• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GIZZZER
    GIZZZER --- ---
    RATTKIN: Jo, to funguje, moc děkuju! A děkuju i všem ostatním za spolupráci :)

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GIZZZER: 7 taskbar tweaker má možnost si to řazení nastavit jak chceš
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    GIZZZER: Dalej pisu ako pripnut stranku k liste :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIZZZER:
    Aha. Tak já to myslel ještě trošičku jinak, protože já mám ještě nastaveno seskupení, ale jinak se to chová úplně stejně. Tj. nejde s tím hýbat...
    GIZZZER
    GIZZZER --- ---
    SCHUNA: Přečetl jsem, ale nevím, jak by mohlo připnutí stránky ve start menu pomoct při změně pořadí oken v dolní liště...
    GIZZZER
    GIZZZER --- ---
    TOM: Nevím, jestli působím jako pokročilý uživatel, ale úplně tomu, co jsi napsal, nerozumim... :) Jak píše KOC256, mám takhle 3 okna v konkrétním pořadí, který se občas promíchaj (netuším proč), a potřeboval bych je nějak seřadit zpátky, jak byly. Přetažením to nejde, pohne to se všemi najednou...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOM:
    Ale mu jde spíše o toto...


    TOM
    TOM --- ---
    GIZZZER: v práci máme poměrně agresivní doménovou politiku, která mi tam násilně cpe IE a průzkumníka, kupodivu (naštěstí) ale umožňuje měnit registry
    zkus to takhle:
    1) nastavi si pořadí v taskbaru
    2) spusť registry - [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband]
    3) pr. tl. myši - Permissions... Advanced - Disable inheritance
    4) odeber u zbývajících dvou účtů (System a tvoje UserID) práva zápisu (nech jenom čtení)

    když budeš chtít později editovat nastavení taskbaru, tak
    1) registry - povolit si práva zápisu
    2) změnit taskbar
    3) registry - odebrat práva zápisu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIZZZER: To preskakovani se obcas stane. Taky na to vzdy cumim jak z jara...
    GIZZZER
    GIZZZER --- ---
    KOC256: Seskupování mám vypnutý (pokud tím myslíš takový to, jak se to všechno smrskne do jedné ikonky, v nastavení se to přesně jmenuje "sloučit tlačítka na hlavním panelu"). Pořád to ale neřeší pořadí. Jsem zvyklý, že v první skupině oken mám něco, ve druhé něco a ve třetí něco. Urychluje mi to práci, a když se to (nechápu z jakýho důvodu) zpřehází, je to strašně obtěžující, jak člověk vždycky zobrazí něco, co nechce.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK: Tak me to treba vyhovuje, protoze se prepinam Alt+TAB nebo WinKey + TAB. Takze spodek neresim...
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256, GIZZZER: Hm, fakt jen to vypnutí i po tolika letech od uvedení té funkce...? Mám ho tedy nejen z tohoto důvodu vypnuté od začátku, byť kvůli třeba více dokumentům Wordu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIZZZER: Vypni seskupovani.

    Pripadne pouzivej TABy...
    GIZZZER
    GIZZZER --- ---
    Zdravím, neví tady prosím někdo, jak (nebo jestli to vůbec jde) změnit pořadí otevřených podobných programů ve spodní liště? Ve smyslu když máte např. otevřeno více oken Chromu nebo víc dokumentů Wordu atp. Když v liště vezmete za jeden list, přesouvají se všechny najednou a pořadí se nemění. Jsem zvyklej mít otevřeno více oken Chromu v konkrétním pořadí, které mi dává smysl, ale občas se to pořadí prohodí a já netuším, co s tím. Celé to zavírat a otvírat popořadě znovu je poměrně opruz. Mám Windows 10 Home. Díky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: zasekávání starého počítače s ssd vyřešeno:
    - ověřil jsem, že ssd je dobré
    - ověřil jsem, že počítač s diskem funguje, problém je pouze když se to dá dohromady
    - zjistil jsem, v task manageru, že když je to zatuhlé/zpomalené, disk usage je 100%, ale read i write je 0 kbps
    - google ssd stall: https://odd.blog/2013/11/26/yes-finally-fixed-ssd-freezing-computer/
    - vypnout v biosu AHCI a je hotovo.

    nápověda taky bylo, že se to jmenuje "Native IDE" a ahci byl nějaký optROM hack

    počítač běhá jako nový, hoši děkuju
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: No vis ona ta rychlost na nektere chipsety co s tim nepocitaji muze byt trosku moc :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RATTKIN: a je to SSD cajk? Projel bych to něčím jako HDtune, utilitkou od výrobce apod.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    podivný problém:
    mám vedle starý počítač (má pouze sata II a USB2, přesné stáří nevím)
    je tam hdd a windows 10 funguje, s rychlostí obvyklou u hdd. Chtěl jsem to klonovat na celkem moderní ssd ale běží to někdy pomaleji než hdd a každých pár minut přijde BSOD, pokaždé s jiným kódem (irg not less or equal, kernel tohle, kernel tamto)
    Když tam dám zpět hdd, funguje to.
    Zkoušel jsem to na ssd klonovat dvakrát, zkoušel jsem i čistou instalaci, ale ta se nedá dokončit, pokaždé se točící kolečko zastaví, ale v různých částech instalace.
    Nějaké alternativy, kromě nechat hdd?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Console Nyx Client nyni i pro Windows
    http://elinks.xf.cz/pub/conyx/
    Bohuzel Windows nepodporuji ncurses.
    Tudiz se uzivatel Windows musi spokojit pouze s prikazovou radkou.
    Pokud se vam klient libi. Muzete jej podporit souhlasem pro zalozeni klubu zde:
    [ GIOMIKY @ nyx :: kluby :: software ]
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    FRK_R23: No jak ti radili jinde na google, rozhodne bych zacal pres SFP.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam