• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    WAR_TIN: Win10 maj uz hodne inbuild ovladacu, takze je velka sance, ze to nabootuje samo, pokud tomu chces pomoct tak pred vymenou odinstaluj ovladace, pro komponenty, ktery novy HW nema.. Chipset, monitorovaci tooly a tak.

    Pokud to pak nabootuje ani do safe modu, tak hledaj, P2P nebo dissimilar hardware migration tooly.. vetsinou jsou placeny - funguje to na principu, kde to obnovi default nastaveni pro prvni boot, nebo prida drivery, ktery tomu poskytnes. Pak je jeste moznost injectnout ovladace z jiny nabootovany Windows instalace, ale to neni uplne nejednoduchy.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    WAR_TIN: Reinstalace?:))) Ja byt tebou tak se spis bojim nakupu novy licence, protoze prekrocis limit na povolene zmeny.
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    Caute, ma nekdo overeny postup na prevedeni Win10 na novy HW
    menim desku,cpu ram , tak jestli se to obejde bez reinstalace ?
    GURBON
    GURBON --- ---
    HONZAL: Tenhle reg by to mel poresit.




    HONZAL
    HONZAL --- ---
    RATTKIN: jj, uz sem to vcera nekde cetl. Pokud uzivatel na toto nema vliv a potrebuje se nutne pripojit, tak aktualizaci odinstalovat
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONZAL: dej windows update na serveru
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    Tak v souvisloti s aktualizací windows vybublal další problém, tentoktrát čistě windows. Bohužel bezradný uživatel volá nejdřív nám, protože program spouští na vzdálené ploše, kam se teď nedostane.

    Při pokusu přihlásit se na virtual server pomocí RDP z Windows 10 to vrací chybu viz obr. dole

    Našel jsem, pár chytrých návodů, které popisují fix přes gpedit.msc. Jenže to se týká verze Windows Professional, tedy jak tohle opravit u Windows Home, kde gpedit.msc není?

    Samozřejmě je možnost aktualizace odinstalovat, ale nevím, jestli to je úplně to pravý...?

    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Co bych měl rád, když už, by byl spořič z live web kamer, ovšem zatím jsem nenarazil na žádnej, kterej by pořádně fungoval. Ne že bych to teda bůhvíjak těžce vyhledával...
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    MVEK: Jasný, já jsem spíš čistě spořičovej.
    MVEK
    MVEK --- ---
    JAMILLOS: To by tě možná zajímal Wallpaper Engine (asi jen dostupný přes herní platformu Steam), který podporuje i animovaná pozadí nebo webové stránky na pozadí (jako to uměly Win 9x, poněkud předčasně, dnes by to bylo zajímavější). Někdo zdatnější by možná uměl ta videa ze screensaveru dát i na to pozadí.
    Mě to chvíli lákalo, tak jsem za to v akci něco dal, nepřišlo mi, že by to žralo moc prostředků, ale samozřejmě na náročnější hru jsem to vypnul.
    Wallpaper Engine on Steam
    https://store.steampowered.com/app/431960/Wallpaper_Engine/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONZAL: asi strace, nebo čistá paranoia.
    ještě že tam nejste soubor co se jmenuje hvězdička.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    RATTKIN: výrobce IS sme my ;-)

    jinak solved, náš server guru zjistil, že v datové složce nesmí být podadresář, který začíná vykřičníkem. Jak na to přišel je mi záhadou ;-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONZAL: kontaktovat výrobce IS? asi se s tím už setkali, doufejme nejste jediná firma co dělá aktualizace
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    AQUARIUS: myslím, že v síťovém disku to nebude - zkoušeli sme volat ten adresář z Excelu (ale ten je verze 2016) a fungovalo to ok...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    HONZAL: (edit - odpovidal jsem rychleji, nez jsem si precetl ten link) ... nejde nejak nastavit vyssi smb protokol v tom sitovym disku?
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    Dotaz možná spíš na MS Office, ale i sem
    Náš informační systém běží nad MS Access 2010. Po aktualizaci win 10 klientům přestal program pracovat, protože si neumí sáhnout na sdílený adresář (datovou složku)...např. pokud je ve tvaru \\SERVER\DatovaSlozka\

    číham za tim problém v té aktualizace, protože proběhla na daném Pc i aktualizace Office 2010 - nesetkal se s tímto někdo?

    Zkoušeli jsme povolit SMB, ale nezabírá to
    http://wdc.custhelp.com/...d/20736/~/how-to-enable-smb-1.0%2Fcifs-file-sharing-support-on-windows-10
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GIOMIKY: c:\recycle bin
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jak se dostanu ke koši, když mám skryty ikonky na ploše? (WINX)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ARIAEL: no, já mám naštěstí ty desítky virtualizovaný, takže když začnou konit, tak jim zakážu síť, v klidu si dodělám co potřebuju a pak je to nechám dodělat až když se to hodí mně... ale i tak je dost opruz.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PRAASHEK: tak plany na antivir si snad nastavujes sam, ne? Dokonce i prioritu operaci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam