• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Potrebuju ve WIN 10 nastavit, aby po pripojeni flashky WINDOWS neudelal zadny autorun, zadne otevreni okna s flaskou, zadny automaticky scan atd. Diky ..
    MUXX
    MUXX --- ---
    KLEINZACH: Zapni si sloupec PID v task manageru a podivej se na cislo. Pak mrkni ktera service na zalozce sluzby ma stejny PID.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    ARIAEL:
    IMOLOL:
    jj ukaze.. prochazel sem jeden po druhym a zkousel restartovat ty servicy, ktery na ten zerouci svchost byly navazany.
    jedina win update service mela na situaci vliv: dokazala leakovani resourcu bud zastavit, nebo pustit. ale nic nedonutilo ten svchost pustit tu nasyslenou pamet (21 giga rezervovanych a 3 giga komitlych mi precejenom prijde docela dost).. nakonec sem nevydrzel a restart :)

    svchost samotnej zabit nesel ze prej access denied.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    ARIAEL: process explorer by měl ukázat, kterej svchost byl čím volanej
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BUNDA: p.s. tady by velmi pravdepodobne pomohl bios... On by mel byt ve verzi kde s W10 pocita. Idealne UEFI :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BUNDA: pravdepodobne sdileny interupt?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KLEINZACH: svchost vseobecne je knihovna ktera pro ostatni sluzby prebira sitovou komunikaci aby se o ni nemuseli starat... Proto treba bezi vickrat atd...
    To ze zere hodne zdroju - no to byva tehdy kdyz si neco pozada o komunikaci s vekym poctem targetu (napr nejaky distribuovany download/upload) nebo velke mnozstvi dat atd....
    Vseobecne je to chyba programovani dane sluzby - tedy ne svchost ale te ktera o to pozada.

    Imho urcite existuji nastroje, ktere jsou schopne ukazat i rodicovske procesy, ktere danou kopii svchost vyvolaly a tak najit lisku v kurniku
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    BUNDA: ad touchpad / trackpoint - to je takovej omrd, velebny pane :/ mam lenovo nb klavesnici k desktopu a kazdy rano po probuzeni z hibernace musim nekolikrat odpojovat zarizeni (jednou fakt nestaci..), jinak nejde klikat na nektery widgety (zejmena na metro shit).

    doma mam novejsi model od tydle klavesnice (tudiz jinej driver) a ta na win10 funguje v pohode
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RAGNAROK: mám to stejně. U mě za to může usb wifi dongle, kdy se při větším uploadu odpojí a zase připojí nebo už ne a pak to skončí BSOD. Před upgradem na W10 to na W7 nedělal. A pro změnu na starším Dell ntbk sice neskáče BSOD, ale občas po zapnutí nefunguje touchpad, trackpoint a je nutno vypnout a znovu zapnout. Opět na W7 no problém. Holt starší HW.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KLEINZACH: co se mi podařilo vysledovat, tak to má co dočinění s vyhledáváním nainstalovaných aktualizací (nějakej druh indexu) a nějakou "optimalizaci" po instalaci aktualizací, ale víc jsem toho nikde nenašel... =(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KLEINZACH: Alespon vis co to dela...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    TEAPACK: k tomu se blizim prave ted:

    svchost.exe
    cpu 12.27
    private bytes:
    21,731,164 K
    working set:
    2,795,144 K

    co s tim?
    jdu servisu po service v tom svchost.exe ale nevypada to ze by to na restart nektery z nich reagovalo
    naopak kdyz jsem restartnul windows update, tak se to rozjelo vic a zere to pamet rychlejc :)

    KOC256
    KOC256 --- ---
    ALCATOR:
    Alt+X uz nefunguje?
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    Je nějak možné ve Windows 10 po nedávném updatu zrušit ten úzký boční proužek, do kterého přesunuli vypínací tlačítko, a vrátit ho zase zpátky přímo do hlavního sloupce, aby to šlo rychle vybrat šipkami?

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAGNAROK: skoro vzdycky jsou to drivery nvidie... U kernel power by jsem si proklepl baterii zda nema problem a potom drivery na sleep atd
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ARIAEL:
    nope vse intel. Event logu mam za posledni mesic 3x critical: kernel-power
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAGNAROK: nvidia
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: Já jich několik na W8.1 od ledna zažil a vždycky to byl SVCHOST.exe, kterej si nabral 100% ram a pak nechal kompa zdechnout...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Na W7/8.1 si snad nepamtuju/nezail jak vypada BSOD. Ted na upgrade W10 vidm BSOD az moc casto :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam