• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    KOC256: Programátoři potřebují psát češtinu
    sounds legit..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Nejsem programátor... ale i když jsem byl tak nevím...

    Já:
    {}$[]<> umím psát jako ALT+...
    U zbytku mi funguje normální čeština

    Jaký by pro mně měla benefit QWERTY CZ nebo QWERTY ENG?

    Programátoři (u nás co vidím). Pořád přepínají klávesnici podle toho zda potřebují psát češtinu a nebo potřebují napsat nějaký speciální znak :)

    ---

    S tou reinstalací zkusím díky...
    JIMX
    JIMX --- ---
    programátor a nechce QWERTY? ... jsi divnej :-D

    jinak mně tam druhou českou přidává GTA IV, resp. asi Microsoft Games klient ... odstranit to jde jenom tak, že jí v nastavení přidám a pak zase odeberu ... a nebo restartnu komp.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jak vyhodit nechtenou klavesnici?
    nechci tam tu QWERTY a nemám ji snad ani nainstalovanou...



    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KRYSPIN: Jsem netušil, dík. Už jsem ten Photo Viewer ale nastavil ručně.

    Nicméně - jak se tak dívám na vlastnosti toho Fast Stone Image Vieweru, co doporučoval KEVIN00, tak je možná vyřešeno. To se mi fakt líbí, dokonce víc než už chvíli testovaný XN View - ten sice umí fakt snad všechno, ale je toho až tak moc, že se v tom člověk snadno ztratí.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    MADCAT: PowerShell je v Windows 10 defaultně nainstalován. Takže bez problému.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    B3DA: Nemám ho tam čoveče. Ona ta příslušná knihovna ve Win10 prý je, ale Windows ji nějak "nevidí" nebo co. Prostě se do registrů musí příslušnej záznam přidat - buď nějakým skriptem, nebo ručně...

    TOOMIX: Já mám v PC XC View, což je asi v bledě modrým to stejný, ale to mi na prohlížení fotek přijde poněkud overkill. Nebo to má i nějakej úplně jednoduchej mód, kdy fakt vidím jenom šipku vlevo, šipku vpravo, zoom in, zoom out a slideshow?

    KRYSPIN: To je fajn, má tam chlapec fakt tunu tweaků, ale předpokládám, že abych to dostal do svých Win 10, tak bych musel napřed nainstalovat ten Power Shell..?

    Jinak já bych asi i tu aplikaci "Fotky" přežil, ale ona sveřepě odmítá prohlížet i jiný fotky, než kterou z Total commanderu přímo otevřu - otevře jenom tu jednu, a šipka vlevo vpravo nefunguje, jakoby ve složce byl jedinej soubor. Což samozřejmě není. No a já se v Total commanderu pohybuju 99 % času když v PC něco hledám. Ten windowsí průzkumník je dost neohrabanej...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MADCAT: Mě se celkem v jednoduchosti líbí FastStone Image Viewer
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    MADCAT: https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system

    Jedna z věcí covten skript umí, je vrácení prohlížeče z Windows 7.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MADCAT: roky používám IrfanView a spokojenost
    B3DA
    B3DA --- ---
    MADCAT: ten starej prohlizec fotek na w10 imho je i bez potreby zasahu do registru.. (zkus na obrazek kliknout pravym mysitkem -> otevrit jinou aplikaci nez default (mel by byt v seznamu))

    pripadne zkus treba fotogalerii z windows essentials..
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Potřebuju prosím pěkně tip na nějakej jednoduchej prohlížeč obrázků pro Win 10, místo toho nativního, co tam je od instalace. Ten je totiž zaprvní hnusnej, a za druhý si svévolně mění rozložení ovládacích prvků i vlastní funkcionalitu podle toho jak která aktualizace se tam nainstaluje. Nebo aspoň takovej dojem z toho mám, páč nedávno jsem koukal, že obvyklej přepínač zobrazení fit screen/100 % se ze spodní části obrazovky přestěhoval nahoru, a už neumí zobrazit fotku 1:1, neboli těch 100 %, nýbrž jen cosi mezi. A to je mi naprd.

    V podstatě by mi naprosto vyhovoval prohlížeč fotek z Win 7, kterejžto se do W10 dá i zpět dostat, jak jsem se kdesi dočetl, akorát nevím, jestli je to nejlepší cesta (je třeba vrtat se v registrech), a jestli třeba něco podobnýho se neválí i na tom Windowsím app marketu.

    Dík všem.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ARIAEL: Díky moc :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    to si tam nech klidne stary rezim. To nepoznas.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ARIAEL: Jedná se o notebook Acer Aspire ES1-520 a jde mi spíše o net a office. Virtualizaci určitě používat nebudu. Je osazen APU A4-5000 s Radeonem HD 8330.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Napr. kdyz instalujes W10/Server 2016 a nechas instalaci na instalatoru, tak ten uz automaticky udela GPT a pouzije tuhle verzi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ad convert uefi+gpt - ne to urcite nebude:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEVIN00: No na win 7 jsem to pokud si pamatuju nezkousel, az na win 10. Je dost mozny, ze ta podpora tam byla jeste dost "divoka"...
    Tim legacy+mbr jsi to prepnul do standardniho biosu. Tak na starsim OS tim nic nezkazis.
    Tu rychlost vyuzijes spise na starty atd a kdyz ma virtualizaci, coz na doma stejne moc neni...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Mám origo Win7 SP1 Ultimate a to mi na GPT nechtělo OS instalovat. Takže mi nezbude než-li zůstat momentálně na MBR a laborovat s instalačkou pro GPT. Všude jsem zatím našel návot stávající z shift+f10, diskpart, convert mbr a hotovo. Kouknu tedy podrobněji ... nebo jestli bys měl nějaký zaručený návod, určitě budu rád :)

    BTW Předpokládám, že convert gpt a enable uefi fungovat nebude.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEVIN00: originalni dvd by melo byt pouzitelne. Tedy za predpokladu ze tam mas vsechny drivery atd.
    ad rychlejsi - no je rychlejsi a to o hodne. Dost dalaich veci je tam fajn.
    Akorat vyrobit funkcni boot medium je obvykle porod - na netu jsou step by step navody jak na to.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    RATTKIN: Problémem je, že se mi nepovedlo vygooglit, jak vytvořit DVD pro GPT.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam