• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    J4C0B1M: spis se ti neco pokusilo prepsat bios a ted se ti vraci ze zalohy. (dualbios) myslim ze tyhle desk maj nekde pojistku na prepsani biosu (najdi pro pripad ze by ta vec co to provedla tam stale byla)

    mohl by to byt projev utoku na tpm.
    stalo se to po restartu ? co se delo predtim nez to naskocilo
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    J4C0B1M: Myslím, že to je tam napsaný celkem jasně - nakopnul se ti bios na MB, tak se ti natahuje nepoškozená verze ze záložního čipu, který desky od GigaByte maj ;)
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    proc je to kurva obráceně focený je to normálně, debilni iphone
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    zdravim, mate nekdo tip co se stalo?

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Doufam, ze ste opatchovali svoje stroje. Dalsi vlna Ransomware utoku. Stejne diky, jiny vyderac.
    2017 Petya cyberattack - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/2017_Petya_cyberattack
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Nikdo, jo?
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Zdar lidi, potřeboval bych poradit.
    Chtěl bych vypnout/odinstalovat funkci Game DVR / Gamebox ve Win 10 (novej laptop, novej OS). Zjistil jsem, že obecně to jde dvěma cestama – přes xbox a registry. V prvním případě mi ze začátku xbox vůbec nefungoval, nešlo se přihlásit. Po reinstalaci přes Powershell se mi sice spustí, ale jakmile najedu na Settings, aplikace okamžitě padá. Po troše googlení jsem zjistil, že nejsem sám (někomu zase padá při najetí na zprávy). Update nepomohl.
    Co se týče registrů, tam se podle všeho mají změnit dvě položky – jedna dát na nulu a druhá vytvořit a dát taky na nulu. Po restartu se ale nic nezměnilo, ta jedna byla dokonce stále na jedničce a ty ikony mi ve hrách prostě pořád zůstávají.
    Dělám něco špatně? Má někdo nějakej nápad, podobný zkušenosti apod.?
    Díky za jakýkoli konstruktivní rady...
    GURBON
    GURBON --- ---
    THOMASMORTA: bych rek ze se ti nejaka aktualizace nedari nainstalovat, podivej se do historie. Aktualizace vychazej max 1x do tydne.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ARIAEL: na tomhle fóru kdykoli ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEAPACK: hahaha:) TY jsi ale humorista :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ARIAEL: To není úplně pravda, u linuxu je zpětná kompatibilita standard už hoodně dlouho ;)
    JIMX
    JIMX --- ---
    PISKVOR: úžasný
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    JIMX: No napadlo, taky už jsem to nesl málem do Alzy, kde jsem celej počítač (jde o nějaký mini PC) před tím asi dva měsíce koupil.. ale šel bych tam ale asi úplně zbytečně.. Udělá to tak jednou za půl roku, ale teď už aspoň vím co s tím.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JIMX: Vtipný, jak všechny ty argumenty "o tenhle OS se musíš starat, dobře si vybrat, čím ho nakrmíš, kde mu usteleš a co do něj zapojíš, a umetat mu cestičku; to by nešlo, aby kdejakej hejpočkej BFU měl OS, kterej ho nechá pracovat a nebude se mu plést pod nohy" neboli "sám si za to můžeš, GTFO n00b," který byly furt omílaný jako chyba a špatná vlastnost různých linuxů, se najednou vynořily u Windows 10. Fanboys libovolné barvy si jakýkoli problém okecají na jedinečnou a úžasnou výhodu, zdá se :D
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOPIK: a že to taky může být shit hw, tě třeba nenapadlo? :-)

    ono vůbec to, že wokna fungují na v podstatě čemkoliv je dost úspěch ... a že někomu občas na nějakém obskurnim hw něco nejde se není moc čemu divit ... já se snažím mít vždy kvalitní hw a nepamatuju si, kdy jsem měl s os jakýkoliv problém ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Kolegovi se na Win10 děje ten neduh, že se mu okno jako součást aplikaci minimalizuje mimo obrazovku...

    viz návod:
    Jak přesunout okno zobrazené mimo obrazovku |
    http://www.tipypropc.cz/jak-presunout-okno-zobrazene-mimo-obrazovku/

    Ale i když to tímto vyřeší, tak je to jen dočasné a nová minimalizace zase to okno dostane mimo obrazovku. Dá se to někde globálně opravit... třeba více hardcorově?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zdravím - nevíte, co se děje, že se každý den updatují Win7 jako není to moc produktivní, když každý den potom co si nastartuji všechny nástroje mi to řekne, že do čtvrt hodiny mi to spustí aktualizaci a já musím absolvovat celé spouštěcí kolečko znovu.
    Doma mám desítky a ty se mi neupdatují tak často.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ARIAEL: jestli je to nabídka na sponzorský dar, tak bereme :) Dořešíme i smluvně a odečteš si to z daní :D
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LOPIK: Hm me se na reklamy neptal nikdy:) Ale ja mam tedy firemni verzi - mozna je to tim :D
    Ale jinak ten OS tu mam na fakt hodne strojich hodne dlouho (realne tu neni zadny jiny na pracovnich strocjich) a uz dost dlouho i na velke casti serveru.
    U serveru to jeste neni cely doladeny - ale tim myslim spis veci kolem ovladani ci ruzny speciality pro datacentra, coz se lidi stejne nikdy netyka.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BUNDA: Hele jako poradnej Itak jim mas zprovoznit xbox s kamerama - tam je ten tanecni zazitek jiny kafe :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam