• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GIINGGER: jestli si pingnes na router tak mas kabel v poradku. Pokud si dokazes pingnout na svou vlastni IP adresu tak mas v poradku svou sitovou kartu. A pokud si dokazes pingnout ma adresu 8.8.8.8 tak mas v poradku i zakladni internet.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    TEAPACK: Samozrejme. Port na routeru taky sviti, ze dobry.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GIINGGER: a na druhý straně do routeru připojený je?
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    IMOLOL: Ze ten kabel nevidi proste - je zandanej v pc, ale prej pripojeni k mistni siti neni, je tam i napsano, ze kabel byl odpojen. Zkusila jsem vyndat a vratit, vzit jinej kabel, nic. Zejtra se asi podivam po nejakejch ovladacich, jestli je teda problem v nich, dneska uz se mi to nechce resit.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    GIINGGER: co znamená, že nevidí ethernet? Shodou okolností jsem přijel domu, zapnul komp a taky neměl link na ethernetu. Stačilo vyndat/zandat kabel a chytl se.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    IMOLOL: Dekuju, uz to jde! :) Posledni divna vec je, ze mi PC nevidi ethernetovy kabel, i kdyz vcera normalne fungoval. Ale to budu asi resit zitra, dneska uz na to nemam nervy)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    IMOLOL: jo tu adresu dej na konci mimo rozsah co přiděluje dhcp.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    GIINGGER: ip si nastav 10.0.0.xx , maska 255.255.255.0, brána 10.0.0.138, DNS jako brána.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    RAINBOF: Nejde, ztrata taky 100%, nejde nic co vyzaduje internet. Koukam ted na to info v routeru a nevim, co mam kam zadavat v tom ipv4 na pc - kdyz zadam ip v rozsahu 10.0.0.1-32 a vychozi branu 88.103.200.42 tak mi to rika, ze se vychozi brana nenachazi ve stejnem segmentu site, ktery je urcen ip adresou a maskou podsite. To znamena, ze mam asi neco spatne? Prikladam jeste screeny z routeru.





    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    IMOLOL: No to kdybych vedela, v cem je problem. Zkousela jsem na PC ping na router (10.0.0.138) a hlasilo to ztratu 100%, coz teda nevim, co presne z toho lze vyvodit, ale nic dobryho to nebude.

    Kde presne to v routeru najdu, informace o zarizeni? Vidim tam primarni a sekundarni DNS, masku a rozsah IP je toto, takze si z toho mam vybrat whatever?
    DHCP server info : From 10.0.0.1 to 10.0.0.32 / LeaseTime: 24 (hour)

    A mam to nastavovat pro ipv4 nebo ipv6 nebo pro oboje? Dekuju :)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    GIINGGER: jestli je to jen problém líznutí asresy z dhcp, tak koukni jakej máš rozsah na routeru a nastav si IP a DNS ručně.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    GIINGGER: Zajimavy je, ze kdyz si otevru vlastnosti pripojeni, tak tam normalne naskakujou ty prijaty a odeslany bajty, ale realne proste nenactu zadnou stranku, mailovyho klienta, nic.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    MUXX: No, zjevne ne, ja mam Win 7 a ten problem mam taky. Posledni aktualizace 14.12., vcera vecer znicehonic prestal na pocitaci fungovat internet (ne po restartu nebo tak, proste totalne random), ale na vsech ostatnich zarizenich bezi.

    KOC256: Rollback jsem ted zkusila pred tu posledni aktualizaci, nic :/ PC se tvari, ze je pripojene, ale internet proste neni.
    MUXX
    MUXX --- ---
    GIINGGER: Ten problem byl ale jenom ve w10

    DSL.sk - Problém Windows 10 s Internetom opravený. Príčina podivno neznáma
    http://www.dsl.sk/article.php?article=19182&hot=6
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIINGGER: Zkus bod obnovy.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    Zdravim, prosimvas, po poslednim updatu Win 7 nejde internet - volala jsem poskytovateli a pry je to problem microsoftu a ze to ma vic lidi. Nicmene jim se dovolat ani dopsat nejde, protoze je vikend. Nevite nekdo nahodou, ktera je ta problemova aktualizace, ci jak ten problem odstranit? Pry je to v tom, ze kvuli ni sitova karta nedokaze automaticky ziskat IP adresu. Na ostatnich zarizenich bez Windows mi internet normalne jde. Restart modemu a PC jsem samozrejme zkusila, nic. Moc dekuju.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Mohl by mi někdo poradit, kde dělám chybu. Snažím se v kontextovém menu plochy vytvořit složku "Aplikace Windows" a v do této složky vložit "odkazy" na jednotlivé aplikace Win, např. příkazový řádek, kalkulačku, apod. Povede se mi vytvořit menu, které je viditelné. Nejde ovšem "rozevřít".

    Zápis v reg souboru:
    [HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\Shell\WindowsApps]
    "MUIVerb"="Aplikace Windows"
    "SubCommands"="cmd"
    "icon"="imageres.dll,143"
    "Position"="Top"

    ;== COMMAND PROMPT ==
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CommandStore\shell\cmd]
    @="Příkazový řádek"
    "icon"="cmd.exe"
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CommandStore\shell\cmd\command]
    @="cmd.exe"

    Mám již jedno menu vytvořené se systémovými nástroji, které funguje. To je vytvořeno pomocí "ExtendedSubCommandsKey". Nemůžou tyto dvě menu mezi sebou kolidovat, že by pak jedno nefungovalo?

    Díky :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    HORST_FUCHS: Urcite jsi vybral na zacatku "opravit pocitac"? Se mi nezda ze by se to pri oprave nekdy ptalo neco podobnyho.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    IMOLOL: taky možnost.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HORST_FUCHS: tak ti asi chybí ovladač pro řadič disku, pak si jej musíš najít pro svoji desku.

    Další možnost je vypálit instalační DVD na fyzické DVD a použít pro zachranu jej namísto Flash.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam