• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Tak P. Key už je v cajku, jenže jsem s updatem na Win. 10 pohořel ohledně zaostalosti BIOSu :). Mám DELL Latitude D630 a vůbec nemám šajn jak ten BIOS omladit :). Jestli je to OT tady, tak sorda.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Proflaknuty klice jsou proste odvolany a firmy dostanou novy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PONCIK: Tak mozna prave proto.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    KRYSPIN: 2 roky to jelo bez problémů a asi tejden se to hlásí. Jinak u firmy co to nechala instalovat už taky 2 roky nejsem.).
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    PONCIK: spíš ti tam ITkak nacpal proflaknuty corporate PK.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    RATTKIN: No rozhodně po mně P. Key chce update, jelikož mi mojí verzi Win 7 Prof. ocejchovali na již neplatnou.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PONCIK: dá se instalovat w10 s klíčem 7miček
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    A ještě jeden made in dement: Najdu někde v souborech Produkt Key pro ty Win 7 Prof.?
    Instalovali mi je v jedný práci a mám instalačky = 0. Vďaka.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Základní dotaz: Je ještě někde k nalezení free update na Win. 8 nebo 10 z Windows 7 Proffesional? Zřejmě jsem prošvih veškerý legální lhůty Microsoftu ((((. Přes SZ díkes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    WASQ: jestli nejsi v domene atd tak si to muzes pres tohle ovladat zcela jak chces...
    WASQ
    WASQ --- ---
    ARIAEL: Já jsem pánem svýho kompu! .)

    RATTKIN: dík
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Malym firmam je nanic - tedy do chvile kdy zjisti ze musi splnovat nejake ty ISO, ze potrebuji jakkekoliv centralni veci kde nejsou vsechny soubory pro vsechny atd...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: btw teď znám hodně malých firem, co si doménu nedělají. My do toho nějak nevstupujeme, jen pozorování.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: No rikal "v praci" - takze bude pod domenovou politikou a tim padem mu nejaky local bude na nic.
    Ale muze si dat zadost na svy IT. Treba uspeje.
    A kdyz jsem jeste delal admina - no vzdycky jsem velice miloval lidi co si odmitali restartnout komp. Vzdycky meli TOLIK hrozne dulezity prace a tolik oken a tolik veci co nepockali ani tech par minut restartu - a potom je vidis jak cely den zvani s lidma po firme...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    windows update zakázat: gpedit.msc Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update - nastavit zakázáno.
    How to Prevent Windows 10 From Automatically Downloading Updates
    http://www.howtogeek.com/224471/how-to-prevent-windows-10-from-automatically-downloading-updates/
    WASQ
    WASQ --- ---
    RATTKIN: Víš kde v PRO aktualizace zakázat?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    WASQ: je tam háček-když se instaluje aktualizace a restart se neudělá, plno věcí přestane fungovat. restart je menší zlo než 3 hodiny řešit proč v programu x najednou nefunguje funkce y.

    Enterprise Windows mají update méně často. v pro nebo enterprise se dají aktualizace nastavit na manuál nebo úplně zakázat přes gpo.
    Home uživatelé jen hrají asfalt a candy crush soda Saga, těm přece restart nevadí :-)
    WASQ
    WASQ --- ---
    Pomoc! Potřebuju zabránit automatickejm aktualizacím - respektive prašivýmu autorestartu - kdo se o to kdy prosil. Řešení, co jsem našel fungují akorát do nové verze. Komp skoro nevypínám a z tohodle mi mrdne. Vždycky rozdělaných 20 oken, ráno přijdu do práce a WIN po restartu. Vytrhal bych si vlasy a pak bych nakopal do koulí toho, co tohle vymyslel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam