• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOVE_DALI: Na to jsem moc línej, navíc nemám instalačku a stahovat jí odmítám ... tohle jsem prostě zapnul, nechal projet update a nasypal SW ...
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    JIMX: osobne, bych zacal na cisto. vzal klic, vrazil do cistych woken. nejnutnejsi drivery, a sw (Irfanview, MS Office - to proste jinak nevymyslis), Windows Update, procistil a hotovo. Se zbytkem SW souhlas :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: jo a ještě teamviewer, abych k němu nemusel jezdit pokaždý, když bude mít nějaký problém :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Instaluju teď tady někomu novej desktop s woknama ... nezapomněl jsem na něco?
    - aktualizace win na 1803
    - ms defender jako antivir
    - foxit reader na PDFka
    - xnview na obrázky
    - vlc na video
    - libreoffice na doc, xls
    - chrome jako prohlížeč
    - odinstalovat zbytečný balast od aceru
    - smazal předchozí verzi windows.old
    - projel jsem to cclenarem a vyčistil zbytek bordelu

    něco zásadního chybí? :-)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: Ty "original flasky" dela nejaky pokoutnik doma z cinskych sracek a Alza je prodava. S MS to nema nic spolecneho, ten instalacni media nikdy nedelal... Chybovost je uplne silena.
    Kdyz by to delal MS, tak by ta flaska musela splnovat certifikaci "Windows to Go" - a to je trosku jiny matros :) Uz i vcetne toho, ze takova flaska se hlasi jako disk.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: To souvisi s drivery atd - na USB 3 je obcas treba podpora...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    REFLEX: Tenhle víkend stejná chyba, originál flashka od MS z Alzy :)
    Vadné médium - nově stažený a vypálený iso (protože fleshka je geniálně R/O, takže neprosto nahovno) zafungoval napoprvé.

    YSB20 jsem pravda nezkoušel...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REFLEX: občas je problém s i stalací z USB 3.0 a je potřeba to dát do 2.0 no
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Tak jsem preinstaloval flashku dal to do jineho USB a jede to
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    REFLEX: hmm, tak co jsem nasel ja, tak bud spatne udelany medium (flash/iso) a nebo ramka, v tom pripade memtest.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    REFLEX: ten disk je zcela cisty? Kdo delal partice? Mas v OS drivery pro ten SSD? Jsi si jisty, ze to USB je v poradku a ze ty soubory na nem jsou v poradku?
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Ahoj,
    zkousim delat clean install win 10 na notebook, a skonci to chybou 0x8007025D asi po 30%. Instaluju z USB, zatim jediny co jsem se docetl by mohla byt spatna RAM.

    Nesetkal jste se s tim nekdo?

    Diky
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ZPC: existuje sluzba na prochazeni okolni siti - "Computer browser". To by melo bezet. Stava se (a to neni vec w10, to tu bylo uz od xp), ze jeden se prohlasi za "mastera" a ostatni si maji brat info o pocitacich od nej. Ale ne vzdy to funguje.
    Jinak s legalnosti nemaji zadne sluzby nic spolecneho.

    Nezapominej, ze u W10 je pozadovano u sdileni, aby nebylo anonymni, ale pod lokalnim uctem.
    Osobne bych to udelal tak, ze na routeru (ten vam asi dela DHCP, DNS atd) bych zaregistroval vsechny PC do DHCP a do DNS, tak, aby ti vsude fungoval bez problemu ping na jmeno PC.
    A potom namapoval potrebne adresare nastalo pres jmeno PC.

    Spolehat se na browser je zvlaste u workgroupy obcas na nic....
    p.s. zkontroluj si samozrejme i verze povolene samby - u Win 10 je uz vypnuta samba 1...
    GURBON
    GURBON --- ---
    ZPC: Nejsou tam nahodou stejne napevno nastaveny sitovky?
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    ZPC: používáš na nich nějakej extra firewall/antivir?
    ZPC
    ZPC --- ---
    (snad je to správný room ...)
    Poprosím o vyjádření k dotazu:
    Mám dvě Win10 Prof., oboje aktualizované, legální, atp. Uživatelé mají hesla. Bez domény. workgrupa: FIRMA
    Lokální síť, router, resp. switch.
    Na každém tom PC je sada adresářů pro sdílení.
    Všechny věci nastaveny pro sdílení, na obou počítačích stejně.
    Přesto, jeden z těch dvou PC stejně není schopen vidět ani sebe ani zbytek sítě v položce Síť (oba tam vidí sítovou tiskárnu).
    A je to vždy ten, který nabootuje jako druhý. Ten první vždy vidí v síti normálně sebe, své sdílené adresáře a i ten druhý počítač - i když tady nevidí jeho adresáře.
    net view na tom prvním vždy ukáže \\PCALFA I \\PCBETA
    na tom truhém to hodí chybu 53
    Strávil jsem s tím už hodiny... někdo nějaký nápad? podobná zkušenost?
    Byl jsem zvyklý že wokna se propojili jak víno, s Win10 se to asi zhoršilo... (nevim jak to bylo s Win7+8, ty tam vůbec neměli).
    Budu rád za každou radu. Věci z nastavení jsem schopen i nascreenovat, ale nechtěl jsem úplně tapetovat. ;-)
    Děkuju...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nesel by pouzit nejaky trik se sync v diskpart ?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    GURBON: :)

    MELOP
    MELOP --- ---
    GURBON: Restart kupodivu fast není - otestoval jsem si to ne zcela dobrovolně na železe, které fast startup opravdu nesnášelo a po restartu to i se zapnutým fast startup jelo vždycky OK (ale s ním to blblo).
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    GURBON: restart není fast..
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    SCHUNA: po restartu to ty Windows neuvidí. Leda dát restart, po restartu vypnout, pak nakopírovat data a nahodit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam