• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPIKE411: mam otazku,
    pominuli plky o tom ze je to nelegalni na to tedka kaslu. kdyz si poridim ty OEM windows a nacpu je do virtualky pujde to nebo to bude zlobit ? treba se odaktivovavat a tak.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    NAVARA: LOGy jsi predpokladam prohlizel a nic zajimavyho v nich neni ...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CPT_PLESARD: V selective startup mi to jede i na současném profilu (v tom jedu, abych mohl pracovat :). Ale nezkoušel, vyzkouším.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    NAVARA: zalozit jinyho uzivatele a pustit v nem, jestli nemas problem jen v profilu, jsi zkusil?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Office 2016 na Win 10 - bez mi známého důvod se začaly odmítat spustit s velmi nápomocnou hláškou "něco se rozbilo".



    Pokud přes msconfig restartuji s veškerými non-MS službami* vypnutými, tak se rozběhnou bez problému, aktivace v pořádku apod.

    Začal jsem tedy hledat vinnou službu a když nezafungoval restart s vyplými "sprostými podezřelými" (netlimiter, asus, acronis, vmware,...)
    nastartoval jsem normálně a postupně všechny non-MS služby povypínal ručně (zůstal jen ESET, hlavně tedy protože mi vypnout nejde, ale ten běží i při "diagnostic" režimu a Office jedou).

    A pořád nic. Jak mám zjistit, co blokuje jejich start, resp. zprovoznit je?

    Oprava i reinstall fungoval pouze s vypnutými non-MS službami, jindy se ty nástroje ani nespustí. Blokována je tedy nějaká jejich společná komponenta (C2R?).

    V "selective startup" mi služba "Microsoft Office Click-to-Run Service" automaticky jede
    V v normálním stavu má sice Automatic, ale je vypnuta a na pokus o zapnutí reaguje chybou "1503: The service did not respond to the start or control request in a timely fashion", ke které ale nemohu najít více infa proč...

    *) vypnutí aplikací při startu už ten nástroj ve win10 neumí ovlivnit, musel jsem je povypínat ručně přes start-up panel, ale bez vlivu na výsledek.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    IMOLOL: "cleanup utilities" znamenaly skoro vždycky totální rozjebání. už od win 98 :) to bylo teda poprvé a vlastně naposled, kdy jsem to zkusil (teda zkusil jsem to i ve win xp, nějaké výběrové clean up, kvůli virové encefalitidě a dopadlo to opět špatně)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    IMOLOL: ověřeno, potvrzuji. :)

    toto byl první (nepočítám cc cleaner, ale u něj jde asi o nostalgii a zvyk a pohodlnost), protože drahé polovičce se v chormu uchytil nějaká sračka, co vytvařela čas od času nepěkný panel navíc...

    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    SCHWAB: doporučuju se ve Win10 na všechny ty cleanup prográmky úplně vybodnout, nic takovýho už potřeba není a většinou to právě dopadně tak, že si rozjebeš systém.
    TOFI
    TOFI --- ---
    AUKRO – největší české online tržiště
    https://aukro.cz/windows-10-pro-klic-faktura-6927082549
    139,-Kc
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPIKE411: jenze oem no. do virtualu ne uplne vhodny
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Hm :D
    Využijte voucheru k nákupu Microsoft Windows 10 Pro za 300 Kč | Diit.cz
    https://diit.cz/clanek/vyuzijte-voucheru-k-nakupu-microsoft-windows-10-pro-za-300-kc
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    KOC256: Furt lepší než dát 6 a půl Alze :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VLAKODLAK: Pokud mas originaly, tak bych je instalnul na cisto.

    BTW: pro lidi z MS ty okna stoji 600 :)
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    Měl jsem z thepiratebay Win7 ultimate, tak jsem se rozhodl upgradnout na W10 a koupil jsem si (za 12 stovek přes člověka Z MS (wohoo)) Win10pro, upgradnul jsem a nechtělo to po mě klíč, kterej jsem tam chtěl dát... a teďka poslendí dobou mi furt failujou aktualizace, může to být tim, že mam furt "nelegál"? ď
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KOC256: to to vyřešilo, ale já prostě tak - ze zvědavosti, jestli to někdo nezná, jestli to jde fixnout. Docela jsem si za toho 2 a půl roku od předchodu z Win XP zvykl, že to je takové bezúdržbové :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SCHWAB:
    zkus opravnou instalaci woken...
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KOC256: moře.


    já se obávám, že jsem si to trocuh rozesral sám používáním - už nevím jméno - malware čističe, který měl ještě nějaké další utilitky na odstraňování bordelu.

    zkušební full verze, zkoušel jsem to a při tom se soustředil na něco jiného, tak mám pocit, že jsem nevhodně zasáhl do
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SCHWAB:
    máš na disku místo?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    Ahoj, jdu s prosíkem.
    nějak mi nejdou věci jako kalkulačka, sticky notes.
    Na hlavním panelu se objeví ikonka, pak zmizí.
    Horší je, že stejěn se hcoáv i samotný store. Naběhne úvodní obrazovka a pak padne.

    zkoušel jsem postupovat podle
    Jak opravit Store a další aplikace ve Windows 10
    https://www.techbit.cz/2016/jak-opravit-store-a-dalsi-aplikace-ve-windows-10/

    i podle
    Aplikace (Kalkulačka, Pošta, Fotky, Počasí...) se - Microsoft Community
    https://answers.microsoft.com/...lkula%c4%8dka-po%c5%a1ta-fotky/3cfe6c96-eec2-45ef-b5f9-e7aac3bdef99

    všechny body, obnovení také nepomohlo.

    při wsreset dostanu hlášku


    neříká Vám to někomu něco? Co s tím? Staromódní zformátování a novou instalaci?
    díky

    SDN33
    SDN33 --- ---
    Zdravím. Poradíte prosím? Jedná se jen o takovou detajlní blbůstku.

    Nainstaloval jsem appku Messengeru z windows store a ta se mi z nějakého důvodu integrovala do hologramu hlasitosti; tedy když zmáčknu na NTB tlačítka volume plus minus. Viz obrázek v odkazu.
    Nevíte, kde to vypnout? Ntb Lenovo T420. Win 10.
    https://i.nyx.cz/files/00/00/18/60/1860241_354a73e69b5783fe669f.jpg?name=holo.jpg
    Děkuji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam