• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RAINBOF: Mikesovi by jeste k dokonalosti schazelo, kdyby si zmenil pohlaví, protoze by mel vnuknuti, ze se nema limitovat bimbasem :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VYHULENY_UFO: uzasne bing v notepadu. doufam ze v about bude fotka penisu koura mikese
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    VYHULENY_UFO: jj, skoda slov :D. Takovou srackou ani nema smysl se zabývat :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    hovno :D :D

    Notepad ve Windows 10 bude konečně umět unixové konce řádků - Root.cz
    https://www.root.cz/zpravicky/notepad-ve-windows-10-bude-konecne-umet-unixove-konce-radku/
    Windows 10 Insider Preview Build 17713 obsahuje nový editor Notepad, který bude konečně umět unixové a macOS konce řádků. Navíc půjde vyhledávat v Bing a Notepad již nebude mít výkonnostní problém s velkými soubory.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    a volate to prikazem

    Expand-ZIPFile –File “C:\howtogeeksite.zip” –Destination “C:\temp\howtogeek”
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    function Expand-ZIPFile($file, $destination)
    {
    $shell = new-object -com shell.application
    $zip = $shell.NameSpace($file)
    foreach($item in $zip.items())
    {
    $shell.Namespace($destination).copyhere($item)
    }
    }
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Je to jeden comandlet :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FRK_R23: nehovoříme, jestli koukám dobře, tak jsi tohleto nespecifikoval
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    TOOMIX: Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mně by se hodilo, poklikat na zip a aby to samo udělalo složku s názvem jako měl ten zip a do ní to rozbalilo
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ARIAEL: Dobry hele, zas tak moc to nepotrebuju :) Ja jsem cekal checkbox, nebo tak neco chapes .)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    sice to vypada slozite, ale neni, prislusny comadlet ti tu kazdy pomuze napsat
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FRK_R23: Kdyby to neslo pres default action, tak samozrejme muzes vzdy udelat obezlicku treba pres powershell - napises si do PS1 souboru prikaz k rozbaleni zip tam kam chces s parametrama jaky chces. A potom ten PS1 soubor priradis jako action pro kliknuti mysi na Zip
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ARIAEL: No to prave neumi, protoze pak treba kontextovy menu vypada dost jinak, nez proste v exploreru.

    Hele ja si zvyknu, jen jsem doufal, ze lze njak snadne nastavit, aby se to na dvojklik proste rozbalilo do aktualniho adresare. Jde presne o downloads, ktery jsou u me jako takovej temp. Ja si to rozbalim a ty data pak putujou na svoje mista a jednou za cas proste vsechno smazu. Z macose jsem za ty roky zvyklej proste tuknout a mit rozbalenej zip, tady musim udelat x veci navic. To je cely :) Sedel jsem pracovne u maca od roku 2001, takze se mi neprechazi uplne snadno.

    Kazdopadne diky :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FRK_R23: Ja to pouzivam tak, ze to proste nerozbaluju. W10 umi nativne se zipem pracovat jako s adresarem, takze proste klikem vlezes dovnitr a klidne delej co potrebujes.
    Je tam jen trochu omezeni u zpetneho zapisu zmen, to je jasny ze se to musi prebalit - ZIP pokud vim vubec nema metodu "update file"... Je to slovnikovy kompresor, takze by to bylo docela slozity....
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ARIAEL: Ja je pak samozrejme mazu, proste jen me proste obtezuje misto jednoho kroku dleat kroky tri. Na registr seru, default actions zkusim.
    Dik
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FRK_R23: No pokud milujes mit vsechny soubory rozbalene v adresari download nebo v tempu, tak hodne stesti v bordelu:) Ale proti gustu zadny disputat, ze jo. To jde prenastavit v registru a v default actions....
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ARIAEL: Tyjo to me vubec nenapadlo, fakt ne...

    Hele nic, serte na to. Proste widle nebudou nikdy fungovat jako macos, tak se s tim musim smirit.- Vam to asi prijde normalni, me divny. Treba za par let taky prestanu resit, ze miso jednoho kroku, musim udelat dva, radsi tri...

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FRK_R23: a kam to ma rozbalit si ma system domyslet?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    VOJTAM: Ja ale prave nechci dialog s cestou, ja to chci proste rozbalit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam