• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    L4MA
    L4MA --- ---
    KOC256: v pohode, jen to zduraznuju. na tabletu kde poustim prohlizec a IM klienta s tim nemam problem. na kompu budu rad cekat do 2020 a verit, ze do ty doby vyjde neco min z prasete.
    omlouvat nesmyslnou nekonzistenci "jak casto to pouzivas", nerikam nic... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    L4MA:
    - že tam je CC je blbost vašeho ICT.
    - jak casto a jak moc ty mnenu pouzivas tak ze te to bude srat? Ja si toho vsiml ale nasere me to jedou za uhersky rok :)
    - jak casto neco nastavujes, ze by te to muselo srat?

    Ja to jednou nastavim a pak uz jen pracuju...
    A ano mohu hateovat nad tim jak to je cele spatne... ...ale dotyka se me to realne? NE!
    L4MA
    L4MA --- ---
    par zasadnich minusu win10:

    priserny mnozstvi bloatwareu (kamos vcera dostal novej firemni ntb s Profi win 10 a mel tam defaultne CAndy Crush!): http://www.howtogeek.com/...98/how-to-uninstall-windows-10s-built-in-apps-and-how-to-reinstall-them/
    nesmyslna nekonzistence kontextovejch menu: http://www.askvg.com/too-much-inconsistency-in-windows-10-context-menus/
    oddeleni random nastaveni z Control Panels do Settings panelu: http://www.techrepublic.com/...trol-panel-and-settings-uis-why-are-both-still-options-in-windows-10/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    _IOB_:
    no ja to tak udelal... pisu nize, ze jsem protocil okna jen abych aktivoval licenci... i kdyz trochu z jineho duvodu...

    Mas na to jeste dva dny. Pak uz za penize...
    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    RATTKIN: "hranate aplikace" tzn. metro?
    MUXX: tim chces rict ze moc casu nezbyva?)
    MELOP: konkretne mam HP ProBook 6470b s SSD diskem misto ROMky, konkretne v tomhle pripade by mely byt s nejvetsi pravdepodobnosti ovladace dostupne, ci nikoli? a pripadne ktere funkce W7 pak chybi?
    RAINBOF: a nelze pouze aktivovat licenci pro pozdejsi pouziti?) nebo to proste stahnout musim jinak to nejde?

    vsem diky za reakce
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUXX:
    To je spatny argument... ;-)
    do te doby vyjdou jeste dvoje okna :)
    MELOP
    MELOP --- ---
    RAINBOF: Je to dokonce 30 dnů a ano, tohle je VELICE užitečná feature, z důvodů, které jsou doufám poměrně evidentní a na tuhle možnost spousta lidí buhvíproč zapomíná.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    _IOB_: ano, muzes se pak do 14dni vratit k w7 ale uz budes mit licenci i na w10 pro pozdejsi cas.
    MELOP
    MELOP --- ---
    _IOB_: Vše záleží na tom, máš-li pro svoje železo W10 ovladače a nebude-li ti třeba nějaká funkce W7 chybět (jsou i takové situace).

    Pokud je odpověď na první otázku "ANO" a na druhou "NE, nebude", pak není co řešit a upgrade je jasná volba.
    Pokud je odpověď na kteroukoliv z nich jiná, pak nemá smysl přecházet a komplikovat si tak život.

    A je tu samozřejmě otázka, do jaké míry má smysl u W7 strojů pořízených, řekněme, v roce 2011 nebo dříve, řešit ukončení podpory W7 v roce 2020 - ie. jaká je šance, že se ty stroje bez úrazu tohoto konce podpory vůbec dožijí (mmch. moc velká není, byť pochopitelně, výjimky se jako vždy najdou, o tom vůbec žádná).
    MUXX
    MUXX --- ---
    _IOB_: Support na w7 je do roku 2020 :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    _IOB_: ja mám 10ky a nevadí mi. super správce úloh a příkazová řádka. hranaté aplikace nepoužívám. upgrade jsem nedělal, respektive jen zachovat soubory.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    _IOB_: Za me jo. Zalezi jak jsi moc konzervativni a nebo inovativni. Ja rad zkousim nove veci a posunuji se dale... I kdyz nekdy pak zalituji ;-)
    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    omlouvam se za pripadny OT, ale uz to na me Win rve par tydnu a ja se ne a ne dokopat abych dohledal nejaky konecny verdikt - takze ze 7 na 10, upgradovat ci ne, tot otazka (pripadnou konfiguraci notasu dopisu:) predem dik za radu a zkusenosti
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Zdravim, vypada to ze mam podobnej problem jako PETER_PAN ale na win 10: onboard zvukovka realtek Dev ID 0888. Zvuk hraje jakoby zpomalene s tim ze to ostre preskakuje (nezavisle na zatizeni stroje). Zkousel jsem microsoft default driver i aktualni od realteku. Vzdycky kdyz preinstaluju driver tak to zacne fungovat, ale druhej den kdyz nahodim pocitac tak je to zpatky. nemate napad co s tim? aktualizoval jsem i ovladac grafarny (Nvidia).
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ACCROCHE: realtek je znamy tim ze dodava fakt blby drivery... A ty co dava MS "automaticky" jsou taky drivery realteku, jenom starsi.
    A ne, MS fakt drivery nepise.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Pokud neznate...

    Windows 10
    https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

    Stahl jsem si o vikendu ISO 8.1 i 10 abych nemusel saskovat s DVD (bo nemam ROMku). A vse v pohode...
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    RAINBOF: Prave iso od buildu 1511 uz zere klice z predchozich windows. Tusim ho mam z msdn.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MOPIK: tak parada pokud jsou aktivovany tak jsi za vodou, příště se aktivujou samy. Jen si teď dej ještě product key zobrazit a příště ho tam dej je jinej než ten co jsi dal ty.
    ale že by se používalo w7 číslo slyšim prvně. (což ale nic neznamená žejo)


    MOPIK
    MOPIK --- ---
    RAINBOF: Ale windows 10 pisou ze jsou aktivovany. Pri instalaci pouziju licencni cislo z windows 7. No test je asi jednoduchej. Pokud po tomhle kolecku nainstaluju desitky bez lic. Klice bez problemu, tak je asi vyhrano ne?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MOPIK: ne.
    pokud vim žádný instalační DVD ti aktivaci neudělá.

    Já to dělam tak že tam šlehnu jinej hdd s w7 a spustim přechod z webu. ten to aktivuje. po instalaci a aktivaci windows 10 vrátim původní disk.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam