• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    Mně se už několikrát po aktualizaci W10 aktivovala HDMI zvukovka (připojená tv) a nastavila jako výchozí. Už jsem ji několikrát zakázal a "něco" mé rozhodnutí nechápe :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    LITTLE_FARMER: tapeta ne, edge nevím, protože ho tam mám furt, wstore se nepřidá ...
    LITTLE_FARMER
    LITTLE_FARMER --- ---
    Také se Vám po aktualizaci W10 změní tapeta plochy a přidá se Edge a WStore na lištu?.....
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MICKK: jj :) takhle se na to dá koukat taky, to je pravda :)
    MICKK
    MICKK --- ---
    KID_MCHUTT: No dyť mají pravdu, firma má benefit v tom, že můžeš pracovat i o víkendu a nemusí tě platit (;
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SUPEX: sranda je, když HR fakt o pracovním notebooku mluví jako o firemním benefitu, ale ITO si pak myslí něco jiného. Taky to tak máme (jenom nám nemůžou sebrat práva, protože jsme vývojová firma). Kdo pak má pravdu a proč si to nevyříkají mezi sebou, to je záhada.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Nebo muzes zkusit externi karty - ty tenhle problem obvykle take nemaji...
    A ted koukam ze Creative vypustil novejsi drivery skoro pro vsechny karty.
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=126331
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: No az si poridis silnejsi grafiku tak muzes pouzivat tu - AMD audio je pomerne zajimava technologie a rozhodne netrpi "divnym zvukem" - akorat potrebujes zesilovac ktery ten signal umi prijmout a prevest na analog, ale to se da treba na ebay koupit za par dolaru.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: Tak to může být tím novým driverem pro grafiku (hraju DXMD) - to je jediný který jsem za poslední dva měnila. Vyzkouším tedy starší ovladač.
    Jinak měl bys tip na konkrétní novou (a dobrou) zvukovku s podporou win7/10?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: No via :) On dost dobre novejsi nemusi znamenat ze to funguje lepe, ale muze to byt o tom ze se u tebe objevil problem.
    A to co je horsi - to zasekavani je obvykle o problemech sdileni IRQ s jinym zarizenim. Takze to nemusi byt driver zvukovky ale i jiny driver.

    Dost casto pomaha navrat do bodu obnovy do dne kdy ti to chodilo. Pokud tedy navraty obnovy mas. Ja lidem doporucuju si dat do systemu jednoduchy prikaz ktery pri kazdem startu Win ten bod obnovy vytvori - dost snadno se potom opravuji problemy.

    Pokud to nenajdes byva proste nejjednodussi reseni si koupit samostatnou zvukovku - neco kompatibilniho s Win 10 (takze novyho). Ja mam treba v supliku celou sbirku Sounblasterů, ale nepouzivam to protoze ty drivery stoji za starou bellu. HW dobrej, ale SW na nic.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: Není realtek ale Via a půl roku to jelo bez problémů. Aktualizovat ovladač jsem zkoušela - windows stáhly novější driver, ale trable zůstaly i po restartu s novým ovladačem.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: obvykle problem s driverem integrovany zvukovky realtec
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Poslední dva dny se mi na PC (Win10 Pro x64, i7-860, Asus P7P55D-E dlx, 16GB DDR3, HD7950, 1xSSD, 4xHDD, TV karta) objevil problém se zasekáváním zvuku a to při přehrávání v různých aplikacích (Media Monkey, VLC, DeusExMD), v nepravidelných intervalech se to zasekne na cca 2s zvuku "zzzzzz". Dívala jsem se na statistiky využití CPU (správce úloh), ale žádná špička se tam neobjevuje.
    Věděl by někdo, co to může být za problém?
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    MANFRED: To si tak uživatelé běžně pletou služební komp se svým vlastním.

    Bžunda byla, když jsme jim posbírali práva a najednou nám začínali plakat, jak jim firma přece poskytla firemní benefit a že si vlastně na tom můžou dělat co chcou.
    A jeden nás dojmul do úplného rozplakání. Prý si koupil domů tiskárnu a ani si jí nemůže nainstalovat :'( A prý jsou to teda vyhozené peníze, za které je nepřímo zodpovědné IT oddělení.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    MOPIK: tak nic, data pry zustanou :)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    MANFRED: těch 200GB který nevidíš, jsou v user profilech jiných uživatelů?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    asi bez komentare...
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    ARIAEL: To by asi nebyl zrovna happy :-) Je to počítač sloužící služebně bandě imbecilů, který si ho pletou s vlastním, pokud to zadám ajťákum, nahlásí to jako bezpečnostní incident a bude z toho nepříjemnost, nakonec debílkové budou řikat "vlastně o nic nešlo" :-)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MANFRED: pozadat majitele PC?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam