• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FRK_R23: a kam to ma rozbalit si ma system domyslet?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    VOJTAM: Ja ale prave nechci dialog s cestou, ja to chci proste rozbalit :)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    FRK_R23: Určitě jde myslím že to mají 10tky dokonce v sobě. KLikneš 2x a otevře se dialog s cestou.
    Ale myslím že třeba v 7zipu to jde určitě nastavit (v defaultu si myslm že se ten archiv jenom otevře).
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Zdravim vespolek. Po dekadach jsem presel z mac na win a par veci me trochu irituje. Napriklad rozbalovani zipu. Nelze udelat, aby se pri doubleclicku proste unzipnul? Klikat pravym, vybrat "extract here" a pak jeste potvrdit dalsi dialog mi prijde trochu kostrbate :))

    Diky moc
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NETWORK: je to miláček :) tři restarty než si unroloval tenhle update a i pak po přihlášení odříznul připojení k netu (tj. nešlo ani pouštět apky, protože nešly verifikovat a nejel antivir), dokud něco nevyrestoroval odněkud...

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    GURBON: Tak vyřešeno, byl to usb kabel, zřejmě pouze napájecí :)
    Jinak k tomu driver žádnej není,hlásí se to jako USB disk.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NETWORK: Revert nedobehl a ted nemas zadne funkcni Win.
    Takze realne proste vem instalacku (nejlepe si stahni primo tu 1803 nebo novejsi) a udelej cistou instalaci. Uzivateli odeber prava.
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    Nemate nekdo zkusenost - PC s W10, update na 1803, provedl se OK, uživatel pak tento update v ovladacich panelech odebral, restart a nyní se to chová tak, že se zobrazí Windows logo, chvíli se točí status bar, po chvíli se zobrazí vracení změn a pak restart a takto stále cyklicky dokola.
    Safe mode vůbec nelze (F8 vůbec nevyvolá žádné možnosti bootování), instalačka windows - oprava spouštění také neproběhne, žádný bod obnovy k dispozici...
    Nějaký nápad co s tím?

    Díky.
    GURBON
    GURBON --- ---
    EXCITE: zkusil jsi preinstalovat ovladac, pripadne stahnout novej? Jak se to tvari ve spravci zarizeni?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    W10 mi prestaly asi po posledním update ohlasovat kameru Lamax, kamera jen zacne nabijet, ještě v zime to fungovalo bez zavad.. netusite,co se mohlo rozbit? Nijak jsem se v tom nehrabal ani kameru nijak neupdatoval..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RAISTM: Musel jsem potunit nastavení v biosu, abych svoji SAMSUNG MZVPV256 windowsům zpřístupnil, a potom ještě jednou, když jsem to dal na PCI kartu, protože tehdy supermoderní deska dávala max x2...

    Akorát si teď už nevzpomenu co všechno, progooglil jsem se k tomu tehdá.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: hm, tak to je divný, stroj mám myslím celkem slusnej, nikde jinde žádný zaváhání nepozoruju, ale tohle od chvíle co to změnili se kouše ...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    existuje nějaký hack, který by do win10 1803 vrátil shell:games?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Nevim, me to vsude beha uplne hladce... A navic kdyz jsem zapnul synchronizaci skrz zarizeni tak je to super na pokracovani v tom, co mam/mel jinde otevrene...
    JIMX
    JIMX --- ---
    Nedá se nějak vypnout (nebo optimalizovat) ta nová cool fičura v 1803 při zmáčknutí win-tab ... to načítání dříve otevřených oken mi to vždycky tak na sekundu hryzne a blbě se to používá ... a neřekl bych, že to potřebuju; kdyby to dál zobrazovalo jenom ty zrovna otevřený ...
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    GRIP: může bejt vytahaný a smrdět?
    GRIP
    GRIP --- ---
    Sháním triko Windows 95 :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAISTM: presne tak to myslim. pokud jsi prazskej muzem to spachat spolu.
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    TOOMIX: Jestli myslíš zda je sata mode nastaven na ahci, tak ano. Zkusil jsem ten NVMe disk vyndat a nechat jen SATA SSD, ale ani ťuk, něco bude podle mě špatně v tom ISO. Zkusil jsem ze zoufalství i několik různých USB palců, ale stále nic. Čemu nerozumím je, že diskpart vše bez problému vidí. Dokonce i 3 roky stará origo USB instalačka, kterou jsem dostal z alzy, disky vidí (ale končí s již zmiňovanou chybou 0x80070570).
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    RAINBOF: to zní jako plán, ještě musím sehnat jiný komp s M.2 NVMe dírou :)
    Chápu to správně, že do prvního restartu se jen kopírují data na disk a z hlediska konfigurace systému a zavádění ovladačů se nic neřeší? Tzn. k tomu dojde až když je systém komplet na disku a lze tedy tyto dva kroky takto oddělit?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je ten disk v uefi nastaven jako ahci?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam