• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdravím,
    šlo by ve Windows změnit pořadí sloupců pro všechny složky a nejen manuálně pro aktuálně otevřenou.
    Momentální řazení sloupců je:

    Název | # | Nadpis ... atd

    A chtěl bych změnit pořadí na

    # | Název | Nadpis ... atd

    Díky za radu
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MVEK: Jak "až"? Vždyť to umí.
    MA747
    MA747 --- ---
    KOC256: byl to kabel, byť jsem tomu nevěřil. Z ničeho nic. Neohýbaný, jen za/vysunovaný. Díky za odpověď.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MA747:
    kabel, monitor, ...
    MVEK
    MVEK --- ---
    ARIAEL: O tom žádná, jazykové mutace jsou i pro amatérského administrátora někdy docela zábava. Ale přesto je mnoho případů, kdy mít stanice lokalizované je potřeba. Až budou umět Windows přepínat jazyk prostředí už pro uživatelské účty (takže admin bude moct být anglicky), tak to bude super.
    MA747
    MA747 --- ---
    MA747: když jsem NTB připojil HDMI->DVI kabelem k jinému monitoru, tak externí zobrazení funguje. Je možné, že najednou odešel kabel?
    MA747
    MA747 --- ---
    Potřeboval bych pomoct. Thinkpad S440 propojený k externímu monitoru Samsung S24E650 přes HDMI kabel. Najednou externí zobrazení přestalo fungovat. V rozlišení obrazovky na NTB jej nicméně vidím, včetně rozlišení. Displej monitoru je černý, pokouší se najít zdroj (Analog / DisplayPort / HDMI). Když k monitoru připojím jiné zařízení přes HDMI, tak funguje. Reinstalace driveru nepomohla. V BIOSu jsem nic podezřelého nenašel. Díky.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    No te je tim kdyz tihle lidi pouzivaji na kompech cestinu… A uplne nejlepsi jsou ti, co to natahnou i na firemni servery tech firmicek co pro ne delaji pseudoajtaky, neco poserou a potom volaji at to jde nekdo opravit...
    MVEK
    MVEK --- ---
    RATTKIN, SYNTAX_TERROR: Už nevím, kdo si tu stěžoval na Start, zatímco vy stejně jako většinou já používáte vyhledávání psaním ve Startu a neřešíte strukturu.
    Ale tento týden jsem si přesně ověřil, proč asi někteří na to hledání brblají.

    "zařízení" mi ve Win 10 prostě "Správce zařízení" nenajde. Takže musím hledat "Správce" a pak si vybrat. Zrovna na tenhle pojem mívám často okno a vzpomenu si na všemožná synonyma a je mi to k prdu. V takových případech je rychlejší si najít Ovládací panely a patřičnou položku (pokud je mám ve starém zobrazení)...
    UCKO
    UCKO --- ---
    UCKO: Vyřešeno.
    Vyměněn SSD disk.
    Reklamace ALZA vcelku rychlá :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    RATTKIN: Ano, velký roční nebo půlroční update. Ale já měl před i po stále 1709, takže to není ten případ. Proto mě to zaskočilo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MVEK: některé Windows update dělají jakoby novou instalaci celého systému a snaží se migrovat nastavení a data ze staré verze na novou. ne všechno se vždy povede. (dělá se záloha do Windows.old, takže se teoreticky dá vrátit zpět, kdyby to bouchlo)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Hm, nechápu, proč mi Win10 Pro (Furt 1709) s nějakou aktualizací zahodilo nastavené asociace (JPG, XLSX, XLS a další asi budou následovat).
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: Díky, vyřešeno
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: U nekterych konfiguraci se zobrazi hidden partition tim, ze ji instalak priradi omylem pismeno.
    Muzes ji to pismeno zase klidne sebrat a mas vyreseno.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ehm ... netušíte, co se to stalo? ... včera večer jsem nainstaloval update 1803 a dneska najednou koukám, že se mi objevil disk D s kapacitou cca 462MB, na kterým viditelně nic není (ani jako hidden soubory), ale píše, že je jenom 35MB volno ...
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ZBYNEK: no právě že ne, "vlastní" v tomto případě znamená, že táhneš těmi kolečky v rozích do stran :(
    taky jsem zajásala, když jsem to zblejskla, ale nevypadá to jako cesta....
    (a nebo je to fikaně skryto)
    MICKK
    MICKK --- ---
    ZBYNEK: když si ten program otevřeš tak zjistíš, že si nic nenastavíš přesně, máš jen volnou ruku
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    KLAIR: Ten program jsem nikdy nepoužil, ale první položka v nabídce vpravo je "Vlastní", kde si budeš moct nastavit vlastní poměr stran.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    (a jak vyvolám v tabletovém modu klávesnici?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam