• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    MANFRED: To si tak uživatelé běžně pletou služební komp se svým vlastním.

    Bžunda byla, když jsme jim posbírali práva a najednou nám začínali plakat, jak jim firma přece poskytla firemní benefit a že si vlastně na tom můžou dělat co chcou.
    A jeden nás dojmul do úplného rozplakání. Prý si koupil domů tiskárnu a ani si jí nemůže nainstalovat :'( A prý jsou to teda vyhozené peníze, za které je nepřímo zodpovědné IT oddělení.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    ARIAEL: To by asi nebyl zrovna happy :-) Je to počítač sloužící služebně bandě imbecilů, který si ho pletou s vlastním, pokud to zadám ajťákum, nahlásí to jako bezpečnostní incident a bude z toho nepříjemnost, nakonec debílkové budou řikat "vlastně o nic nešlo" :-)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MANFRED: pozadat majitele PC?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MANFRED: nabootovat dban
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    HD nevyndám, musí to být rychlá akce :-)
    SADY
    SADY --- ---
    MANFRED: nabootovat z jineho media nez je ten hd - treba flashky, smazat soubory... pokud nemuzes do BIOSu a nelze pri startu zvolit boot z jineho media, tak vyndat HD, prioojit jej k jinemu pocitaci, smazat soubory...
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Potřebuji poradit s následujícím zádrhelem:
    K PC mám přístup, ale nemohu na něj instalovat.
    PC hlídá pochopitelně antivir.
    Je na něm W7.
    Mužu na něj připojit externí HD nebo FD.
    Spouštění "portable" programů se PC nebrání.
    Na HD který je v PC je hromada souborů, cca 200GB ke kterejm nemám přístup, nevidím je, ale jsou tam, protože HD je až na 1GB plnej, ačkoli má 200GB (je to postarší sračka).
    Potřebuju je zlikvidovat.
    Neexistuje nějaký elegantnější řešení, než do PC naprat pár tisíc voltů a na hulváta ho usmažit?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGNAROK: kompatibilita za ty dva roky zase hodně pokročila.

    taky by šlo office dělat na webu365, asi hlavně kdyby to ho bylo míň.
    ale google docs funguje skvěle, nahrává se rychleji než desktopové balíky, třeba to MS má taky dobře vyřešený.
    a asi bude vývoj tlačit hlavně do webu, tak to bude řešení do budoucna.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: Jo, já měl taky problémy s virtualboxem, takže jsem měl na některý věci ještě vmware. Jinak prezentace v pdf je taky fajn, jen v LibreOffice to má o pár hraček víc, tak se na to lehce zvyká...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RATTKIN:
    libre office znam, kdyz to puzivaj vsichni tak to jde, jinak to dle mych zkusenosti nejde. Bohuzel kompatibilita xlsm, xlsx, docx, pptx souboru je mizerie (AFAIK 2014). Zjistovat co kde se rozbilo pri prevodu, nebo co kde nebude fungovat pro me nepripada v uvahu.

    TEAPACK:
    mam host OS WIN a vyrtualky jinych OS. Drive nebo pozdeji to asi obratim. Nektery veci v guest OS mi nesly (ve Virtualbox), takze to resil jen dualboot, coz je opruz.

    Myslim ze by mela stacit prezentace v pdf vytvorena v cemkoli. Pokud clovek nepotrebuje animace, zvuky a jiny chujoviny primo na slidu, tak mi prezentace z pdf prijde pohodlnejsi a bez nehod a zaseku na cizich pc. Odkazy na doprovdne soubory se taky spousti pohodlnejc.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: A pokud opravdu potřebuješ M$O, tak já to řeším virtuálkou =) ale je to třeba jenom na bakalářky apod. a prezentace v pptx, který si dodnes ještě vynucujou některé instituce a s tím, že prezentovat z vlastního notesu nepřipadá v úvahu...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGNAROK: zapracuj na lásce k office, to chce taky trochu nenávisti ;)
    já když jsem ve firmě viděl, kolik office stojí když ho chceš mít na serveru kde je RDP, tak jsem převedl firmu na libreoffice a všichni z vedení mi tleskají. stěžoval si jen jeden obchodník, závislák na outlooku.

    libreoffice na linuxu funguje dobře, instalace je taky linuxově standardní ("zypper in libreoffice", enter, čekat 30 vteřin, profit)

    jinak já jsem s w10 celkem spokojen, jen problémy s klávesnicí přes RDP jsou jiné a častější
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Jako nove ovladani, hlanve task view, ve W10 je super ale...
    -konektivita wifi na pycu
    -rozbity wakeup ze sleep mode. Bud je to pomaly v prubehu dne, nebo se druhej den wakeup nepovede vubec.
    -mizerna stabilita

    (Pred updatem jsem nemel zadny problem, drivery jsou up2date)

    whats next? Nebejt widle nabundlovany k novym ntb a hlavne rakovinotvorne vseprorostlymu MSO, tak se na ne asi z vysoka vykalim.

    Coz me privadi k otazce ma nekdo zkusenost dlouhodobeho pouzivani MSO na linux vcetne VBA?

    (btw mam widle a MSO celkem rad, ale vyse jmenovane chyby a sposta dalsich featur ms platformy me dost stve)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    napsat do prikazovy radky "autoplay"
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    TOOMIX: jo jasne :-) dik, je to zas jinde .. taky nechapu, mit nastaveni na x mistech
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Potrebuju ve WIN 10 nastavit, aby po pripojeni flashky WINDOWS neudelal zadny autorun, zadne otevreni okna s flaskou, zadny automaticky scan atd. Diky ..
    MUXX
    MUXX --- ---
    KLEINZACH: Zapni si sloupec PID v task manageru a podivej se na cislo. Pak mrkni ktera service na zalozce sluzby ma stejny PID.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    ARIAEL:
    IMOLOL:
    jj ukaze.. prochazel sem jeden po druhym a zkousel restartovat ty servicy, ktery na ten zerouci svchost byly navazany.
    jedina win update service mela na situaci vliv: dokazala leakovani resourcu bud zastavit, nebo pustit. ale nic nedonutilo ten svchost pustit tu nasyslenou pamet (21 giga rezervovanych a 3 giga komitlych mi precejenom prijde docela dost).. nakonec sem nevydrzel a restart :)

    svchost samotnej zabit nesel ze prej access denied.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    ARIAEL: process explorer by měl ukázat, kterej svchost byl čím volanej
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BUNDA: p.s. tady by velmi pravdepodobne pomohl bios... On by mel byt ve verzi kde s W10 pocita. Idealne UEFI :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam