• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARIAEL: tedy ten factory reset...má volbu zachovat user data/nezachovat user data?

    Zkus mi prosím tě trochu vysvětlit ten druhej odstavec..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    EXCITE: No drivejsi Win nemeli funkce na automaticke cisteni. Ale tyhle maji od zacatku uplne stejne jako mobily s androidem funkce na full reinstal OS se zachovanim user dat a nebo bez zachovani user dat.
    Je to znacne bezpecnejsi i funkcnejsi nez cokoliv jineho predtim.

    A to nemluvim o tom, ze "formatovani" na dnesnich fakticky virtualizovanych discich je uz hodne hodne let jenom prazdny nesmysl.
    Kdysi to melo realny duvod - a to v praci se sektory a jejich revitalizaci. Ale dnes je to realne nemozne.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    ARIAEL: V okruhu mé dostupnosti je viditelných 16 wifin. Smartphony a druhý notebook je vidí všechny. Tenhle notebook nevidí žádnou. JEstli chápu OK to o těch pásmech (že některé routery můžou běžet na nějakém 11. a 12. kanále což některé notebooky nemusí vidět) tak tím to podle mně nebude.

    Samozřejmě jsem nejdřív zkoušel řešení najít googlem. Bohužel jsem neuspěl.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: protože nemám recovery oddíl a s instalací windows přes poškozený windows nemám dobrý zkušenosti
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Protoze si pri instalaci cehokoliv delaji zalohu instalacnich souboru pro pripadny reinstal? Samozrejme vcetne update a vcetne upgrade na dalsi verzi OS?

    p.s. vyresi to pridat si stovku ivestice a koupit di pultera ssd misto 64 gb :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARIAEL: Já nevím.. mám úplně fungl novej noťas a poprvé vidím W10 :) A něco mám prostě zažitého ze starších verzí win.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEMAL: neni to nahodou spis o frekvencich/pasmech na tom wifi a notebooku?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICKK: u zjsem to nasel, letos je to nove pod nazvem: Windows 10 (multi-edition) VL, Version 1709
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: No ale proc?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: já jsem o tom, že by windows formátovaly při instalaci disk C: nepsal. Já bych to zformátoval sám ručně
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    Zdar, můžu poprosit o radu nebo o nasměrování do auditka kam dotaz patří?

    Řeším potíž s připojováním notebooku k wifině po výměně wifi routeru.

    Během funkčnosti starého routeru jsem si u jednoho notebooku všiml, že ačkoliv se k mé domácí wifi v pohodě připojí, vůbec nevidí ostatní wifi v baráku (na rozdíl od druhýho notebooku a všech smartphonů). Prostě z nějakého důvodu měl jen jednu jedinou wifi ke které je ochotný se připojit a ostatní ignoruje. Starý router ale o víkendu odešel do křemíkového nebe a musel jsem pořídit a spustit nový. A nastal problém. Nový router běží, druhý notebook a smartphony se k němu připojují. Ale tenhle notebook prostě novou wifinu ani žádnou další nevidí. A to ani když ho k novýmu routeru připojím natvrdo kabelem.

    Říkám si, jestli jsem nějak omylem dřív u toho notebooku nenastavil exkluzivitu té mé domácí wifi a jestli to nejde nějak odnastavit. Pokud je to tenhle případ, dokázali byste prosím někdo poradit jak na to?

    Notebook běží na 64 bit Windows 8.1

    Díky moc!!
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX:
    EXCITE:
    Hosi - ODKDY proboha zivyho windows 10 pri reinstalaci formatuji disk C: ?
    Zvlast u tebe Toomixi se fakt divim ze delas takovy blbosti. A to mas byt top expert vasi firmy.
    MICKK
    MICKK --- ---
    NECROMAN: na VLSC stránce je
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Windows 10 Enterprise Fall Creators Update (1709) ISO jeste neni nikde ke stazeni, je to tak?
    JIMX
    JIMX --- ---
    PISKVOR: když nenakyne, tak proc by ubíral místo? neni nic debilnejsiho, nez kdyz chceš do počítače stáhnout 10GB a máš na cecku i decku volných jenom 5 ...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám pocit, že windows nekyne tolik updatama, daleko víc naroste z různých aplikací a jejich podivných frameworků.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JIMX: Pokud máš OS, který používáním nenakyne o desítky GB ročně, hodí se to - jedno nežere místo druhému. Bývalo to v sedmičkách poměrně užitečné, než najeli na ten současný model updatů (někdy kolem launche desítek).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    čištění složky Windows maximálně přes systémové vyčištění disku. za chvíli to bude mít 60gb, neboj. nic s tím neuděláš.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dělat si d: nemá cenu, Windows se umí samy opravit-nevím jak se to česky jmenuje ale je to PC refresh, který zachová data. každopádně bys to měl mít zálohované.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    EXCITE: c:\Users\... jsou náhrada za C:\Documents and Settings\... z Windows XP
    JIMX
    JIMX --- ---
    TOOMIX: přemejšlím, kdy jsi naposledy dělal reinstall woken ... jo už vím, někdy v době Win2k ... od tý doby mi vydržej wokna celou dobu, co danej NB mám ... pak jenom factory reset a jde do světa :-)

    ... taky je fakt, že v předchozím i současném mám jenom 250GB SSD ... a tam je každej bajt dobrej a šíbovat data sem a tam by mě fakt točilo :-)

    EXCITE: C:\Users\login ... tam máš od dob tušímže WinVista všechny uživatelský data - uživatelské registry, dokumenty, plochu ... programy si tam do appdata ukládají nastavení ... atd. atp.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam