• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MONIOUS: moje osmicky to delaj (win8.1), nastavil sem si to jednou, odhlasil se, prihlasil a numlock zapnutej (mam Dell bezdratovou klavesnici)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MONIOUS: Cisla jsem se naucil psat pres shift pokud nekdo zapne ceskou klavesnici. Ja tedy sam mam vsude anglickou takze pisu cisla rovnou.

    Ale jak rikam dela to jenom na USB klavesnici. Sehnal jsem si klasickou PS2 s mechanickyma spinacema. Daleko lepe se na tom pise a funguje i ten numlock
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    ARIAEL: nepamatuje, a nedelaly to uz osmicky. zapne se to a je to bez numlocku, coz je hrznej voser vzhledem k povinnejm cislum v hesle
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MONIOUS: Mel by si pamatovat stav se kterym se odpovjis. Ale bylo to podivny uz od dob win 7 - nekdy to jde a nekdy ne.
    Me to treba nefungovalo z USB klavesnici ale kdyz jsem ji vymenil za klasickou starou tak to najednou funguje perfektne.
    Ale videl jsem navod kde se da v registru nastavit stav klavesnice po startu OS.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BOD1E: Evidentne
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    jak se, prosim, da nastavit, aby se pri startu w10 zapinal numlock?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    BOD1E
    BOD1E --- ---
    Ahoj, Windows 7 se nám samy zupgradovaly na 10 a od té doby se automaticky po startu počítače vždy přihlásí pouze jeden a ten samý uživatel a na jiné uživatele se nelze přepnout, ani nelze toho uživatele odhlásit. Než se naseru a vrátím to z5 na 7, nesetkal se s tím někdo? Evidentně se jedná o bug ve Windows.
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    UCKO: hmm tak to si mne nepotěšil. Díky.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MELOP: supr, diky :)
    MELOP
    MELOP --- ---
    MONIOUS: Přesně. Ale z hlediska firemního nasazení coby psací/počítací stroj a/nebo internetový terminál to nemá vliv. Legálně je to ve firmě úplně OK.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MELOP: co sou to omezeni vyplyvajici z omezeni? to, ze to nema logovani do domeny a podobny veci?
    MELOP
    MELOP --- ---
    MICKK: Koukám na to. Nu což, zase jedna regrese v MS OS... nikoliv poprvé a hádám, že nikoliv naposledy.
    Jedna z mála opravdu dobrých věcí na marketingu W8 byla ta, že skoncoval s tímhle nesmyslem.
    MELOP
    MELOP --- ---
    MONIOUS: Windows "Home" jsou naprosto OK pro použití i ve firmě, za předpokladu, že nevadí omezení vyplývající z omezení této edice jako takové.
    Jiné je to u Office, tam na tom opravdu záleží
    (a teď koukám, že W10 opět straší s "Home" verzí - ale ono je to opravdu jedno, nojono, proč to zákazníkům přehnaně zjednodušovat, že :-) ).
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MELOP: na shopech to rozdeleny maji prave. a bohuzel ten vyber ntb s pro verzi windowsu je dost prisernej. jako by vubec nepocitali s tim, ze lidi to chtej mit taky pekny..
    MELOP
    MELOP --- ---
    MONIOUS: Home verze Windows je Ok i pro firemní nasazení - ostatně, i to je důvod, proč Windows 8 a novější s tímhle termínem raději vůbec neoperují.

    A když jsme u toho, jelikož poslední verze Windows s Home verzí byly Windows 7, takže nemyslím, že by v současnosti nějak přehnaně hrozila jejich koupě s novým počítačem, t.č. jsou s novými stroji k mání pouze Windows 7 Pro - a jinak Windows 8.1 a 10 všech druhů, samozřejmě.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    ahoj, mam takovej zrejme debilni dotaz. Lze jako firemni pocitac koupit jakejkoli ntb (s windows HOME)? Nebo to musi mit nejaky spesl firemni licence, jako windows PRO?
    jde o poc do malyho sro, bez nutnosti logovani do domeny a podobne.
    diky moc ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam