• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    no já mám záhlaví aktivního okna nastavené na tmavě šedou a když je pod tím (třeba jenom kousek vykukuje) nebo na druhém monitoru nějaké nektivní okno, tak to hrozně svítí
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PRAASHEK: já si dávám sytý akcent tmavší barvy a aktivní okno tak poznám. Když se zapne dark mode, moderní aplikace mají černé okno, včetně černého neaktivního záhlaví. jak to vysvětlit nemoderním aplikacím, to nevím.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    PRAASHEK: V souvislosti s tím mě napadá, že je strašně mizivej ten rozdíl mezi záhlavím aktivního a neaktivního okna. V podstatě jedinej rozdíl, kterýho jsem si všiml, je, že ten text je v aktivním okně trochu sytější, víc černej, kdežto v neaktivním okně je víc šedej. To stojí za prd.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    proč to musí svítit zrovna bíle?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    je nějaký způsob, jak změnit barvu záhlaví neaktivních oken ve win 10?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    MADCAT: Postižený aplikace jsou furt na svých místech, pouze zástupci odkazujou kamsi do tramtárie. Hodil jsem je do koše a vytvořil nový, přesto bych rád věděl, co to způsobilo...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Wtf, co mi to dělají Windows - tři ikony na ploše jsou úplně mikroskopický, a umístění programu kdesi... nevim... v nějaké skryté složce systému? Kdo/co za to může? Antivir? Trochu jsem prolezl AVG free nebo co to je, a nikde jsem tam žádný soubory nebo aplikace v karanténě nebo nějak podobně zablokovaný nenašel... Díky.

    Zde na obr. ten WinRAR.



    HADIAK
    HADIAK --- ---
    mne minule stacilo par krat na ploche stlacit F5 a ikony sa zoradili ako vojacikovia :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Ja mam tedy uplny reinstal celeho OS kazde dva dny a nikdy se mi zadne ikonky neposunuly - ani tedy nic jineho nerozbilo.
    Holt jak ruka Nejsvetejsi Sefka Prahy - "Ti Prazaci jsou zpovykani..."
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FATBOZZ: mě se nesypou ikony, asi proto že mám autosort. Ale po každým buildu musím znova zadat heslo do google sync a všechno synkovat znova. google tvrdí že je to chyba MS a obráceně..
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    KOC256:
    RAINBOF: SOLVED ::: nainstaloval jsem 12ku a ta jede bez potizi :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FATBOZZ: Taky nic. Ale ja tam mam asi dve.
    JIMX
    JIMX --- ---
    FATBOZZ: nevím co je patch tuesday, ale ikonky se mi už pár let nerozhodily.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Také se vám stává po patch tuesday, že se na W10 rozhází uspořádání ikon a každej měsíc je musíte jak dementi opět přerovnávat ? Děje se mi to na dvou pc nezávisle.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEEPEK: ale ne soucasne. kdyz se zblazni tak proste v nem neco jede porad.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TEEPEK:
    a nemuze to byt pravy kdy se aplikace jeste musi spustit jako spravce?
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    TEEPEK: btw. Hyper-V funguje (nemám je nainstalovány společně)
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    Ahoj lidui, mám nový počítač s Win10, "měl bych být" Local admin, ale trpím s rozběhnutím některých aplikací, které mi vypisují chybové hlášky o omezeném přístupu do částí disku. Navíte jak na to prosím? Teď se kontkrétně jedná o VMWare 14 Pro. Můžu jej nainstalovat, ale nevytvořím nic... Moc díky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    To už je konfort skoro jak na linuxu:

    >choco upgrade mkvtoolnix
    Chocolatey v0.10.8
    Upgrading the following packages:
    mkvtoolnix
    By upgrading you accept licenses for the packages.

    You have mkvtoolnix v16.0.0 installed. Version 21.0.0 is available based on your source(s).
    Progress: Downloading chocolatey-core.extension 1.3.3... 100%
    Progress: Downloading mkvtoolnix 21.0.0... 11%
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam