• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    VESPER_INDIGO: použij SLIC metodu. Nepotřebuješ licenční číslo.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Prosim o radu - na starším Dell ntb (XPSko PP25L) mám štítek s licenčním číslem Win 7, jenže je téměř dočista smazané šoupáním po stole. Od Dellu podle service tagu prý nic nezískám. Teď, ntb má pokaženou instalaci. Ještě zkusím recovery, zálohuju disk, ale nedávám tomu moc šancí.

    1) Jde nějak získat klíč z registrů, pokud budu mít přístup do image disku, ale ne do systému jako takového (viz. pokažený systém)?
    2) Víte někdo o nějaké chemikálii, která ukáže na štítku místa, kde byla barva?
    3) Jiné možnosti, jak dostat zpátky svoje číslo? Přinejhorším bych zkusil bych stáhnout Windows a nainstalovat. Kupovat to jejich předražené recovery DVD se mi moc nechce.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: Si to kup jako sluzbu a mas to :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    jestli je Hyper5 pouze v dražších Pro+ verzích, tak to holt má nižší záběr, než kalkulačka...

    Btw. za "upgrade" z Home FPP na Pro OEM chce MS čtyřku :) Nová Pro FPP je veřejně za šest..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Mimochodem v poslednim fast ring buildu je verze Win 10, ktera ma jadro uz z Windows Serveru 2019 :) Prave diky tomu ma novy Hyper-V....
    Tam se mi libi hlavne to, ze ted uz muzes stavet nejenom nody v jednom clusteru, ale i clustery s nodama, ktere bezi dohromady a na kterych provozujes aplikacni sety, ktere potom proste skacou po celych clusterech.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Tak on to nekdo musi napsat. A ten nekdo bude zrejme placeny od clanku/poctu slov. Kor na tomto mediu. Takze asi nechce zkoumat neco jako HYPER-V...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VYHULENY_UFO: Se divim proc se kazdy nouma zajima o notepad ci kalkulacku (to asi zadny jiny software nezvladaji ci co) a nezajima je treba nova verze Hyper-V, system pro sandboxing neznamych aplikaci ci dalsi skutecny zmeny...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: takze po vylepseni notepadu, doslo i na vylepseni kalkulacky

    Kalkulačka ve Windows 10 dostává nové uživatelské rozhraní – Živě.cz
    https://www.zive.cz/...ka-ve-windows-10-dostava-nove-uzivatelske-rozhrani/sc-3-a-194503/default.aspx
    Když Microsoft uvolnil Windows 10, vylepšil také mnoho let prakticky nezměněnou aplikaci Kalkulačka. Uživatelé, zapojení do testovacího programu Windows Insider, mají nyní možnost testovat Kalkulačku s inovovaným uživatelským rozhraním, informuje Windows Latest.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Kodi... zvlaste pokud to ma byt trosku narocnejsi vystup - projektory, highres TV, DolbyAtmos atd :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Doteď je s tím bordel, bohužel taky nevím o přehrávači, co po instalaci funguje jak má a napořád. VLC by byl ideální kdyby opravdu fungoval, ale narazil jsem tam na nevyřešitelný problémy s prostorovým zvukem.
    MPC je dobrej, ale tam se dá pro změnu tak zamotat do nastavení různých audio splitterů, kodeků atd. že se to pak každou chvíli "samo" rozbije, pro BFU nepoužitelný a power usera to časem akorát štve. V tom programu jde rozjebat i obyčejný roztažení obrazu na celou obrazovku, tak že trvá snad hodiny, než se to povede dát do pořádku (jestli vůbec)..
    Na pouštění filmů na notebooku ale stačí oba v pododě..
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    cccp+mpc -> mpc-hc -> nas+plex
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    JIMX: Já jsem UI Gimpu nikdy nepřišel na chuť (v podstatě ani moc celeému GTK) :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    NAVARA: jak to funguje interně jsem nikdy neřešil, jenom vím, že ffdshow fungoval, s codecpacky byl vždycky nějaký problém, že něco někde nechtělo fungovat, občas nešly někde titule ... a tak ... možná dneska už je to vyladěný a funguje to líp; píšu zkušenost z dob Windows 2000 :-)

    Jo to VLC UI je takový hipstersky linuxácký ... něco podobnýho jako gimp ... ale na to, abych dal v TC enter na video souboru a posouval si video na timeline a pak to zavřel to stačí :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIMX: vidíš a přitom ten klite používá, krom mpc-hc, i ffdshow :)

    VLC znám, ale nesedne mi UI - je to hrozně humpolácký
    JIMX
    JIMX --- ---
    NAVARA: ne, to jsem fakt nedělal ... jména už si nepamatuju ... ale vím, že ffdshow bylo vysvobození a spolu s Media Player Classic to byl tenkrát konečně nějaký způsob, jak s tím nemít problémy a přehrát všechno ... pak přišlo VLC a už to nebylo nutný řešit vůbec :-) ... a teď už, jak jsem psal níže, používám to VLC jenom na to, abych kouknul, jestli sedí titule, jinak koukám na TV nebo na tabletu

    MICKK: no a je někde dohledatelný nějaký objektivní srovnání s něčím lepším ... nebo je to jenom tvůj subjektivní výkřik do tmy? S čím vůbec srovnáváš, co je tedy lepší?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIMX: protože sis stahoval neotestovaný bastlya a instaloval aspoň tři různý najednou ;)
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: informace o nepoužívání je dostatečná
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: už léta počítač na koukání na video v podstatě nepoužívám ... ale že bych si někdy v minulosti všiml toho, že vlc má horší obraz, to mi nikdy nepřišlo
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: VLC mělo vždycky hroznej obrazovej a titulkovej výstup
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    vidím to stejně a není to výsada VLC, ale právě jak je níže zmíněno i MPC-HC... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam