• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    VIRIK: Teď si nejsem jistý, jestli reaguješ na ten článek o čínských windows, protože o 7 se tam nepsalo. Ale v tom článku, kterým argumentoval, že windows si můžou číst data jaký chtěj, jenom v číně jim to zakázali, v tom článku mluvili o tom, že kromě backdoorů do kryptografie si číňani nechali "odinstalovat" onedrive...
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    na steamu ale w7 patří mezi nejužívanější OS ale hlavně díky vstupu Steam na asijský trhy, kde se dost pirátí a pirátská distribuce w7 je pro ty jejich účely vyladěná. Jak budou mít číňané víc peněz, postupně taky přejdou na w10 stejně jako východní evropani.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    [ KILLUA @ HARDWARE ( Královská odnož IT ) ]

    Tohle je prostě slátanina.

    [ KILLUA @ HARDWARE ( Královská odnož IT ) ]
    [ KILLUA @ HARDWARE ( Královská odnož IT ) ]

    Tady se nemluví o windows jako takových ale o online službách onedrive a live id. Ty nemusíš používat.

    Tvá tvrzení se neopírají ani o tebou dodané články a mluvíš o tom, že jsi někde něco četl na en webu. Dával jsi jeden odkaz na reddit. Prostě promiň, ale nemůžu ani omylem říct něco jiného, než že meleš z cesty. Zvlášť pokud chci tvrzení doložit kontruješ tím, že jsem "přesně ten typ co se do někoho naboří". S gustem kámo.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    [ KILLUA @ HARDWARE ( Královská odnož IT ) ]

    > Halcyon, bohužel si napamatuju url každého článku který jsem v posledních letech četl.
    To jsem si všiml, protože si to ještě k tomu pamatuješ blbě. I v tom tvém linkovaném článku se říká něco úplně jiného, než tvrdíš ty.

    > Ty máš nějaké důkazy, pro to, že to co říkám jsou manipulativní výmysly, nějaká fakta, če třeba to o china edition je hoax?
    Nepotřebuju důkaz, když zjevně mluvíš z cesty.

    > Tvá jediná věta:
    > "Operační systém si vždycky bude bez tvého vědomí dělat co chce"
    > je ukázkou nesmyslu, prosím pokračuj, třeba pobavíš osazenstvo víc než já... .
    Operační systém bude dělat to co chce podle toho jak je naprogramovanej, ať chceš nebo nechceš.

    >Co třeba takový operační systém co řídí nukleární zbraně, ten si také dělá co chce a kdy chce?
    Viz výše. Dělá přesně to co chce podle toho jak je naprogramovanej.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    moje instalace Win prave oslavila 4 roky, W7 Ultimate instalovany 27.11.2013, v soucasne dobe W10, z puvodniho PC nezbyl ani kus puvodni, mozna jeden nebo dva datove disky.
    registr ted zabira asi 200MB :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    vlastne i na tu dobrou :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    BOD1E: pokud to jde, dej na tu spatnou feedback.
    BOD1E
    BOD1E --- ---
    BOD1E: Ahoj, sluší se poděkovat všem za rady, takže vám tímto děkuji. Bohužel se žádná rada neujala a asi ani nemohla instalace Windows byla nevratně poškozená. Obnovil jsem instalaci za pomoci HP recovery managera (data bokem, zformátovat disk a nainstalovat odznova), pak hned pustil upgrade na 10 a proběhlo napoprvé.

    Ad MS helpdesk - mám dvě zkušenosti: jednu kladnou a jednu velice špatnou.

    Poprvé jsem jim volal v době kdy jsem řešil padající upgrade. Operátorka byla velice milá, nalogovala se vzdáleně na můj notes, strávila na problému cca půl dne, až mi nakonec oznámila že bez reinstalace to nepůjde.

    Podruhé jsem jim volal dnes, kvůli nefunkčnímu product key na MS Office. Čekal mě pravý opak, operátorka byla neuvěřitelně arogantní, jednala se mnou jako s dítětem, obvinila mě že jsem jí dal záměrně špatné číslo objednávky (nemohla ho dohledat) a nakonec mi práskla s telefonem.

    Tož tak. Každopádně, ještě jednou díky všem.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Dalsi lama dotaz:
    - lze W10 zakázat, aby pokaždý - když se připojí zasifrovanej externí USB disk - nezobrazoval okno s nabídkou zformatovani disku?
    Diky
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj,
    lama dotaz. Jak pomocí příkazové řádky provést následující:
    1) Do HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate vytvořit Klíč AU
    2) Do "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU" vytvořit klíč NoAutoUpdate
    a do něj zapsat 1

    Něco jako: reg.exe add ...

    Předem díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BAT: z upgrade se dá normálně vrátit zpět, ale to už si možná rok zaspal. doporučovalo se udělat si zálohu image, kdyby se odinstalace nepovedla, typicky kvůli nedostatku místa.

    demo se dá stáhnout z microsoftu, nebo instalovat bez čísla
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    BAT: + pokud by jsi provedl upgrade z těch 7 tak se nějakou dobu můžeš vrátit zpět. Každopádně čistá instalace viz DWAY je taky varianta (např dual boot či jiný disk, abys měl rychlo možnost pracovat se 7).
    DWAY
    DWAY --- ---
    BAT: samozrejme ze existuje. Kdyz nainstalujes winy, bez licencniho klice tak vesmes bezi jak maji, jen ti tam ve stale kratsich intervalech bude vyskakovat ze je mas aktivovat.
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: já vím, proto jsem to taky napsal :-D
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: BFU, který s počítačeme pracuje od dob 8 bitů, prošel basicem, pascalem, delphi, asi 5 různejma assemblerama, c, c++, phpk, java, smalltalk, ... na počítači dělám ledacos (browsení, filmy, programování, dokumenty, střih videa, úprava fotek, hry) ... na PC jsem měl snad všechny verze Winů od verze 3.1 vejš (teda bez NT verzí) ... a jedinej OS, kterej mi kdy na PC dělal problém byly WinXP, ze kterých se mi kroutily prsty u nohou kvůli tomu hnusným obřímu kulatýmu stínovanýmu modrooronžovýmu designu a tak jsem je nikdy na vlastním železe ani neměl ... jinak jsem vždycky OS bral jako nějaký pozadí, který mě vlastně nezajímá, hlavně, že funguje a spustí ty programy, které používám :-)

    cejtím v kostech, že tady ten příspěvěk od BATa rozpoutá slušnej flejm :-D


    BAT: kdysi jsem nějakou verzi Winů zkoušel ve Virtual PC ... jestli se nepletu, tak je to dokonce free :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    BAT: na to já konkrétně můžu tak akorát reagovat tak, že o tom, jestli jsem běžel na Win2k, Win Vista, Win 7, Win 8 nebo Win 10 jsem v podstatě nevěděl .. vždycky všechno fungovalo tak, jak jsem potřeboval ... ale možná jsem v tomhle prostě jenom BFU :-)
    BAT
    BAT --- ---
    Asi neexistuje nejaka zkusebni verze Windows 10, ze by mel treba tyden na to abych se rozhodnul jestli teda jo, nebo navrat k Windows 7?
    Jsem zvyklej na svuj vyladenej system, kterej proste dela to co chci a jen kdyz to chci a nedela nic co nechci - coz podle toho co jsem slysel zni skoro jako presnej opak Win10 (nebo to tak neni?)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HADIAK: Já si celou dobu myslala, že je kreslené (^_^)"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam