• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Ja mam tedy uplny reinstal celeho OS kazde dva dny a nikdy se mi zadne ikonky neposunuly - ani tedy nic jineho nerozbilo.
    Holt jak ruka Nejsvetejsi Sefka Prahy - "Ti Prazaci jsou zpovykani..."
    JIMX
    JIMX --- ---
    FATBOZZ: nevím co je patch tuesday, ale ikonky se mi už pár let nerozhodily.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Také se vám stává po patch tuesday, že se na W10 rozhází uspořádání ikon a každej měsíc je musíte jak dementi opět přerovnávat ? Děje se mi to na dvou pc nezávisle.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEEPEK: ale ne soucasne. kdyz se zblazni tak proste v nem neco jede porad.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TEEPEK:
    a nemuze to byt pravy kdy se aplikace jeste musi spustit jako spravce?
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    TEEPEK: btw. Hyper-V funguje (nemám je nainstalovány společně)
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    Ahoj lidui, mám nový počítač s Win10, "měl bych být" Local admin, ale trpím s rozběhnutím některých aplikací, které mi vypisují chybové hlášky o omezeném přístupu do částí disku. Navíte jak na to prosím? Teď se kontkrétně jedná o VMWare 14 Pro. Můžu jej nainstalovat, ale nevytvořím nic... Moc díky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    To už je konfort skoro jak na linuxu:

    >choco upgrade mkvtoolnix
    Chocolatey v0.10.8
    Upgrading the following packages:
    mkvtoolnix
    By upgrading you accept licenses for the packages.

    You have mkvtoolnix v16.0.0 installed. Version 21.0.0 is available based on your source(s).
    Progress: Downloading chocolatey-core.extension 1.3.3... 100%
    Progress: Downloading mkvtoolnix 21.0.0... 11%
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HAWLIS:
    no pokud to je nejaka extra aplikace, ktera neni dulezita pro samotny beh, tak se toho asi nezbavis...

    Zkus prolezt nastaveni, pripadne se podivat úpo nove verzi na netu. Ja mam ale taky doma logitech a zustava mi ikona jen v tray... Zkusim se podivat...
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    KOC256: Logitech options (pro myš, která má x nastavitelných tlačítek, ale ze záhadných důvodů se často hoděj do defaultu a musím zapnout tenhle program, aby se to hodilo do mého natavení, tak jsem si ho zapnul při startupu, jen mi trochu překáží na liště)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HAWLIS: Treba skype se da nastavit. Ale zalezi...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HAWLIS: Ktery?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    pls jak nastavím aby se program, který jsem se mi zapíná při startu systému, nezobrazoval na liště, ale jen tady? díky

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPIKE411: aha takže cze qwerty je jako CES-CSP, ale obráceně?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MATT: elevated powershell

    Get-WinUserLanguageList
    # lists the languges available to the logged on user

    $1 = New-WinUserLanguageList en-US
    # create a new language list object that contains the language of your choice - e.g. es-ES for Spanish in Spain

    Set-WinUserLanguageList $1
    # replace the current language list with the one you've just created

    Get-WinUserLanguageList
    # lists the languges available to the logged on user - should show only the language you've set


    Reboot
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Celkem souhlas, já taky experimentoval s layouty, a bylo by to fajn, pracovat jen na jednom, dvou počítačích se svým účtem...
    Takže jsem se "z praváka stal obojetným" a naučil se přepínat českou QWERTZ a anglickou QWERTY podle toho, jakým jazykem píšu, tedy přepínat se i kvůli citaci uprostřed českého textu. Někdy si to popletu, ale jelikož píšu všemi deseti, tak to zpravidla vidím hned a přepíšu jedno slovo. Naopak ve Wordu mi to občas přepne i ten jazyk pravopisu, tak to je šikovnější.

    ARIAEL: Není to totéž, ale připomnělo mi to způsob připojení na produkční prostředí mimo jiné přes Citrix, ale technologicky vůbec netuším, jen vím, že na cestě byl virtuál s win XP netuším jaké edice, do kterých jsem se znovu přihlašoval jednotným heslem a účtem. Jazyk pro to přihlášení byl přebrán z mého systému. A když jsem se od VM odpojil násilně, tak při návratu zpátky třeba i z jiného počítače z jiné země, tam měl uživatel české rozložení. To Francouze potěšilo, musel jsem se připojit znovu a odhlásit to korektně, nedařilo se mu to totiž přepnout. Podobně na mě někdy nachystali francouzskou AZERTY.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    oki...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Mluvim o programatorech.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Nejsem si jisty jak casto tyhle znaky pises na serveru?:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: p.s. ja taky mluvil o admin pristupu na servery.
    Ty popisujes nejakou RDP farmu? Ta je nezavisle postavena a ma svoje pravidla. Tam at si useri maji co chteji oni - i kdyz zrovna i pro ne kupodivu vhodnejsi ty aplikace mit jako remote app - prijde jim to mnohem pohodlnejsi a podobnejsi "starym dobrym windows" nez nekde tukat do okna.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam