• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Nevíte co je to UNPCampaignManager? Nějaká nová aplikace nainstalovaná s updatem W10, snaží se připojit kamsi na net. Jediná zmínka na google se tyká voleb v nějaké africké zemi...
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    RAINBOF: bezplatny upgrade ukoncili jak pro w7, tak pro w8 - tak jsem to myslel.. samozrejme ze poznam rozdil mezi sedmickou a osmickou....
    na licenci w7 aktivace w10 funguje uplne bez problemu - vyzkouseno behem posledniho tydne na home prem a pro verzich...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    WENTOLINE: ale tady se bavi o w7 to jsou kapku jiny windowsy vis.
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    GURBON: Ted delam cistou instalaci Win10 pomoci licence na Win8 (Home) a bez problemu se to aktivovalo bez usnadneni....
    GURBON
    GURBON --- ---
    WENTOLINE: hmm divny, ja to naposledy zkousel nekdy pred 3-4 mesicema a neslo to. Pres usnadneni to na stejnym stroji slo. Byly to W7 Pro OEM.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    DRAGON: ale jo, ten návod co jsi poslal mám taky uložený.
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    GURBON: odkdy tohle nefunguje? naposledy minuly tyden se mi na dvou PC cista instalace W10 s cislem W7, ktere nikdy nebyly na W10 upgradovane uplne v pohode aktivovala...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    aha, tady necteme linkovany weby, no nic :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SUNBEAM: Jo, to jsem potřeboval vědět, dík. Zkusím to tak udělat.
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    SUN_VU_KUNG: jasně, medium si uděláš, ale stále potřebuješ klíč a ten z W7 po zadání to nevezme už (pokud to někdy vůbec bralo)

    ty si musíš nejdříve udělat zálohu, nejlépe ten image, pak dát upgrade přes to usnadnění (lupa a podobně)

    poté, co se win10 zaregistrují (lze to ověřit v infu o systému) teprve můžeš dělat čistý instal, znovu, pokud budeš chtít, tam už nebudeš muset zadávat nic
    dotaz na číslo přeskočíš při instalaci a aktivace pak proběhně automaticky po připojení

    s čistou instalací ale budeš muset všechno nahrávat a nastavovat od nuly
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    GURBON: plánoval jsem, že to zkusím přes tohle: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
    - tam jde stáhnout i instalaci a udělat instalační medium
    A pokud by to nefungovalo, tak to udělat přes ta usnadnění.


    TEAPACK:
    DRAGON: no nemyslel jsem to tak, že bych po upgradu, kdy by něco nefungovalo, se vracel downgradem zpět... návratem jsem myslel prostě přepis celého disku obrazem ze zálohy.
    GURBON
    GURBON --- ---
    SUN_VU_KUNG: po zaloze se obavam ze stejne budes muset provest upgrade prez tuhle berlicku
    https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windows10upgrade - rika se ze by pri instalaci mel byt zapnut nejaky nastroj "pro usnadneni", treba lupa - jeste nedavno mi to zafungovalo
    Cista instalace ti cislo z W7 nevezme urcite.
    To ze sis nechal moznost aktivni, neznamena ze se ti W10 pak aktivuji.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SUN_VU_KUNG: a co mas za tak slozity aplikace, ze nejdou zalohovat nastaveni? Ja teda sem na system docela detailista ne li doslova nerd, co si to nastavuje poradne, ale musim rict, ze po instalaci systemu mi zabere restore pouzivanych programu maximalne dve hodiny a vsechno beha jako predtim. A to nepouzivam zrovna malo toolu. Mesic, i kdyz chapu, ze to je nadsazka, je fakt hodne :)

    jinak vracet se z desitek uplne dobre nejde. Proto radim kompletni backup partition a pripadny navraceni.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SUN_VU_KUNG: tak si udělej kompletní kopii toho SSDčka na nějaký disk mimo... jinak mám zkušenost (2 ze 3), že se při vracení z W10 na 7 něco podělá tak, že skončíš na BSOD + bootloop
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUN_VU_KUNG: acronis backup, clonezilla, je to plno
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    DRAGON: Já vím no, ale strašně se mi do toho nechce, protože jsem W7 instaloval nově na podzim a než jsem všechno vyladil tak nějak abych u toho nezešílel, tak to trvalo snad měsíc... taky víc věřím čisté instalaci. Jinak disk mám vyhrazený jen na systém - SSDčko samsung. Data jsou pak na dalších plotnách mimo, takže se to SSDčko dá přeinstalovávat, jen je potřeba zálohovat i nastavení programů. Největší obavu z upgradu mám v tom, že se někde něco vysype (ve vazbě systém / programy) a budu to muset složitě dávat dohromady, což si u pracovního nástroje nemůžu moc dovolit.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SUN_VU_KUNG: idealni reseni je (pokud mas rozdelenej disk na system a data) zazalohovat si system (napriklad pomoci MiniTool Partition Wizard) a disk zformatovat a nainstalovat desitky nacisto. Tim, ze upgradujes sedmicky na desitky jenom zvysujes riziko, ze se ti neco sesype. Windows nejsou MacOS, v tomhle microsoft moc dobre chodit neumi a je docela bezny, ze se upgrade kvuli necemu nepodari (nebo neco proste nefunguje).

    How to do a Clean Install of Windows 10, the Easy Way
    https://www.howtogeek.com/224342/how-to-clean-install-windows-10/
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Ahoj, mám dotaz - mám Windows 7 ultimate. Nestihnul jsem MS vlnu bezplatného upgradu na W10. Nicméně MS nechal v tichosti možnost upgradu dál běžet. Zvažuji, že to udělám ale chtěl bych mít možnost 100%ního návratu k současnému systému v případě, že by upgrade neproběhl korektně (stát se může všechno). Měl byste někdo tip na to, jak co nejjednodušeji a spolehlivě zálohovat současný systém tak, aby šel stejně tak jednoduše obnovit v případě problémů? Ideálně řešení, které máte opravdu vyzkoušené. Díky za odpověď.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    VOJTAM: CertMgr.exe /add CertificateFileName.cer /s /r localMachine root

    Using CertMgr to Install Test Certificates on a Test Computer
    https://msdn.microsoft.com/.../install/using-certmgr-to-install-test-certificates-on-a-test-computer
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    VOJTAM: Musis importovat pre machine a nie pre usera, imo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam