• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARIAEL: Co je špatného technicky na rozdělení disku?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: no a jedno tajemstvi - shift-delete je furt jeste rychlejsi:)
    Sice nevim, kolikrat za den reinstalujes pocitac, ale evidentne ti jde o kazdou vterinu :DDD
    Mozna ze powershell by ti to jeste zrychlil :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: jop - to jsou samozrejme minule verze celeho OS, aby jsi se mohl pripadne vratit zpet kdyby to blbo.
    Lze je samozrejme smazat, pokud se zpet vracet nechces.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: myslíš tím takové ty velké updaty, po kterých právě zůstávají ty níže zmíněné *.old? :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARIAEL: praveze, format rychly, aby to len zmazalo blbosti co su po disku, z predchadzajucej/cich instalacii. aby sa to potom nasledne nemiesalo / nemuselo riesit rucne; co je nove a co je este stare. o tom pisem :) nepotrebujem mat dokonale hladky disk kvoli instalacii :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Tim spis ze reinstal systemu se ti dnes dela automaticky sam na pozadi, aniz by o tom BFU a i mnoho jinych vubec vedelo.
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak jako taky jsem si prošel dobou, kdy jsem instaloval Win95 každej měsíc znovu ... dodneška si taky pamatuju jejich sériové číslo ... ale dneska fakt koupím NB s předinstalovaným systémem, průběžně odklikávám updaty a po pár letech prodám a kupuju novej ... a nějak nemám důvod dělat během tý doby reinstall systému ...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: ad rychlejsi - no to ani nahodou. Recovery mas za par minut hotove vcetne driveru.
    Format aby byl k necemu, tak je samozrejme "pomaly rezim" - takze si par hodin az dni pockas, ze?:)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARIAEL: stale pomalsie & pracnejsie ako format pri instalacii, aj v pripade, ze by to na 100% fungovalo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: No magicke jsem pouzil proto, ze pro lidi to je magicky (ze nejaky OS vi, co muze smazat a co ne). Ale vzhledem k tomu, ze tam je uz od dob Windows XP, tak to bez za vyzkousenou technologii.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: tak tím spíš nemá smysl si ty instalačky schovávat ... :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARIAEL: hm uprimne, bojim sa spojeni slov "windows" a "magicke" :) a stale je pri instalacii zaskrnut "format" rychlejsie ako nasledne hladat co je stare a rucne mazat, alebo ist na to cez MS Magiu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: Na to mas ve vlastnostech disku "magicke tlacitko" Cisteni disku
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    JIMX: no ked ti uz nieco do tych adresarov da, tak to tazko zmazes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: No ja disky nerozdeluju od dob windows xp... Technicky je to spatne reseni.

    A "reinstal" - pri recovery windows se pouzivaji pouze aktualne nastavene windows instalacky + microsofti software...
    Presto po instalaci irfanu najdes jeho soubory i jinde nez by jsi cekal. Uz jen proto, ze uz par let mas ve windows u vsech programu takove male tlacitko "opravit program" :))))
    JIMX
    JIMX --- ---
    HADIAK: tak je prostě smaž ... kvůli tomu snad nemusíš dělat rovnou format :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    format.. preco? nechcem mat na disku adresare ako windows.old programfiles.old etc.old prip aby to instalovalo cez stavajuce.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: OK, tak ze alespon vis ze to delas ze zvyku :)

    Protoze format samotny je jak uz jsem tu psal dnes uz realne bezcenna vec. Revitalizace sekotru se nekona, protoze INT 13 nemas vubec dostupny. Driver disku to odstini a prepocitava na svuj virtualni diskovy format.
    Kdyz budes FAKT moc hledat, muzes najit nejake low level tooly, ktere jsou schopne projit pres SATA radic primo na disk samotny a urcitou revitalizaci sektoru skutecne udelat. Kdysi jsem s tim par disku zachranil.
    Ale dneska?
    Ty dily - hlavne disk je skutecne spotrebak, ktery zaostava primarne moralne/kapacitne. Takze se s novymi win proste koupi vetsi disk a udela se to cele najednou.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: Tak tohle vůbec nechápu, co se mi snažíš sdělit ...
    ... to jako, že si stáhnou irfan view a na Dčko si uloží jeho instalačku? Takže když po pěti letech dělají reinstall, tak mají všechen soft 5 let starej a stejně to stahujou znovu? :-D

    Co za soft běžně BFU instaluje kromě browseru a maximálně tak nějakýho obrázkovýho a pdf vieweru, že si to musí odkládat na druhej disk? :-)

    a to ps nechápu vůbec ... větší disk mi nevysvětluje tu posedlost jeho rozdělením na dva menší :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: jasně že to nabootuju z iso/flashky a pak format, vím co se tam děje, ale je to spíš zvyk, to samý dělení disku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam