• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    ARIAEL: Je to tak, byl jsem zvědavej, ale počítal jsem, že možná zaplatim reinstalem:-D
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    WOTAR: insider je pouze pro vyvojare a testery, nema to vyznam pro uzivatele
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    Tak jsem asi na tři měsíce vyzkoušel na noťasu Windows Insider, chvíli to bylo zajímavý a šlapalo dobře, nicméně s předposlednim updatem se Windows staly nepoužitelný (některý programy crashujou nebo se vůbec nespustí a zamrzne komp apod.), mátě s insiderem taky někdo zkušenost ? Budu v brzké době dělat novou instalaci a už se tam přihlásit asi nehodlám
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TAP: No GPT/MBR je totiz zrovna ten problem dvou ruznych zpusobu startu. Vzajemne spolu nemluvi.
    Jestli mas skutecny UEFI, tak je lepsi GPT - jenze potom si najdi jak se dela GPT kompatibilni USB medium.
    Jestli bios, tak MBR a nezapomen vsechny jiny partice znicit a disky predelat na GPT nejlepe nejakym externim toolem.
    TAP
    TAP --- ---
    já to usb nechal vyrobit přímo microsoftím media creation tool či jak... instalaci w10 si můžeš stáhnout z jejich stránek buď jako iso, anebo pomocí tyhle utility rovnou naformátovat flashku jako bootovací médium. v momentě, kdy se instalace spustí, tak bych měl bejt za vodou, co se uefi/standart týče, ne?
    samo, jak jsem ten disk formátoval, mazal jsem starý partitiony. jen jsem měl nějakej problém s GPT/MBR style, což se mi podařilo vygooglit a přes cmd/diskpart přehodit.
    zítra na to sednu, bude snad čas
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TAP: u USB si davej pozor JAK tu flesh vyrobis - jsou dva ruzne rezimy bootovani a ty potom i vyzaduji jinak pripravene partition a bios (standard/uefi)...

    A jestli mas problem s diskem - pomoci ty instalacky dej i smazat vsechny partition (pripadne pomoci prikazu z CMD ) a nech vsechny potrebne partition vytvorit znovu automaticky.

    Problem USB2/3 - to je spise o kompatibilite portu a zarizeni...
    LORD_SHAPER
    LORD_SHAPER --- ---
    Mohl bych se prosím zeptat zda někdo netušíte jak zabránit automatickým restartům při aktualizaci win 10 po výročním update? Děkuji
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TEAPACK:
    KRYSPIN:
    Zatím jsem si vždy vystačil s BOOTováním s flashky. Ale asi jo...
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    TEAPACK: přesně tak :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KOC256: ale hodí se mít jednu externí vypalovačku přesně pro tyhle případy =)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KRYSPIN: DVD je uz archaismus. Jsem to mel naposledy v NTB tak v 2010 :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GURBON: takhle mi blbnul Acronis, restoroval jsem 500GB disk a odmítal mi mi načíst externí disk s backupem na USB 3.0, nakonec jsem to musel dát do 2.0, pak to jelo.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TAP: taky můžeš mít poškozenou tu FLASHku, ze který jsi to instaloval.
    TAP
    TAP --- ---
    každopádně, ten systém, fungující, skoro čištej, zkapal po nějaký automatický aktualizaci, naposled jsem ho viděl, když mi při vypnutí vnutil "aktualizovat a vypnout" a ráno už se točilo kolečko. a teď problém s instalací na formátovanej disk, bojim se, že spíš odešel ten disk
    GURBON
    GURBON --- ---
    TAP: zazil sem neco podobnyho kdy vynikem byl "starej" USB 3 port, jak se to pichlo do USB 2 bylo po problemech.
    TAP
    TAP --- ---
    TEAPACK, KRYSPIN: díky, vyzkouším chkdsk a pak budu hledat způsob, kde dneska vypálit DVD :) (možná zkusit ještě jednou stáhnout ten usb image? zdá se mi dost nepravděpodobný, že by dvd bylo spolehlivější než flashka)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    TAP: zkus nainstalovat z DVD. Tohle mi občas na určitých PC dělala instalace z USB.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TAP: Linux LiveUSB + chkdsk
    TAP
    TAP --- ---
    rozbily se mi win10 po nějaký aktualizaci, při snaze o formát a reinstall z usb se dostávám do nějakýho bootloopu, kdy se točí kolečko a nic. i při dalším formatu. oprava z média nějak nechce, poněvadž asi není ještě doinstalovanej OS.
    je možný nějak zkontrolovat zdraví SSD pomocí tý instalační flashky? dřív žádný problémy nebyly, ale tohle je už podivný když tam funguje cmd a diskpart...
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    TOOMIX:
    TEAPACK: Občas mi přijde, že ty programy co vytváří sami ani nepoužívaj... Třeba jelikož používám Outlook online, pro jednoduchost jsem zkoušel do Androidu nacpat Outlook. V kalendáři nelze upravovat některé události, neni tam synchronizace úkolů (to přece neni tak těžký implementovat), je tam minimum nastavení..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: =D někdo u M$ má divný smysl pro humra...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam