• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: jo, tak to jsi fakt větší exot než já:-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX: Ja myslel ze meritko divnosti je v tom pokud byl clovek spokojeny s WinME. Coz ja jsem byl a dle jednoho kolegy jsem byl jeden ze ctyr lidi na svete :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    UMXERA: souhlas, taky jsem si několikrát vyzkoušel, že upgrade způsobí nefunkčnost toho co do té doby fungovalo bez problémů a když se to opakuje je to k nasrání :(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: je tam win+šipky pro posouvání okna a win+číslo pro programy na taskbar. když něco vezmou tak zase něco​ jinýho přidají
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: mně ještě příjde, že XPčka se snáze ovládají bez myši, narozdíl od W10, kde si pro rozbalení podmenu můžeš zahrát kámen/nůžky/papír... resp enter/mezerník/šipky ... =)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: spíš jsem měl místo normální člověk napsat běžný uživatel

    mimochodem, teď jsem na chvíli zapnul XPčka na jednom virtuálu a mezi desíkama je rozdíl asi hlavně ve vzhledu. všechno co bych potřeboval (kromě 64-bit) tam je
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UMXERA: já osobně jsem jich instaloval asi 100
    normální lidi neřeší operační systém, ale nějakou práci nebo zábavu :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    UMXERA: upgradem w10 jsem prošel už několikerým (tušímže minimálně 2 velký byly) ... a nestalo se mi, že bych cokoliv musel instalovat po upgradu znovu a to fakt nejsem uživatel, kterej by měl na woknech nainstalovaný jenom ofisy a browser ... a to to ani není čistá instalace w10, ale upgrade z w8.1, po kterým jsem taky nemusel nic doinstalovávat a měl jsem všechno, co už jsem měl na těch w8.1 ... tak asi někde dělám nějakou chybu :-)

    já jsem s w10 naprosto spokojenej, dneska bych už jakýkoliv starší winy nechtěl ... zvykl jsem si na nový fičury, systém je stabilní, všechno, co potřebuju, mi funguje ... ale já byl vždycky divnej (jsem snad jedinej na světě, komu přišly WinXP nepoužitelný a nikdy je neměl - z win2k jsem šel rovnou na visty)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MICKK: tak to si dovolim remcat.
    UMXERA
    UMXERA --- ---
    w10 maji jeste dlouhou cestu a rekl bych, ze skoncej v zatraveni jako w8 a w8.1 . Ono to neni zase takova novinka, ze vice jako polovicka OS od m$ je proste pouzitelnym, ale jen se zavrenymi ocima. Nekritizuji, jen konstatuji. Sam jsem na win (od 3.0) vyrostl, ale uz je jen spravuji, nepouzivam, pokud nemusim.
    UMXERA
    UMXERA --- ---
    MICKK: to prave ze ani ne, na to si kazdy zvykne, ale kdyz uz nainstalujes tiskarny , scanery, pristup do banky a hle, po upgradu muzes zacit znovu, pak je proste nekde neco spatne
    MICKK
    MICKK --- ---
    UMXERA: ale většina lidí nadává protože je to jiný, kvalita nehraje roli
    UMXERA
    UMXERA --- ---
    RATTKIN: rejp: jmenovite kdo?
    ja vsechny lidi co znam, tak treba na w10 spise nadavaji,
    a mas pravdu, ze tam zase tak moc novinek neni, trochu poupravene jadro a prekopane/zbastlene gui.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UMXERA: miliony lidí na w10 běží, žádná beta to není.
    Pravda oproti w7 zas tolik novinek nemá, pokud nejsi fanatik na cmd.exe
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    NOPOLICE: si kup druhotnou licenci W7, po ukonceni podpory muzes upgradovat na W10...
    Microsoft Windows 7 Professional OEM CZ 32bit / 64bit
    https://ruzovka.cz/...acni-systemy-uta/7344-microsoft-windows-7-professional-oem-cz-32bit-64bit.html

    instalace W10 projde pri zadani serialu z W7 uplne bez problemu... mam to otestovano v posledni dobe na nekolika pocitacich....
    UMXERA
    UMXERA --- ---
    RATTKIN: zustal bych radeji u vyladenych w7 nezli u bety w10, ktera se meni pri kazdym upgradu a hromada veci proste se musi preinstalovat. Propste dekuji nechci
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NOPOLICE: 7 nebo 10, tolik rozdíl ve výkonu tam není, tak radši novější verzi. u 7 bude za chvíli končit podpora.
    pokud to bude podporovat hardware, grafika, tiskárna a tak.
    GURBON
    GURBON --- ---
    NOPOLICE: v tom pripade bych sel do W10, nebo nechal W7 kdybych chtel usetrit.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    GURBON: by prave neprosel.
    GURBON
    GURBON --- ---
    NOPOLICE: na W10 nemusis ani nic kupovat pokud mas puvodni W7 legalni. Upgrade ti projde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam