• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DICK85 RATTKIN hledal jsem na microsoftu a podle stránky co jsem našel to možná legální je. tak nevim. ARIEL nic?

    jedná se mi o OEM a krabicové licence, žádné SA nebo multilicence
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RATTKIN: teď jsi mě trochu vystrašil. Máme tak to udělaný upgrade cca na 180 stanicích a všude se to tváři košér.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: pokud má firma vlastní nastavení lienčního serveru, popř. specifický update server, tak často upgrade na W10 nedoběhne - muj komp strávil hodinu automatickou aktualizací a pak to další 4 hodiny vracel zpátky... kolegovi pro jistotu počítač při návratu zpátky k sedmičkám umřel a musel je pak instalovat znova. Nicméně u těch, kde upgrade proběhl později, tak se vše tváří legálně a nemá s tím problém ani náš licenční server ani nikdo z MS...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    update na windows 7 -> 10 se nevztahuje na firmy?
    Když se to firmě aktualizuje "samo" tak to má nelegálně?
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    kdo nestihl update na win 10 ma jeste sanci
    Microsoft nabízí nový způsob, jak upgradovat na Windows 10. Opět zdarma – Živě.cz
    http://m.zive.cz/microsoft-nabizi-novy-zpusob-jak-upgradovat-na-windows-10-opet-zdarma/a-183528
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    p.s. tohle se da vypnout kdyz uplne zakazes screening souboru stazenych z internetu.
    Je otazka zda to delat - ono to neni tak uplne blbe kdyz nikdo nemuze spustit nic primo z internetu.

    A u instalacek si to muzes odskrtnout a budou fungovat normalne
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: Aha - to je proto ze to mas primo stazene z internetu. Pravdepodobne nemas jeste zadny antivir na ochranu.
    Zkus kliknout pravym mysitkem na ten exe soubor a uvidis ze tam dole mas nastaveno "Unblock"
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: na ty loginy zkus spustit netplwiz.exe
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    nejde tomu udelat sc, tak pres ipad :)


    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ARIAEL: na spusteni instalace if mi "run as a" nepomohlo :/
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: Zkus si snizit bezpecnostni otazky pro dany ucet (tvuj). Nektere instalacky proste jeste nezaregistrovaly ze pri instalaci se musi zeptat na prava a potom to zhavaruje.

    ad skryty ucet - ten tam je, je jenom bezne zakazany protoze jeho login kazdy zna. Pokud by jsi ho povolila tak se ti bude normalne nabizet atd. Ale realne se to nedela.
    Tvuj ucet pokud mo mas jako spravce ma stejne opravneni.
    Jen nezapomen ze i kdyz jsi admin tak na nektere operace potrebujes "elevated rights" - to je to kdyz na neco kliknes druhym tlacitkem mysi a mas tam "run as administrator"
    MUXX
    MUXX --- ---
    KASUMI: pri upgradu na win10 se administrator ucet zakaze. musis vlezt do nastaveni uzivatelu a povolit ho.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    prosim otazka
    windows 10
    na 8.1 byl skryty admin ucet (default), ktery jsem pres cmd umela zobrazit a nakladat s nim
    ten prikaz mi ale na win 10 nefunguje
    net user administrator /active:yes
    a ja nevim, jak si ho zobrazit
    je nejaka jina cesta? jiny prikaz? jsem jen uzivatel a googlim :)


    plus bych si rada nainstalovala jednu aplikaci, ale porad mi to pise ze instalace byla zablokovana spravcem.. a nepusti me k tomu.. nevim, kde co zmenit, aby me to k tomu pustilo (je to irfanview)
    chtela jsem to praver udelat pres ten default ucet, ale ten nemuzu najit..
    pouzivany ucet by MEL byt spravce

    poradite prosim? dekuji

    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    You Can Still Get Windows 10 For Free If You Use Assistive Technologies
    http://lifehacker.com/you-can-still-get-windows-10-for-free-if-you-use-assist-1784584166
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SOTEKCZ: Podle toho, co psali, tak upgrade zdarma měl opravdu fungovat jen do soboty cca 11 hodin našeho času.
    SOTEKCZ
    SOTEKCZ --- ---
    Zdravím, měl bych dotaz ohledně upgradu na WIN 10. Přeinstalovával jsem minulý týden 4 počítače a upgradoval je bezplatně na WIN10. U dvou počítačů jsem dával nejdřív přirozený upgrade a pak nainstaloval čistou instalaci (využili jsme upgrade ve firmě k pročištění počítačů). Během načítání postupu na čistou instalaci jsem našel na MS webu, že už není třeba nejdřív upgradovat a pak dělat čistou instalaci, ale že už lze rovnou přeinstalovat na čisto a WIN10 se aktivují i tak. Pustil jsem se tedy na dvou zbývajících počítačích rovnou na reinstall, vybral že sériové číslo si má systém vzít sám a jelikož vše bylo dost na rychlo, tak jsem chtěl počítače doinstalovat teď během víkendu. Bohužel až teď jsem si všimnul, že ani u jedné čisté instalace není aktivováno. Aktivace už hlásí chybu.

    Když jsem znovu načítal informace proč tomu tak je a neaktivovali se automaticky jako předchozí, narazil jsem na to, že někdy je třeba použít nějakou aplikaci na přenos licence (v původních win spustit, vygenerovat soubor a ten následně vložit do čisté instalace win10). To jsem samožřejmě předtím nezaregistroval a divoce se pustil do reinstallu :/

    Otázka zní, zda-li někdo neřešil podobný problém a nezkoušel dnes/včera tento postup, nebo jestli jsem to posral a fungoval pouze do toho 29.7? Samožřejmě to ve výsledku zkusím i když mi to tu nikdo nepotvrdí, že to má smysl, ale vzhledem k tomu, že budu muset rozdělit disk, nainstalovat novou instalaci původního systému, vygenerovat soubor, přenést do nových win - pokud již někdo zkoušel, tak by mi takhle informace mohla ušetřit spoustu času..

    Díky moc za každý info nebo radu.

    PS: Microsoft popisuje podmínky, kdy je platný upgrade takto: (dle toho by měla být instalace aktivovatelná, otázkou je jak..)
    Splňuji pořád podmínky nabídky bezplatného upgradu, pokud jsem si Windows 10 stáhl(a) na USB flash disk, ale ještě jsem si neupgradoval(a) moje zařízení?
    Všechny upgrady musí být dokončené tím, že se dostanete na úvodní obrazovku, do 29. července do 23:59 času UTC-10 (Havajské ostrovy). Toto časové omezení platí celosvětově.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: ne kazda firma takhle premysli.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEAPACK: MS drzi pouze knihovnu driveru aby jsi je nemusel jako doted shanet vsude mozne. Jsou to pouze zakladni drivery nutne pro spusteni technologie, rozhodne to nema za ukol slouzit jako knihovna aktualnich driveru.
    Dodani driveru do tehle knihovny je zcela dobrovolna vec vyrobce HW, stejne jako jejich aktualizace.

    ad virtualni seriak: a co vam tedy pokud to tak nutne potrebujete brani rict nejakemu vyvojari s visual studiem aby vam ten driver napsal?
    Asi to zase tak zoufale nikdo nepotrebuje...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUPEX: I dneska ti nekteri experti driverem klidne instantne schodi Win 10 - treba Fortigate. Ti nejsou schopni poradne rozchodit VPN klienta od doby kdy vysly Win 8... Treba u nas uz to doslo tak daleko ze zaciname Fortigate boxy odstavovat a budou se nahrazovat necim jednoduchym a funkcnim - asi obycejnym RRASem ktery funguje uz roky vyborne.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF:
    Co se týče nemožnosti vidět vlastnosti systému:
    1) událost problému je BEX64 a že Explorer.EXE přestal pracovat... páč je tam chybný modul igdumdim64.dll_unloaded, jinak změť nic neříkajících číslíček, povětšinou samé nuly...
    2) ramky prohodit nemůžu, mám 4GB integrovaný na desce a k tomu 8GB modul...

    BSOD budu pokoušet až dodělám věci v linuxu =) Linux vidí obě RAMky v pohodě a i se chová slušně - nahrát 10GB do RAM není problém....
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    SUPEX: Tohle je dobry prispevek. Kdyz existuju drivery na WIN-VISTA - vetsinou HW take rozchodim. Otazka je o spolehlivosti, nebo externalitnich problemech. Rozdilna prace s prerusenim je referovana celkem casto (viz. SW na mereni latence, ktere na WIN10 nefunguji korektne a vyvojari to priznavaji - ze se bude muset kompletne prepracovat algoritmus vyhodnocovani dat apod.) pak vede prave treba ke "krupani" zvukovky.
    Problemy s driverama u WIN7+ se ale stale objevuji. Viz. znamy priklad Rt64win7.sys a navazujici BDOS. Tohle byl jednudobu problem. Nez stihl Realtek zareagovat, reklamovali se MB, vypinali sitovky a kupovali jine do PCIe apod. A zase nastava otazka - byl to problem jen a pouze Realteku ? Nebo i MS to castecne "zpusobila" zmenou OS za behu (v ramci aktulizaci) ? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam