• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    Hosi, Windows 10 , deje se mi sem tam takovy bug .. sitova nebo wifi karta ( zatim jen RealTek sitovka a dell wifi ) ze nacte z DHCP vse krome IP adresy. Nemate o tom nejake info?
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Possible bootcamp wifi driver bug w/ 2016 MBP | MacRumors Forums
    http://forums.macrumors.com/threads/possible-bootcamp-wifi-driver-bug-w-2016-mbp.2014979/

    Konecne sem vygooglil neco "poradneho" stejnej problem... nejsem v tom sam :/
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    TRIPLT: Tak smula... zadna zmena :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    THOMASMORTA: od applu bohužel žádná změna. :(

    https://drp.su/en/devices/wifi/broadcom/broadcom-802-11ac-network-adapter?os=windows-10-x64
    Objevil jsem nyní tohle. Akorát teda nevím jak moc tomuto webu věřit, že nestáhnu "búh ví co".
    Každopádně nerozumím těm dvou možnostem:
    Broadcom 802.11ac Network Adapter
    vs
    Broadcom 802.11ac Wireless PCIE Full Dongle Adapter

    No zkusil jsem ted v nastavení adapteru na pevno dát 20 mhz a na routeru 11g only... když uz neklapne ani tohle tak "game over"
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TRIPLT: Koukám, že na to jdeš metodou "nejdůležitější informace nakonec":-)
    Pokud tam máš dualboot a na druhém systému to jede bez problémů, pak je problém téměř jistě v ovladačích - zkus ručně nainstalovat znovu ovladače přímo od Applu, jestli se dají někde stáhnout.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    THOMASMORTA: jedna se o novy macbook pro 2016.
    OS x je v pohodě, žádný problém... wifi naprosto stabilní.
    Přepnu do Windows (bootcamp) a je to v háji... co chvíli nějaký connection drop. :/
    (Každopádně z toho co jsem googlil by to neměl být problém macbooku jako takového když se ty věci stávají "všem".)

    RAGNAROK: clean instal probehl pro jistotu 2x a žádná změna

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TRIPLT:
    správná úvaha. Pokud jsi si jist že to není v zarušení ani ve wifi přijímači (možná nestíhá některé tplinky a podobné krámy utáhnou tak 4 zařízení s WPA a pak je jejich výkon velmi nejistý)

    Pokud tedy je problém pouze v tom pc ovladače budou to slabé místo. MS neustále mění fungující ovladače za ty jejich a často je funkcionalita špatná (nebo žádná).

    Pokud to není ovladačem zkusil bych vyměnit wifinu samotnou což lze. Externí wifinu bych zvolil asi jako poslední možnost nebo možnost pro případ že se v tom nechceš vrtat.
    některé wifiny mohou být opravdu malé.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Ještě bych zkusil se podívat, jestlis nedostal nějaký "upgrade" - občas přes WU přijde nějaké to vylepšení na horší verzi (Případně ověřit přes live cd, třeba Ubuntu) - měl jsem kdysi podobný problém: http://superuser.com/q/263930/2249

    THOMASMORTA: +1. Externí wifi *s výměnnou anténou* (a tudíž třeba s 9dBi prutem) výrazně zlepší připojení.

    Jo, a WiFi Analyzer je taky skvělá věc, jak už zmíněno.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    TRIPLT: taky se mi to stavalo po upgrade na win10. "Vyresil" jsem to docasne pridanim vykonejsiho ap. Po upgrade taky zqcal zlobit hybernate a suspend. Prej pomuze clean install. Tak sem to vyresil clean installem linux.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TRIPLT: A ten notebook je starý, nový...? Pokud by byl problém ve WiFi, pak bys moh zkusit pořídit wifi dongle a mít tak další přijímač signálu.
    TAP
    TAP --- ---
    MADCAT: řešil jsem nedávno obdobnej problém. vyřešeno, nejspíš dočasně, odsdílením a znovu nasdílením parent složky. zdá se mi, že Windows nějak špatně zpracovávaj nově přidaný podsložky, je to trochu 50/50 šance
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Bohuzel to neni tento pripad... zkousel jsem vice wifi siti na ruznych mistech a vsude to same...
    Na internetu jsem objevil par diskuzi ohledne tohoto problemu, ale reseni zatim neuspesne :o)

    Posledni pokus co me napada, starsi verze ovladace...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TRIPLT: wifi analyzer na android je kvalitni kousek pro hledani zaruseni
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Netušíte někdo prosívám proč v domácí síti, kde jsou teda jenom dva počítače, nevidím z jednoho jednu sdílenou podložku v tom druhým PC, a všechno ostatní normálně vidím? Vůbec nechápu, proč by to tak mělo být. Mám tam nasdílenou složku fotky, v tom podle data poskládaný složky s fotkama z různých výletů, a jednu souhrnnou složku s videama, který jsem foťákama tak porůznu natočil. A zrovna tu jedno složku s videama nevidím. Přitom jsem pro ni žádný speciální nastavení nenastavoval, a i všechny jiný podsložky sdílených složek vidím atd. Tak su z toho ělen...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TRIPLT: A kolik je wi-fi sítí v prostředí, kde ji máš? Možná jsi prostě v oblasti, kde je hrozně moc šumu a wi-fi se navzájem ruší.
    Pokud je to tenhle případ, pak existují nějaké diagnostické nástroje, které Ti umožní vyhledat nejméně obsazené pásmo a na to si přepneš wi-fi signál (ale teď z hlavy si je nepamatuju, třeba někdo poradí).
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Zdravim :)
    Mam mensi problem s wifi na notebooku, windows 10.
    Dochazi k connection dropum... nekdy 2h klid, nekdy to pada co 5 minut...
    Na 10-15 sec vypadne internet a pak to opet samo od sebe naskoci.

    Nesetkal jste se s tim nekdo prosim? Googlil jsem/zkousel jsem x ruznych reseni... bohuzel nic :/
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ARIAEL: Lidi s vice IDckama, ktery je maj, protoze se stydi za to co tu vyvadeli, jsou nejhorsi odpad.

    Podle me by mel dostat ban na celej nyx, ne jen tady, nejaka diskuze pro takovy pripady tady snad bude.
    ROOCZA
    ROOCZA --- ---
    SCHUNA: super, tohle pomohlo, díky za tip! :)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ROOCZA: https://www.daniweb.com/...are/microsoft-windows/threads/89750/windows-memory-diagnostic-wont-finish

    I might have the answer I hope someone is still having the problem so we can test it. First the answer...

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MemoryDiagnostic]
    "RunMemDiag"=dword:00000001

    and

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Reliability\MemoryDiagnostic]
    "LaunchType"=dword:00000002
    "ScheduleType"=dword:00000004


    Both those keys get modified.

    If you open up notepad and paste each of those keys into it including "windows registry..." down to the very bottom. Make sure you change the extension on the file from .txt to .reg

    Once thats done double click these files to make the changes(i dont have uac enabled so they might ask for admin confirmation) then reboot.

    What I did to find this...

    To find these registry keys i used process monitor and had to do a little research for the name of the windows memory diagnostic tool mdsched.exe.

    I ended all the processes I could to get anything trying to modify the registry shut down and launched mdsched.exe. Resumed procmon to monitor all registry changes, selected "check for problems next time I start my computer". Filtered all the results for mdsched.exe and then went by hand through every registry key. Most of the keys were fluff in relation to what I was looking for so it was easy to track down the ones you see in the picture there.

    In the first key "RunMemDiag"=dword:00000001 does not exist at all after a reboot without running the diag and "LaunchType"=dword:00000002
    "ScheduleType"=dword:00000004
    Have both been changed to =dword:00000000

    Ill attempt to merge those keys and see what the result is. Hope this helps.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam