• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HYDRAX: tím "původní SSD" myslíš to, které bylo původně dodané s ICY boxem, nebo to, které jsi měl původně v notebooku?
    HYDRAX
    HYDRAX --- ---
    TEAPACK:
    No ja zkousel zapnout ntb i s puvodnim ssd a nic to nedela. Jen se rozsviti klavesnice, zasusti vetracky a dal se nic nedeje. Kazdopadne to puvodni ssd v icy boxu nactu a vidim ho.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HYDRAX: a není poškozený ten SSD disk?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HYDRAX: Nezdechnul NTB třeba kvůli tomu, že odešel zrovna tenhle disk?
    HYDRAX
    HYDRAX --- ---
    Ahoj, mam takovy maly problem..

    Zdechnul mi notebook (rok stary Acer Nitro), blik a cau. Byly na nem W10 home, zadne sifrovani jen bezne heslo.

    System, programy a nejake dokumenty jsem mel nainstalovane na SSD Samsung 960 evo a na pevnem HDD zbytek fotek atd (o ten nejde).

    Jde o to ssd, ktere jsem si chtel ted zazalohovat, nez to poslu na zaruku.

    Dneska jsem si koupil v CZC icy box na m.2 ssd od Transcend s usb C. s tim, ze si to pretahnu sam.

    Kdyz to vsak pripojim k PC, tak to nic nedela. Otestovano na 2×pc s W7 a W10. Pripojeno na usb 2 i 3, nic. Zkousel jsem i pres Sprava disku, nic. Na icy boxu sviti diodka a pri pripojeni si Windows cvakne, ze se neco deje, ale nic neukaze.

    Neporadil by mi nekdo prosim, jestli a jak je vubec realne se do toho dostat a cist data?

    Dekuji!

    UCKO
    UCKO --- ---
    FATBOZZ: Nemám zkušenosti, jen jsem pogúglil
    Using PowerShell to Find Connected Network Adapters – Hey, Scripting Guy! Blog
    https://blogs.technet.microsoft.com/...14/01/15/using-powershell-to-find-connected-network-adapters/
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Věděl by někdo jak tohle vyřešit elegantněji ? Aby se nemusel interface zadavat rucne / ctrl+c+v


    @echo off
    netsh interface ipv4 show interfaces
    set /p Sit=Zadejte nazev aktivniho rozhrani:
    netsh interface ipv4 set dns name="%Sit%" static 8.8.8.8 primary
    TOPICZ
    TOPICZ --- ---
    RATTKIN: To už se mi podařilo, že jsem vrátil ten Prohlížeč fotografií. Vřele doporučuji všem, je mnohem lepší, než ten nový. Když fotky nyní otáčím v tom starém (bohužel ale jen po jednom), funguje to ok. Ale jde mi to o to, jestli nějakou úpravou (asi registrů) nejde dosáhnout toho, aby to i Průzkumník souborů otočil "natvrdo", jako to dělaly W7, a ne jen tím příznakem Orientace jako teď..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TOPICZ: dá se nastavit, aby se používal stejný prohlížeč obrázků, jako na Windows 7, který to umí otočit.
    TOPICZ
    TOPICZ --- ---
    dík moc
    GURBON
    GURBON --- ---
    TOPICZ: http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm
    Umí otočit a uložit vybrané obrázky ve složce na jedno kliknutí.
    TOPICZ
    TOPICZ --- ---
    Ahoj, mám prosbu - když stáhnu fotky z foťáku na disk, stáhnou se mi všechny na šířku. Ve Windows 7 jsem byl zvyklý dát ve složce pravé tlačítko - Zobrazit - Střední ikony, označit všechny soubory, otočit doprava, a měl jsem je všechny na výšku. Pouhým přetažením do Wordu jsem je už na výšku překopíroval do wordu (používal jsem to k vytváření pdf s dokumenty, které jsou foceny na výšku). Bohužel od doby, co mám Windows 10, se soubory ve složce na výšku zobrazí, ale do wordu se překopírují zase na šířku. Googloval jsem to, ale jediné, co jsem našel, je nějaký článek na zive.cz, kde někdo řeší stejný problém, a všichni v diskuzi jsou chytrý jak rádio, ale nikdo tazateli neporadí. V anglických zdrojích se mi to nedaří.Nevíte někdo, jak na to? Dík moc.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    KOC256: Jde o to že mi to dost změnilo i nabídku start atd... Já se neprosil. O bezpečnost diktovanou microsoftem jsem se opravdu neprosil... Jde o to že mi vnutili aktualizaci aniž bych ji povolil. Už se z toho stává MAC OS X kde prostě musíš když chceš frčet a to se mi nelíbí.
    WASQ
    WASQ --- ---
    Zdar. Můžete mi poradit plz? Chci zapínat PC po zasunutí flashky do USB. Je to nějak možný? Chápu, že to jde ze sleepu myší / klávesnicí. Ale přímo ze standby? Nová deska, novej DELL stolní.
    MICKK
    MICKK --- ---
    když nechcete aktualizace, tak si udělejte wsus a tam si je neschvalujte.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nie je nahodou v podmienkach pri instalacii napisane, ze uzivatel nemoze robit s tym systemom co chce?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PETRPEDROS:
    Ty jsi nejaky SW inženýr a bezpečnostní expert?
    Pokud ne, tak se chovej jako uživatel a jen užívej :)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    RATTKIN: Jenže u těhle věcí si je můžu zvolit jak chci. No tak se včera po hodině aktualizacích (prvních co prošli) se mi to kompletně změnilo. Start a dlaždice můhi skládat znovu, ale upřimě v pár věcech pociťuji zrychlení... To je super, ale není super že si se svým systémem nemohu dělat co chci...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PETRPEDROS: Spis rovnou HP UNIX, at jsi poradne free, cool a in....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam