• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    TOOMIX: On nerozumi zakladnim metrikam a ty ho posles do wiressharku, dobry:)

    HORST_FUCHS:
    Hele prijato / odeslano - je cislo, kde se napocita pocet odeslanych a prijatych dat od ty doby co ses pripojil.. Problem by byl kdyby se ti to cislo nezvysovalo (=nefunkcni pripojeni, paklize se siti neco delas).

    Nejjednodusi test je dat do prikazovyho radku:
    ping google.com -t
    a divat se jestli odezva moc nestace a jestli tam nejsou vypadky.

    Druha vec je rychlost pripojeni, dej si v prohlizeci stahovat neco s rychlyho zdroje a divej se jestli rychlost stahovat moc nekolisa (paklize krome toho stahovat nic jinyho se siti nedas a jestli jeden pripojenej klient), nejaky advandce stahovace - pluginy do browseru budou mit i graf rychlosti toho stahovani to by ti melo pomoct..

    Dalsi easy vec je pravy na Taskbar-Task manager - Resource Monitor - Network tam vidis, rychlost stahovani per aplikaci a jsou tam zakladni agregovany graf..

    Jakmile vypozorujes jaky cisla jsou optimal, tak pak casem muzes srovnavat, kdyz budes mit pocit, ze je to pomaly..

    Pak jeste jestli vic jakou mas garantovanou rychlost pripojeni, tak si ji muzes overit na
    http://www.speedtest.net/

    Jinak pomuze jen Pepe a Gabi..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HORST_FUCHS: wireshark by mohl napovědět
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NECROMAN: No v logu to bude imho podrobne. Tohle je pro lamy, aby to nezkouseli obejit :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ARIAEL: předpokládám, že ano. I tak by to ale mělo hodit srozumitelnější chybovou hlášku.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NECROMAN: A nemate to nahodou zakazany pres GPO a WSUS?
    MICKK
    MICKK --- ---
    NECROMAN: to je divné, já je taky aktualizoval v doméně
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICKK: jazyk i architekturu správnou mám. Zatím to ale vypadá, že počítače v doméně failují.
    MICKK
    MICKK --- ---
    NECROMAN: upgradoval jsem jich z isa několik a bez problému, jen musí být stejná architektura a jazyk
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, jak je to s update PC s Windows 10 Pro nebo Enterprise, které je napojená na doménu, na Windows 10 Fall Creators Update?
    Dříve mi update třeba na Creators Update fungoval v pohodě, když jsem spustil Setup z instalačního ISO souboru, ale u Fall Creators Update mi failuje s touto nicneříkající chybou na dvou různých zařízeních.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Vse uz tu asi zaznelo :)

    Disky nema cenu delit od doby kdy zacal windows delat poradek v souborech misto uzivatelske kreativity.

    Hrat si s partitionama taky uz prestalo byt cool. Ty problemy za to nestoji kvuli 10G mista.

    A reinstal woken je vetsinou potreba pozdeji nez bych chtel novy NTB... takze to uz taky moc neznam...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    JIMX: tak to je super, ze ti to pomohlo, mne nie. :)

    inak som reagoval na format, particie na 1 fyzickom su blbost aj podla mna.

    ARIAEL: recovery budem musiet spravit, to je pravda. len ked sa tie windy tocili dokolecka v tom prvom okne... tak nepomoze ani recovery :) ale jak som pisal, windy v tom boli "nevinne", odisla ramka a bohuzial sa daco posralo, co uz zjavne neslo fixnut.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: Sranda je vzdycky dobra:)
    A jak rikam - recovery si muzes ulozit jiz upravene a mas potom instalaci typu "factory reset bez zachovani dat" z flash disku.
    JIMX
    JIMX --- ---
    HADIAK: taky se mi stalo, že mi po nějakém velkém updatu cca před rokem už wokna nenaběhly ... a jelikož jsem naposledy opravoval rozbitý win98, tak jsem ani netušil, jak to opravit ... a pak jsem zjistil, že recovery umí ten systém opravit bez reinstallu ... a zabralo to ... dodneška to běží bez problémů.

    Nicméně už se asi začínáme točit v kruhu, takže já s touhle debatou končím. Stále nechápu proč rozdělovat disk, ale když vám to přijde jako dobrej nápad, tak to klidně dělejte :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARIAEL: poznam tajomstvo shiftu :) ale stale je tam ten manualny faktor; musis vybrat co je stare/nove. uz som to pisal 3x, je to proste otravne.

    tento rok som preinstalovaval 2x, bohuzial 2x kvoli zlemu HW. inak mi OS drzi aj daky ten rok, relativne bez problemu. nemam 14 aby som robil reinstall ako hobby, kazdy druhy tyzden :)


    JIMX: no prave. ked sa ti OS nerozbehne, tak nasledne instalacia pouzivanych aplikacii zaberie aj 2 tyzdne; bo instalujem az ked ju aktualne potrebujem, robit to naraz by sa mi nechcelo.
    edge/ie / wmp a ani malovanie paradoxne nepouzivam. updaty su samozrejme casovo zdlhave, kym to potaha/nainstaluje tych par giga.. no trva to.

    ale proste, ked sa ten os nerozbehne (coz sa mi 2x tento rok stalo, ako som uz pisal) tak inej cesty niet.

    ale rozumiem, ze ti/vam pripada vtipne si robit srandu z inych :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Tak tak. Mimochodem, existuje postup, jak si takhle uz nainstalovany, updatovany + dalsi software Windows zase zpetne ulozit jako "recovery disk" a kdyz zvolis clean instal, tak se ti to vrati do jiz pripraveneho stavu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    EXCITE: Prijdes o misto na obe ci vic partition (protoze na vsech se pocita ze ti musi zbyt tech 10%), vsechny operace probihaji v modu "ruzne disky" - takze jsou daleko daleko pomalejsi nez operace na jednom disku.
    A zaroven nemas zadnou vyhodu vicero disku - tedy zabezpeceni a skutecne rozdeleni dat. Protoze se cokoli podela, tak prijdes o vsechno.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: jojo, mně je to jasné, jenom jsem si nebyl jistý, že si rozumíme ;-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    HADIAK: tak jako jestli máš win jenom systém, ve kterém nemáš žádnej další SW, používáš EDGE/IE, WMP a malování ... tak chápu, že může být teoreticky format + install rychlejší ...
    ... ale když si představím, jak dlouho by mě zabral kompletní reinstall od čistého disku ... jenom ty wokna po instalaci než dotahaj všechny updaty ... a pak nějakých 50 kousků SW nainstalovat a znovu nastavit ... fujtojxl ... to může dělat tak někdo, kdo je za ten reinstall placenej; já ten NB potřebuju na práci :-) ... a v důsledku proč? proč bych ten reinstall jako dělal? abych měl lepší pocit z toho, že ten systém je jako o něco málo čistější?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARIAEL: Co je špatného technicky na rozdělení disku?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: no a jedno tajemstvi - shift-delete je furt jeste rychlejsi:)
    Sice nevim, kolikrat za den reinstalujes pocitac, ale evidentne ti jde o kazdou vterinu :DDD
    Mozna ze powershell by ti to jeste zrychlil :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: jop - to jsou samozrejme minule verze celeho OS, aby jsi se mohl pripadne vratit zpet kdyby to blbo.
    Lze je samozrejme smazat, pokud se zpet vracet nechces.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam