• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VESPER_INDIGO: to druhý by mohlo jít pomocí přepínání profilů na grafice. prostě přehodíš pořadí monitorů.
    to první by mohlo jít modifikací např zde: https://stackoverflow.com/...ions/7977322/set-the-window-position-of-an-application-via-command-line
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ahoj,
    hledam aplikaci na puleni monitoru. něco jako má linux i3Desktop. Nejblíž k tomu je GridMove ale ten má svoje problémy (navíc je napsanej v "čemsi").

    představuju si že bych si rád měl možnost monitor rozdělit na 2,3 nebo 4 části a to tak že na každém okně zvlášť.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Ahoj prosim pěkně víte někdo o tom jak udělat jedno z následujících?

    a) na LCDčku, které musí běžet 24/7 se stejným obrazem mít něco jako program, co třeba co dvacet minut posune obraz o několik pixelů a pak zase za 20 minut zpátky

    b) aplikaci, která by uměla sama přehazovat např. co hodinu celou obrazovku s další obrazovkou. Jde o 3xLCD zapojené do jednoho počítače.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    SM3: ahoj, měl bys tam mít někde soubor "data.zip", v něm adresář "ui_igo9" (nebo tak nějak) - koukni do něj, jestli tam je adresář "480_272".
    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    Yes! Napadlo me, obnoveni systemu, pomohlo to. Diky vse co se mi snazili pomoc!
    SM3
    SM3 --- ---
    Třeba někdo tušíte, kde je chyba...
    Dostal jsem navigaci na vyhození Dynavix Tera s win ce 5.0, napadlo mě to zkusit rozchodit a mít to jako záložní ke stávající, ale že do toho Dynavixe dam Igo Primo Truck, který mi běží na win ce 6.0.
    Zkoušel jsem přemazat Dynavix, což se nepodařilo, takže mam igo na kartě a vše vypadá, že by mohlo už běžet, ale vyskakuje na mě hláška: "User interface resolution 480x272 is not supported ...", sys.txt:

    [project]
    name="igo8_pda"

    [folders]
    app="\SDMMC\iGO8"
    content="\SDMMC\iGO8\Content"

    [interface]
    skin="ui_igo8"
    extra_settings=1
    maxzoom2d=6000000
    show_exit=0

    [rawdisplay]
    screen_x=480
    screen_y=272

    [debug]
    skip_eula=1

    Zkoušel jsem "rawdisplay" nahradit: autoconfig=1 / highres=0 / driver="GDI", ale hlásilo to to stejné, rozlišení navigace je 480x272, když ty hodnoty otočím, tak to hlásí stejnou chybu s polovičním rozlišením 136x240.

    Tušíte chybu, co v tom nevidim za blbost?
    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    Zkousela jsem znovu instalovat vsechny hry, i ten runtime...nic, navody na yt... delam neco blbe, haze to ruzny hlasky, je jich asi pet, nejscastejsi je d3d9.dll neni navrzena na spusteni...
    Chtelo by se nekomu na to kouknout osobne, prosim prosim? Platim nebo pecu kolace ;)
    MICKK
    MICKK --- ---
    SEMTELE: zkus Skyrim znovu nainstalovat, verze ze Steamu si nainstaluje co potřebuje při prvním spuštění
    MELOP
    MELOP --- ---
    SEMTELE: Jakou verzi Windows tam máš a co Skyrim (a spol.) dělá a co nedělá při pokusu o spuštění? (napíše to něco, atp.)
    A když jsme u toho, co se to za počítač, pokud je to nějaká značka, tak aspoň typ (hardware se dá vygooglit).

    Z toho co píšeš, by mělo stačit udělat následující:
    Stáhnout DirectX, nejspíš odsud:
    Download Webová instalační služba pro modul DirectX End-User Runtime from Official Microsoft Download Center
    https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx?id=35
    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    KOC256: jde o to, že se mi aktualizoval windows (což nechápu, aktualizace mám zakázaný) a s tím i directx a to znamená, že mi teď nejdou hrát starší hry...jako třeba Skyrim...:/ prej je to něco s registrama, potřebovala bych někoho, kdo by to dokázal nějak "přečůrat" tak, abych mohla hrát...
    Jinak soráč za neodbornost, holka a technika no...,)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SEMTELE: Zacni rovnou tim ze tu chybu sem napises nebo udelas printscreen.
    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    Zdravím pc mástři, prosím najde se někdo z vás, kdo by mi pomohl s mým notesem? Hlásí to jakousi chybu a nevím si s tím rady. Kdyžtak do zpráv, díky a omlouvám se, pokud to sem nepatří.
    MELOP
    MELOP --- ---
    VIRIK: Popravdě, byl jsem si skoro jistý, že máš "krabici"...
    já tohle píšu hlavně z toho důvodu, že se to lidově řečeno plete (všemi směry) a taky kvůli tomu, že každých pár měsíců řeším výměnu základní desky u nějakého značkového počítače u nás v práci v rámci záruky (to je tedy třeba dodat taky).
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    MELOP: já už jsem to našel někde ve starých mejlech a windows 7 jsem si kupoval s plnou licencí.
    Ale jo, určitě to nebude tak, že bych mohl s jednou licencí si to nainstalovat postupně na dvacet počítačů, takže jo, nechaj to určitě sem tam projít. Tohle je druhý počítač, takže to bude ještě legal.

    Nicméně ale na desktopy Win10 fungují naprosto výborně, takže nemám žádný problém s tím jim za to nezaplatit, i kdybych musel teď pořizovat další počítač. Já jsem ze strany uživatele, hráče i práce naprosto spokojen, dokonce víc než s macem.
    MELOP
    MELOP --- ---
    ARIAEL: Ne tak docela. Výměna kus za kus v rámci stejného nebo příbuzného typu kvůli opravě je košer a nakonec, kvůli opravě projde i poměrně radikální změna a sám MS se k tomu takto opakovaně vyjádřil (ale ta oprava musí být zdokladována, jinak šlus a konec, o tom žádná).

    VIRIK: Jak tu zaznělo, sleduje se to v čase. A kvůli výše uvedenému se tam po nějaké době uplatňuje zásada "in dubio pro reo" (je menší poblém pustit občas něco skrz, než riskovat každou chvíli legální trable s naštvaným zákazníkem). Čili to, že projde aktivace, paradoxně nemusí znamenat, že je věc legální a že by -například- prošla sw auditem.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    ARIAEL: takže to byla plná licence, dík. Já už si nepamatuju, jak jsem je před 8 lety kupoval.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VIRIK: to zalezi na tom jaky window jsi mel koupeny. OEM se neprenasi, plna licence se prenasi
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GURBON: postupne neznamena ze to ojebes:) Proste se ti pricitaji body. Treba vymena motherboardu automaticky znamena konec licence.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    VIRIK: nebude tos píš tak, že jsem se pak stále přihlašoval na jednom hardweru pod svým Microsoft ID v kombinaci s platným klíčem? A ta se možná i naváže na ten komp, a při výměně na jiný se prostě převede i celá licence v závislosti na tom MS ID, kde se aktivuje?
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    ???

    Já jsem si aktivoval Win10 na starém počítači. Pak jsem si koupil úplně nový, nainstaloval jsem opět staré W7 s licencí a ty jsem si opět aktivoval na Win10.
    A šlo to bez problémů. Tak jak to teda funguje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam