• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    Měl jsem z thepiratebay Win7 ultimate, tak jsem se rozhodl upgradnout na W10 a koupil jsem si (za 12 stovek přes člověka Z MS (wohoo)) Win10pro, upgradnul jsem a nechtělo to po mě klíč, kterej jsem tam chtěl dát... a teďka poslendí dobou mi furt failujou aktualizace, může to být tim, že mam furt "nelegál"? ď
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KOC256: to to vyřešilo, ale já prostě tak - ze zvědavosti, jestli to někdo nezná, jestli to jde fixnout. Docela jsem si za toho 2 a půl roku od předchodu z Win XP zvykl, že to je takové bezúdržbové :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SCHWAB:
    zkus opravnou instalaci woken...
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KOC256: moře.


    já se obávám, že jsem si to trocuh rozesral sám používáním - už nevím jméno - malware čističe, který měl ještě nějaké další utilitky na odstraňování bordelu.

    zkušební full verze, zkoušel jsem to a při tom se soustředil na něco jiného, tak mám pocit, že jsem nevhodně zasáhl do
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SCHWAB:
    máš na disku místo?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    Ahoj, jdu s prosíkem.
    nějak mi nejdou věci jako kalkulačka, sticky notes.
    Na hlavním panelu se objeví ikonka, pak zmizí.
    Horší je, že stejěn se hcoáv i samotný store. Naběhne úvodní obrazovka a pak padne.

    zkoušel jsem postupovat podle
    Jak opravit Store a další aplikace ve Windows 10
    https://www.techbit.cz/2016/jak-opravit-store-a-dalsi-aplikace-ve-windows-10/

    i podle
    Aplikace (Kalkulačka, Pošta, Fotky, Počasí...) se - Microsoft Community
    https://answers.microsoft.com/...lkula%c4%8dka-po%c5%a1ta-fotky/3cfe6c96-eec2-45ef-b5f9-e7aac3bdef99

    všechny body, obnovení také nepomohlo.

    při wsreset dostanu hlášku


    neříká Vám to někomu něco? Co s tím? Staromódní zformátování a novou instalaci?
    díky

    SDN33
    SDN33 --- ---
    Zdravím. Poradíte prosím? Jedná se jen o takovou detajlní blbůstku.

    Nainstaloval jsem appku Messengeru z windows store a ta se mi z nějakého důvodu integrovala do hologramu hlasitosti; tedy když zmáčknu na NTB tlačítka volume plus minus. Viz obrázek v odkazu.
    Nevíte, kde to vypnout? Ntb Lenovo T420. Win 10.
    https://i.nyx.cz/files/00/00/18/60/1860241_354a73e69b5783fe669f.jpg?name=holo.jpg
    Děkuji.
    MVEK
    MVEK --- ---
    SPIKE411: Každopádně tak jako tak dík za poučení. Ve Win 10 mi uniká, co se tu objevilo, jak je to ještě rozházené ve starém i novém UI. A zvláště v české nainstalované verzi s bezpočtem jazykových chyb člověk popisky nebere tak vážně (a na nutnost stáhnout ten jazyk v další obrazovce to po přepnutí neupozorní), takže bych na to asi nepřišel, že to lze přepnout, a ještě pro uživatele zvlášť.
    MVEK
    MVEK --- ---
    SPIKE411: Ty administrative settings jsem tedy nějak neviděl, přihlašovací obrazovku mi to dává podle regionu, když se tam defaultně hodila Británie, jejíž jazyk jsem instaloval, tak to bylo anglicky, po vrácení na ČR je to česky.

    Samozřejmě ještě je tu nedostatek v tom, že některé apps opravdu přebírají lokaci a ne jazyk, takže třeba i na novém ntb., který jsem si dal čistě anglicky, ale lokaci v ČR, tak nejen, že tím zmizí Cortana (stejně zakazuji různé učení atp.), ale ještě pak mám třeba Kalkulačku v anglických Win.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Vypadá, že to funguje. Díky moc :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUNDA: nn. proste to vem tak, ze si preju nastavit File explorer na List, prosim :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Plus v tom samém okně máš ještě Administrative language settings, kde máš například možnost nastavit jazyk pro přihlašovací obrazovku a nově vytvářené uživatele.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MVEK: Ano, Windows 10 Home třeba.


    MVEK
    MVEK --- ---
    SPIKE411: Mluvíme oba o desktopových Win? A jak se to provede? Já zatím nenašel možnost, jak změnit jazyk Win jindy, než při instalaci. To bych si doma do admina angličtinu rád dal.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DRAGON: ani portable?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: ja postupoval takhle:
    1) nastavil sem si jednu slozku jak sem chtel
    2) nastavil sem at to tak maj vsechny
    3) vratil sem je do defaultu
    4) opakoval sem bod c. 2

    nechapu, proc to nejde :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRAGON:
    Ono je asi potreba predtim vsechny slozky obnovit do defaultu. Ty co byly nejak nastavene se neprenastavi...

    Ja ho nepouzivam, ale ted jsem to tak zkousel a tvarilo se to jakoze JO.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOC256: tohle uz v desitkach ma nejakou chybu, protoze tohle sem zkusil a nejde to, zas kliknu na tento pocitac a treba na d: a je to zas jenom Details a ne List
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: to je skvela rada, jako vzdy, ale ja ho instalovat v praci nemuzu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    Toto nefunguje?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam