• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    RATTKIN: "hranate aplikace" tzn. metro?
    MUXX: tim chces rict ze moc casu nezbyva?)
    MELOP: konkretne mam HP ProBook 6470b s SSD diskem misto ROMky, konkretne v tomhle pripade by mely byt s nejvetsi pravdepodobnosti ovladace dostupne, ci nikoli? a pripadne ktere funkce W7 pak chybi?
    RAINBOF: a nelze pouze aktivovat licenci pro pozdejsi pouziti?) nebo to proste stahnout musim jinak to nejde?

    vsem diky za reakce
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUXX:
    To je spatny argument... ;-)
    do te doby vyjdou jeste dvoje okna :)
    MELOP
    MELOP --- ---
    RAINBOF: Je to dokonce 30 dnů a ano, tohle je VELICE užitečná feature, z důvodů, které jsou doufám poměrně evidentní a na tuhle možnost spousta lidí buhvíproč zapomíná.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    _IOB_: ano, muzes se pak do 14dni vratit k w7 ale uz budes mit licenci i na w10 pro pozdejsi cas.
    MELOP
    MELOP --- ---
    _IOB_: Vše záleží na tom, máš-li pro svoje železo W10 ovladače a nebude-li ti třeba nějaká funkce W7 chybět (jsou i takové situace).

    Pokud je odpověď na první otázku "ANO" a na druhou "NE, nebude", pak není co řešit a upgrade je jasná volba.
    Pokud je odpověď na kteroukoliv z nich jiná, pak nemá smysl přecházet a komplikovat si tak život.

    A je tu samozřejmě otázka, do jaké míry má smysl u W7 strojů pořízených, řekněme, v roce 2011 nebo dříve, řešit ukončení podpory W7 v roce 2020 - ie. jaká je šance, že se ty stroje bez úrazu tohoto konce podpory vůbec dožijí (mmch. moc velká není, byť pochopitelně, výjimky se jako vždy najdou, o tom vůbec žádná).
    MUXX
    MUXX --- ---
    _IOB_: Support na w7 je do roku 2020 :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    _IOB_: ja mám 10ky a nevadí mi. super správce úloh a příkazová řádka. hranaté aplikace nepoužívám. upgrade jsem nedělal, respektive jen zachovat soubory.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    _IOB_: Za me jo. Zalezi jak jsi moc konzervativni a nebo inovativni. Ja rad zkousim nove veci a posunuji se dale... I kdyz nekdy pak zalituji ;-)
    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    omlouvam se za pripadny OT, ale uz to na me Win rve par tydnu a ja se ne a ne dokopat abych dohledal nejaky konecny verdikt - takze ze 7 na 10, upgradovat ci ne, tot otazka (pripadnou konfiguraci notasu dopisu:) predem dik za radu a zkusenosti
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Zdravim, vypada to ze mam podobnej problem jako PETER_PAN ale na win 10: onboard zvukovka realtek Dev ID 0888. Zvuk hraje jakoby zpomalene s tim ze to ostre preskakuje (nezavisle na zatizeni stroje). Zkousel jsem microsoft default driver i aktualni od realteku. Vzdycky kdyz preinstaluju driver tak to zacne fungovat, ale druhej den kdyz nahodim pocitac tak je to zpatky. nemate napad co s tim? aktualizoval jsem i ovladac grafarny (Nvidia).
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ACCROCHE: realtek je znamy tim ze dodava fakt blby drivery... A ty co dava MS "automaticky" jsou taky drivery realteku, jenom starsi.
    A ne, MS fakt drivery nepise.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Pokud neznate...

    Windows 10
    https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

    Stahl jsem si o vikendu ISO 8.1 i 10 abych nemusel saskovat s DVD (bo nemam ROMku). A vse v pohode...
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    RAINBOF: Prave iso od buildu 1511 uz zere klice z predchozich windows. Tusim ho mam z msdn.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MOPIK: tak parada pokud jsou aktivovany tak jsi za vodou, příště se aktivujou samy. Jen si teď dej ještě product key zobrazit a příště ho tam dej je jinej než ten co jsi dal ty.
    ale že by se používalo w7 číslo slyšim prvně. (což ale nic neznamená žejo)


    MOPIK
    MOPIK --- ---
    RAINBOF: Ale windows 10 pisou ze jsou aktivovany. Pri instalaci pouziju licencni cislo z windows 7. No test je asi jednoduchej. Pokud po tomhle kolecku nainstaluju desitky bez lic. Klice bez problemu, tak je asi vyhrano ne?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MOPIK: ne.
    pokud vim žádný instalační DVD ti aktivaci neudělá.

    Já to dělam tak že tam šlehnu jinej hdd s w7 a spustim přechod z webu. ten to aktivuje. po instalaci a aktivaci windows 10 vrátim původní disk.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    dotaz : mam stroj , chci na nem zachovat win 7 ale chci licenci na win10 .. vezmu SSD disk .. instalacni DVD win10 verze 1511 ( ta uz zere licencni cisla z win7 a 8.1 ) a odpojim disky .. pripojim SSD > nainstaluju a aktivuju windows 10 .. a pak vse vratim zpet .. takhle by to melo stacit ne?
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    Zkoušel jsem uplně všechno. Ani nevim jak, po mnohonásobný reinstalaci ovladačů, několika desítkách restartů, najednou vs funguje.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ACCROCHE: optický výstup zakázat si zkoušel?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ACCROCHE: A zkoušel jsi provést čistou instalaci desítek? Upgrade se občas rozbije, ale čistá instalace desítek by měla pomoct (jen tedy budeš muset znovu instalovat veškerý software)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam