• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    SUN_VU_KUNG: V Biosu mas nastaveny jaky disk je primarni pro start, nebo se da nastavit jednorazove pres nejakou jednorazovou zkratku, jaka je mas v manualu hledaj boot menu.

    Nic podstate zkazit nemuzes, zkusis nastavovat overis, jestli fakt startujes spravny OS a pak ten druhy disk proste naformatujes a pouzivas jako uloziste dat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SUN_VU_KUNG:
    zkus a kdyžtak vyměň kšandu...

    pokud bys chtěl to mít pod kontrolou, pak při startu zkius vyvolat boot menu (DEL, TAB, F1, ... - jak který PC).
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Dotaz - mám na SSD disku instalaci W7, jako systém. V PC mám ještě starší SSD taktéž s funkční instalací W7. Tento disk je odpojený. Rád bych ho připojil, vyčistil a používal. Jak se ale bude PC chovat, pokud ho připojím a budou tak vlastně dva bootovatelné disky se systémem? Jak zvolit ten novější? Dík za případnou radu.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Windows XP: U-Boot mit britischen Nuklearwaffen läuft mit dem Uraltsystem | STERN.de
    http://www.stern.de/...--u-boot-mit-britischen-nuklearwaffen-laeuft-mit-dem-uraltsystem-7258326.html
    TAP
    TAP --- ---
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Win 10: najednou mi nejde zapnout ochrana v reálném čase u Win Deffenderu. Kód chyby: 0x800705b4. Hilfe!!!
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Jaký devadesátky, já dial-up používal ještě v roce 2005 :-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    JIMX: na netu jsem od roku 1998 :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    THOMASMORTA: Takže na tenhle názvovej bordel vlastně vyzrála Opera, která se jmenuje v podstatě stejně jako jejich problížeč :-D

    Je fakt, že NN jsem říkal taky Netscape a ne Navigator :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    JIMX: Když si pamatuješ NN, takmjak jsi mu říkal? My jsme mu hásadně říkali Netscape - o to víc, že mezi verzí 3.x a 4.0 se název prohlízeče změnilmz Navigator na Communicator.
    Psychologicky bych to hledal v tom, že Exploreru říkáme Explorer nebo Internet Explorer proto, že Microsoft je všeobecně známá firma. U Chrome ani nevím, jestli mám Google v názvu nebo ne. A od Mozilly taky zná většina lidí jen Firefox a jméno firmy je pro ně spojené s prohlížečem stejně jako jména automobilek s jejich modely aut.
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAINBOF: Tak samozřejmě, když řeknou prohlížeč mozilla, tak vím, že myslí firefox ... ale nechápu, proč to říkají ... a jelikož jsou to lidi, kteří v době, kdy FF ještě neexistoval nejspíš na netu ani nebyli, tak nevěřím tomu, že je to kvůli tomuhle THOMASMORTA
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    JIMX: jo napsal jsem to ve spechu, spravne se to jmenuje celym mozilla firefox :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no co lidi myslej tim ze rikaj mozilla firefoxu. to je stejny jako ten prohranej boj kdy lidi rikaj prohlizeci/vyhledavaci internet nebo kdyz hledaj skrz adresni radek.
    JIMX
    JIMX --- ---
    THOMASMORTA: to si matně pamatuju:-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    JIMX: A to si představ, že Mozilla organization založil Netscape:-)
    Netscape - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Netscape
    Firefox - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Firefox
    JIMX
    JIMX --- ---
    THOMASMORTA: tuhle historii si vůbec nepamatuji ... a to jsem začínal s netem v době, kdy byl jedinej wokenni browser Netscape navigator ...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    JIMX: Možná proto, že někteří lidé pamatují ještě dobu, kdy byl prohlížeč vyvíjený pod pracovním jmonem Phoenix, ale ten jim neprošel kvůli podobnosti s jiným produktem - takmse chtěli přejmenovat na Firebird, tam opět narazili na konflikt názvů... já si pamatuji, že jsem první nainstalovanou verzi měl pod ikonou Mozilla a dlouho jsem si myslel, že Firefox je nějaká odlehčená verze.
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAINBOF: nerozumím čemu?

    ... ty mínuska u příspěvku dávají ti, co taky nazývají firefox mozillou? nebo jak to mám chápat? :-D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: takze nerozumis ?
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOCOURMIKES: btw. proč firefox nazýváš mozilou? A přitom chrom chromem nazýváš ... rozhodně nejsi první, u koho jsem se s tím setkal, především mám pocit, že BFU používají místo názvu firefox název mozilla ... emailovej klient mozilla thunderbird taky nenazývám mozilla :-D
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    KEVIN00: chrom je horsi. ale da se to nejak ta pamet prenastavit omezit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam