• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MELOP
    MELOP --- ---
    ARIAEL: Ne tak docela. Výměna kus za kus v rámci stejného nebo příbuzného typu kvůli opravě je košer a nakonec, kvůli opravě projde i poměrně radikální změna a sám MS se k tomu takto opakovaně vyjádřil (ale ta oprava musí být zdokladována, jinak šlus a konec, o tom žádná).

    VIRIK: Jak tu zaznělo, sleduje se to v čase. A kvůli výše uvedenému se tam po nějaké době uplatňuje zásada "in dubio pro reo" (je menší poblém pustit občas něco skrz, než riskovat každou chvíli legální trable s naštvaným zákazníkem). Čili to, že projde aktivace, paradoxně nemusí znamenat, že je věc legální a že by -například- prošla sw auditem.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    VIRIK: nebude tos píš tak, že jsem se pak stále přihlašoval na jednom hardweru pod svým Microsoft ID v kombinaci s platným klíčem? A ta se možná i naváže na ten komp, a při výměně na jiný se prostě převede i celá licence v závislosti na tom MS ID, kde se aktivuje?
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    ???

    Já jsem si aktivoval Win10 na starém počítači. Pak jsem si koupil úplně nový, nainstaloval jsem opět staré W7 s licencí a ty jsem si opět aktivoval na Win10.
    A šlo to bez problémů. Tak jak to teda funguje?
    GURBON
    GURBON --- ---
    RATTKIN: tzn ze kdyz upgrade budes delat postupne tak ti bude aktivace porad prochazet? Nemas k tomu nejakej link kde by to bylo rozepsany?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GURBON: částečná změna hardware, třeba výměna disku nebo přidání RAM nevadí. ale nový počítač-> koupit novou licenci

    každý PC komponent má bodovou hodnotu a když za určité období se překroči limit bodů, licence už není platná.
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: oni uz to cislo pak neberou v potaz jestli to spravne chapu. Jen si overi ze probehla aktivace na tomhle urcitym HW. Pokud nezmenis HW, maj jasno. Sam si ale nejsem jistej jak to delas treba po vymene MB nebo neceho podobne dulezityho.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUNDA: i po cisty instalaci? jak? pamagujou si, na jakych seriovych cislech hw byly instalovany?
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    BUNDA:
    GURBON: to je velmi praktická informace, díky
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    GURBON: Tomu nerozumim. Je to tak, ze Microsoft pozna ze na pocitaci, kde byly pred tim legalni W10 po upgradu, a ktery treba zformatuju, jsem nainstaloval opet W10 a tim padem jde opet o legalni kopii?
    GURBON
    GURBON --- ---
    AUTOLOKATOR: kdyz uz to mas jedou aktivovany, muzes to klidne nainstalovat i bez cisla.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Ahoj, když jsem využil možnosti zadarmo upgadovat origoš Win 7 na Win 10 takovym tim automatickym procesem, kdy se vše samo stáho z webu a nainstalovalo přes původní systém, můžu teď udělat čistou instalaci 10tek a zadat to původní licenční číslo pro 7ičky? Bude to fungovat?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: naprosto suhlas...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: na Linuxu vychází samba se zpožděním 3 měsíce oproti Windows verzi. desítková samba už je nějakou dobu. nevím pro to důvod.

    ale vím, jsou Linuxáři, kteří jsou pyšní na svůj server, který běží už od roku 1993 bez restartu a jediného update, stačí jednou za 4 roky ometat pavučiny...

    doporučil bych ms, když ukončí podporu třeba XP, aby odpovídající verze samby a dalších protokolů defaultně vypnul. kdo potřebuje, ať si zapne ručně
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: jojo... je to tam pokud vim jen kvuli linuxum a podobne zalozenym vecem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    POKE10002: Vybodni se na import a pripoj to pres imap.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: jeden takovej starej systém jsem viděl, tiskárna Minolta.
    skoda že to není default vyplé, zapnout v registry. tenhle problém by kam nikdy nebyl.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Zkus to prosim jeste vic spamovat, jeste jsi to nedal do auditka o pohlavnich chorobach medvedu
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    The new attack targets the same vulnerabilities the WannaCry ransomware worm exploited but, rather than freeze files, uses the hundreds of thousands of computers believed to have been infected to mine virtual currency.

    Another large-scale cyberattack underway: experts
    https://m.phys.org/news/2017-05-large-scale-cyberattack-underway-experts.html

    Aby rec nestala
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GIOMIKY: vsak smb 1 je ve windows jeste jen kvuli tomu aby na to mohli prehistoricky systemy... Neni treba to ani mit zapnuty.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pokud jo rozeber tu puvodni instalacku a podivej se co je do ni pridano navic bude tam balik ovladacu certosu a hlavne tam bude pre instal proces navic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam