit v dokladech tu podkladovou licenci. Dokonce to ma presne i tenhle nazev.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam