• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GIOMIKY: Zeptej se nekoho kdo umi programovat:) Myslim, ze kdyz to sam nevis (coz znamena ze jsi v zivote nenaprogramoval ani kuri nohu) tak je trosku zbytecne snazit se ti to vysvetlit :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já jsem teď instaloval verzi 1709 na notebook a po instalaci mi zbyl 1GB místa, takže jsem musel nechat odstranit předchozí verzi, která měla 48GB
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Koukam pro vas uctivace pohled z jinyho sveta

    Why Windows 10 sucks or Everything Wrong with Microsoft Windows
    http://itvision.altervista.org/why-windows-10-sucks.html
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RATTKIN: Linux by urcite lepsi byl. Jenomze firemni politika vynucuje explicitne windows na pripojeni z domova. Jinak tady uz nebudu trolit. Jednoduse sem si prosel Windows od verze, kdy se vesly na jednu disketu a ted, kdyz to po me chce 26 GB disk nejak nechapu proc to. Protoze jak rikas, tak z toho molochu vyuzivam asi 1/1000.
    UCKO
    UCKO --- ---
    ARIAEL: Dočasně jsem použil, než najdu řešení na mnoho strojů s problémy z aktualizacemi Win10.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    UCKO: Nejsem si jisty zda je to uplne ono. Navic resit timhle pristupem tuhle tridu problemu je docela moudre.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GIOMIKY: No jo ale to neni problem Windows ani Microsoftu, ale tvuj a potazmo tvyho zamestnavatele.
    Nevim jakyho genia napadlo na Win 10 koupit zarizeni s 32GB diskem. Stezuj si u toho genia.
    A nebo si nainstaluj CORE verzi Windows. Ta te uspokoji co se tyka diskovych naroku a putty ti tam fungovat bude.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GIOMIKY: tak se mi zdá, že pokud chceš lowend a putty, nebyl by lepší linux?
    Terminál a síťové služby, na to by ti na busyboxu stačilo sto mega disku.

    windows má podporu pro tiskárny, hry, office a takové programy, které asi nechceš.
    já mám pro systém 128gb a už se poohlížím po 256gb.
    taky kdybys měl nějaké silnější ssd, update by šly rychleji.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    UCKO: Diky moc. Snad uz prestane obtezovat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIOMIKY:
    tak at ti zamestnavatel koupi stroj adekvatni dnesni doby (treba jen disk). nebo at ti IT oddeleni zamestnavatele zajisti tu aktualizaci.

    Teda alespon u nas ve firme se o na staraji... Protoze chteji abychom pracovali...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Chci jedinou vec. Zakazat updaty. Ale m$sft se rozhodl, ze o nejsem dostatecne svepravnej, abych o tom rozhodoval sam. At dou s touhle politikou do hajzlu.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KOC256: nejsem sam, komu to nejde. Vetsina tech low end zarizeni ma 32gb. Ja chci jenom terminal. Nepotrebuju 500gb disk, abych nainstaloval putty. Je to nepouzitelnej, nnabobtnalej, neefektivni system. Kdybych muj zamestnavatel nevynucoval win na praci z domova, mam davno linux.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIOMIKY:
    To bych tu asi ani nepsal. Od doby co disk neni draha komponenta zazlivat systemu 10 20 30 40 GB mista... SORRY JAKO!
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    A to na tom disku neni prakticky nic jinyho, nez 26GB slavny wokna. Uz se to pokouselo updatovat 6x. Jednou mi to dokonce nabidlo, ze muzu pripojit flash disk, kde bych mel mit 10GB dalsiho mista. Tak jsem to udelal. Tri hodiny wokna premyslely, a ukazovaly priblblej status bar, aby se mi potom restartoval pocitac, ukazal se uz asi padesatej status bar a zaseklo se to na nule. Kdyz jsem to restartoval, tak se to rollbacklo a byl jsem tak, kde jsem byl. S tim rozdilem, ze mam sto chuti ten konglomerat zazalovat za nepouzitelnost stroje. Vzdycky byla alespon moznost se tenhle otravnejch procedur zbavit. Ne tak se slavnym Windows X. Ani zakazat, ani zablokovat. Nic. Proste jenom travit produktivni cas tim, ze budu klikat na nejaky debilni okynka, kde mi hlasi, ze neumej poradne udelat update.

    Navic nevim, proc ma ten debilni system 26GB? Nepotrebuju, aby to vypadalo jako tabletovy system. Ja chci funkcni system na praci. Tohle je fakt sracka.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ARIAEL: Sverim se rad. Mam nejvice nejvetsi low-end Acer co jde s 32GB diskem. A samozrejme, ze se na nej nevejde ten slavnej update Spektry.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GIOMIKY: sver se nam, copak jsi rozbil? :) A rychle, nez si Mvek a spol zacnou myslet, ze jsi jejich kamos :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Mně přijde, že z toho konečně začíná bejt použitelnej systém... :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jsem s Windows od verze 3.1. Predtim jsem mel rad MS-DOS. Ale to, co provadi s vynucenejma aktualizacema u Windows 10 (a s tim jak je nedokazou udelat poradne) se ze me stava detraktor Microsoft korporace.
    KEL
    KEL --- ---
    RAINBOF: nastavuje se to zde, dle libosti

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam