• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    u procesoru, High Definition Audio Controlleru a u Intel Management Engine mám ve správci zařízení vykřičník a zprávu: A driver (service) for this device has been disabled. An alternate driver may be providing this functionality. (Code 32)
    Zvukovka fakt nejde.

    netušíte co by to mohlo být?
    windows 1803

    teď jsem klonoval disk c: na nové ssdčko (acronisem), má pocit že to před tím nedělalo
    MVEK
    MVEK --- ---
    Kdyby se někomu hodilo zejména při řešení stížnosti nějakého BFU...

    Win 10 mají špatný český překlad pro operaci s OneDrivem, pokud nějaká aplikace stahuje soubory z OD. Např. prohlížeč obrázků, když se v něm ve složce z OneDrive posunu na další obrázek, který ještě lokálně nebyl uložen.

    Zahlásí to potom: "xnview.exe se stahuje z OneDrive..."

    Ne, že bych si něco sliboval od funkcionality Feedback Center ve Win, ale vytvořil jsem to tam pod titulkem "Špatný překlad OneDrive při stahování souboru jinou aplikací"
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    ARIAEL: 's mi pripomnel editace config.plist :)
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    ARIAEL: uaaaah! Staré dobré editování souborů. Tak jo, vyzkouším příště, gj.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VESPER_INDIGO: Oni by orginial drivery fungovaly, ale musel by jsi editovat inf soubor, protoze dodavatel ntb zmenil identifikator graficke karty tak aby to nefungovalo a sel tam dat pouze jejich stary driver.
    Staci se podivat na identifikacni string ve win a podle toho upravit INF v driveru. Potom se to "najednou pozna" a zacne to chodit
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SKY_MAX: jj, JellyBeans. Někdo tam dal nějaké jiné windows než byly, naštěstí jsou originální. Ani po updatech ta grafika a čtyři další "base devices" nic. Grafika je nějaká divná forma 8400GS nVidie. Nějaká NG8M-GS nebo tak něco. Drivery nemůžu nikde najít, nVidiácký nefungujou. Ale tak 1280x800, což je stejně maximum displeje, a funkční Youtube to zvládne, tak asi ok.
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    VESPER_INDIGO: ovladače a updaty vždycky chvilku blbnou, než se to všechno zaktualizuje a 20x restartuje a uvědomí si, že to bylo znova instalovaný. Ale co win jako samotný? Klíč v cajku? Vytáhl si ho pomocí free verze jelly beans?
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    GURBON: aktivace aktivovány drivery zdriverovány, ale pořád tyhle věci tam a tak :( No, aspoň to funguje. Ještě s tím budu chvíli bojovat.
    GURBON
    GURBON --- ---
    VESPER_INDIGO: to je normalni stav, vsechny tyhle autoupdatovace driveru umeji updatovat jen zarizeni ktere pozna. Jedinou vyjimkou je snad Lenovo Thinkpad kde ti to vsechny ovladace nainstaluje i na neznamy zarizeni. U Dellu to mas ale jednoduchy, najdes podle service tagu ( pokud je necitelnej, je v biosu, nebo prikazem do radky "wmic bios get serialnumber") a doporucuju nainstalovat vse krom aplikaci. Nektery zarizeni ti win najdou/nainstalujou divne/spatne.
    V prvni rade bych ale na tvym miste resil aktivaci. Ta muze bejt i pricinou WU erroru.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SKY_MAX: no hele, instalace proběhnula v pořádku a počítač nabíhá se zvukem :D Ale driver na grafiku hlásí VGA standard driver, dále v DevMngr svítí čtyři nenainstalovaný zařízení, monitor je VGA PnP a přitom Dell automatic driver update hlásí, že systém nepotřebuju žádné další ovladače :( Pár ovladačů z Dellu jsem tam nacpal natvrdo a pak se objevily. Windows update hlásí nějakou chybu, dneska už nemám na to to všechno po několikáté googlit. Uvidím, jak to dopadne dál.

    Takže Office, možná i flash věci typu youtube snad ano. Hraní a složitější software, bůhví.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SKY_MAX: jdu na reinstalaci. Mam dvojmo zazalohovano, JellyBeans jsem vytahl cisla na obe dve Win 7 instalace, ktere tam jsou z nichž ani jedna není původní ani podporovaná. Již brzo dám vědět z předních linií. Vzpomínej na mě v dobrém.
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    VESPER_INDIGO: dej vědět pak pls jak si to vyřešil, už půl roku odkládám reinstalaci právě kvuli tomu.. naštěstí ten stroj moc nepotřebuju, ale přecejen
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pokud tam ma dell predinstalaci klic neziska protoze tam bude ten slic key. tzn ty navody budou k nicemu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: Oooo ty byt Mocny Hacker Master:)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ProduKey mi vždycky fungoval
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Ok, díky, prozkouším to všechno nějak.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ProduKey - Recover lost product key (CD-Key) of Windows/MS-Office/SQL Server
    http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

    mozna to zvladne i vhdx soubor. Jinak samozrejme vsechny postupy o zalohovani licence jsou na bezicim systemu.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Ale já nemám přístup do těch pokažených Windows, abych exportoval certifikát nebo abych nějak propojoval Windows s MS accountem (vytvořit samotný MS account asi problém není). Teda, k souborům jako takovým snad budu mít přístup, až doclonuju. I tak to jde?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Spis rovnou rekni ze cislo neziska, protoze nikdo nema zajem aby jsi ho znovu ziskal a nekoupil si nove.
    Ale z Win jde vypreparovat samotna licence a naimportovat do nove instalace.
    Samozrejme zcela nejjednodussi zpusob jak to udelat je propojit si Windows se svym MS accountem. Licence se ulozi a znovu aplikuje automaticky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam